Puberta

Už neslyším každou chvilku „Mamí, on mi tohle…“ a „Mamí, ona mi tohle…“

Absolvovala jsem kurz Výchova Nevýchovou a jsem za to velmi ráda. Mnoho věcí se u nás změnilo.

Upravil se vztah s 10ti letou dcerou, o které jsem si už myslela, že jí ztrácíme a že jde snad do puberty se svým neustálým odmlouváním a nevstřícností. Ona však po změně přístupu uvnitř mě velmi dobře zareagovala a vidím, jak je za to vděčná. Občas mi vžene slzy do očí, když mi třeba řekne „A mami, jak to vlastně bylo u nás předtím, než jsme se začali domlouvat?“

Snažíme se o změnu přístupu už skoro třičtvrtě roku. Občas mám ale tendence znovu sklouznout zpátky do udělování pokynů a dalších nefunkčních metod, a pak si zase musím pustit opakovaně videa a znovu to v sobě nastavit. Máme ještě 4 letého kluka, který do Nevýchovných principů naskočil mnohem rychleji a snadněji než dcerka, která si už přeci jen prožila 9 let mezi „učiteli“ a „policajty“.

Co mě ale těší nejvíc, je, že se velmi upravily vztahy mezi nimi, že se opravdu snaží hledat řešení a jen velmi málo už mě k tomu potřebují. Už neslyším každou chvilku „Mamí, on mi tohle…“ a „Mamí, ona mi tohle…“ a „Řekni mu něco…“ apod.

Nyní čekáme třetí dítě a už se nebojím, že to nezvládneme. Věřím, že se naše děti tentokrát nebudou cítit odstrkované a zanedbávané, jako se musela po narození druhého dítěte cítit naše tehdy 5ti letá princezna, sesazená z trůnu.

Takže vám moc děkujeme a všude vás chválíme a šíříme dál. A jsem překvapená, kolik známých už o Nevýchově něco slyšelo nebo ji dokonce praktikují.

Jitka Láníková

20 21

Zavladla u nas atmosfera prijatia a zranenia z minulosti sa mozu vyliecit

Dnes vecer sme boli s dcerou a manzelom na spolocnej veceri. Pri prilezitosti jej 14. narodenin. A bol to super. Rozhovory o dredoch, tetovani, cestovani, sportovani, alkohole,pirsingu… Plno smiechu, uprimneho zaujmu o seba navzajom a plany o tom co budeme robit v najblizsich dnoch.

Vdaka Nevychova za novy sposob zivota bez strachu co z nej bude, bez kriku,poucova­nia,zakazov a trestania. Vdaka za slobodu zit v laske, ktora spaja a dava rozkvitnut aj zlomenej dusicke. Vdaka za to,ze u nas zavladla atmosfera prijatia a zranenia z minulosti sa mozu vyliecit.

Petra

6 7

Nevýchova funguje, i když už je jim -náct

Katko, kde jste byla, když byly moje dcery malé? :) Ale víte co, ono to funguje, když už jim je 15 a 18. Ono to funguje i u dospělých. Děkuji vám za Nevýchovu!

Eva Zajíčková

57 58

Mám síce už 17 ročného syna, ale učiť sa iným pohľadom nikdy nie je neskoro

Nádherný deň prajem. Ste úžastná v tom čo robíte pre rodičova a deti. Mám síce už 17 ročného syna, ale učiť sa iným pohľadom na spoločný rodinný život nikdy nie je neskoro a možno raz budem aj babička. Veľmi pekne Vám ďakujem.

Marta

7 8

Bojovala jsem s dětmi, teď máme mezi sebou úplně úžasný vztah

Milá Katko,

Vaše videa mi otevřela úplně jiný pohled na výchovu mých dětí. Bojovala jsem s nimi a teď máme mezi sebou jiný a úplně úžasný vztah. Mně to přineslo zklidnění a jim, alespoň doufám, pocit, že nikdy a na nic nebudou sami, a alespoň trošku vyrovnanější mámu.

Děkuji.

Jana s Pavlínkou a Vojtíškem (už jsou to oba puberťáci, ale pořád se chodí pomazlit :))

20 21