Názory psychologů

Změny ve svém životě jsem začala vidět okamžitě

Jedna z mých klientek mi při poslední návštěvě velmi nadšeně děkovala za doporučení Nevýchovy. Řekla mi:

„Nevýchova je jedna z nejlepších věcí, kterou jsem za posledních 5 let udělala, protože změny ve svém životě jsem začala vidět okamžitě a já si uvědomila, že můžeme jako rodina žít spokojeně, ve vzájemném respektu a s dohodami, které baví všechny členy rodiny.“

Klientka děkovala mně a já děkuji celému týmu Nevýchovy za to, že učí zážitkovou formou širokou veřejnost, jak vychovávat děti lehce a snadno.

Mgr. Monika Mihaličková, psycholožka

46 47

Vaši práci oceňuji nejen jako psycholožka, ale i jako máma

Chtěla jsem Vám poděkovat za Vaši práci. I když jsem nevstoupila do kurzu, moc oceňuji nejen jako psycholožka – ale i jako máma, že svým kurzem podněcujete rodiče (i mě) k tomu, abychom se s dětmi více domlouvali, respektovali jejich názor, pohled na věc a vedli je tak k odpovědnosti za svůj život.

Myslím, že i samotné zamyšlení nad tím, jak to doma máme, a vystoupení ze zaběhaného veletoče všech povinností, je moooc důležité. A i mi pomohlo se na situace dívat trochu jinak a přemýšlet, kam možná řešení vedou.

Děkuji i za to, že upozorňujete na to, že je potřeba se nevinit za své chyby ve výchově (a že jich každý rodič udělá spoustu:)), ale pokusit se omezit uspěchaná řešení. Řešení, která máme zažitá ze své původní rodiny, nebo řešení, která jsme někde viděli a jsou tak snadná na provedení (důsledky jsou však horší).

Díky, bylo to pro mě velmi obohacující.

Jana Šnajderová, psycholožka

60 61

Keby som bola mladou mamičkou, určite by som kurz Nevýchovy využila

Dobrý deň,

som školskou psychologičkou na ZŠ a na stránku „Nevýchovy“ som sa dostala náhodou na fb. Zaujala ma natoľko, že som si preštudovala úvodné informácie a dala som ju zdieľať na našu stránku školského psychológa, ktorú som zriadila v rámci dištančnej výuky pre deti a rodičov.

Prešla som si úvodné videá a vidím v tejto forme vzdelávania rodičov v oblasti zmeny komunikácie vo výchove a celkovom nastavení prístupu k rodičovstvu veľký potenciál. Sama momentálne neuvažujem o zakúpení kurzu, ale keby som bola mladou mamičkou určite by som túto možnosť využila :) Budem rada, ak na našej stránke osloví niektorých z rodičov a budú sa touto Vašou ponukou inšpirovať, prípadne pokračovať vo webinári.

Ďakujem pekne za podnetné informácie, videá a komentáre a želám veľa úspechov vo Vašej „nevýchovnej“ prá­ci!

S pozdravom

Mgr. Zuzana Kráľová

1 2

S radostí informuji o Nevýchově všechny babičky, které se na mne obracejí o pomoc či radu s vnoučaty…

Nejen osobně, ale i jako bývalému pracovníku ve školství (vychovatelce v dětském domově –8let, učitelce ve zvláštní škole –11let a posledních 20let před důchodem odbornému pracovníku v PPP: eto- psycho-logopedovi a psychoterapeutovi) se mi velmi líbí a je mi hodně blízký váš přístup k výchově. 

S radostí o vás informuji a odkazuji na vaše web.stránky všechny babičky, které se na mne obracejí o pomoc či radu s vnoučaty i t.č. mladé rodiče (kteří jako žáčci či studenti chodili ke mně do poradny na reedukace SPUCH nebo terapie (DOV, grafomotoriku, logopedii, jógu, muzikoterapii, arteterapii, dotykovou terapii,harmo­nizační ošetření, …) a jejich známé vrstevníky žádající o radu jak „vychovávat“ své děti.

Přeji vám všem hodně síly, trpělivosti a laskavosti!

Ve vašem projektu jde o rodičovské sblížení se podpoře přirozené chuti dětí poznávat a učit se něčemu novému a naučit se zdolávat i případné neúspěchy na cestě životem, aby cítily podporu a zázemí u svých nejbližších a aby se jejich další život ubíral k cíli cestou být dobrý a spokojený člověk.
Ať vaše práce přinese úspěch a dobré pocity nejen rodičům, jejich dětem, ale především vám samotným.

Jaroslava Rosová

3 4

Nevýchova lidem dává naději na lepší vztahy. Díky za to…

Jako psycholog pracující ve školství a mající doma malé děti (Dituš 3 a Vikouš 5) musím konstatovat, že lidem dáváte naději na lepší vztahy a usnadňujete jim psychoterapeutickou cestu, kterou si minimálně zakladatelka Nevýchovy musela projít. Díky za TO!

Vaše témata jsou trefná, obohacující a mnohdy vtipná. U „matky v šestinedělí” jsem se opakovaně málem počůrala a přečtu si ho zas, až přistane zase někdy v mejlu. Oceňuji také to, že vhodně a plynule reagujete a odpovídáte mi na moje otázky, které se spontánně objevují. Musím říct, že se mi s Vámi žije dobře a jsem vděčná, že mě tenkrát kamarádka na Vás přivedla.

Veronika Pirliomov

3 4