Rozvod a střídavá péče

Zjistila jsem, že neumím říct, co potřebuju

Ač mám kurz již několik měsíců, budu začínat teprve čtvrtý týden. Ale jak Katka několikrát zdůrazňovala, to je jedna z předností online kurzu – že můžu přijít, když je čas a správné nalazení. Byla bych jistě již dávno hotová, kdyby to byl nějaký obyčejný kurz. Ale Nevýchova není obyčejná. Sami jistě už dávno víte, že v ní nejde jen o vztahy s dětmi. Pravdami a poznatky, které v Nevýchově zaznívají, si člověk sáhne hodně hluboko do své duše.

Já třeba hned v prvním týdnu zjistila, že NEUMÍM říct, co potřebuju. U partnera jsem očekávala, že to přece musí vidět a cítit, že je to jasné. Takže mi Nevýchova v první řadě pomohla touto „drobností“ ohromně posunout vztah s mým mužem. Měli jsme ho i předtím krásný, ale teď už ve svém nitru nenarazím na problémy, které nejsou, a normálně nahlas řeknu, co potřebuju, a ptám se, co potřebuje on – jdu se domluvit, nevěštím jeho přání a potřeby a nepotlačuju ta svá.

Mám 6měsíční holčičku. Na Nevýchovu jsem se poprvé šla podívat v šestinedělí, kdy jsem měla pocit, že se mi kompletně rozpadla osobnost, že nic nezvládám… no, pomohly mi už články na blogu :)

Mám ještě 9letou nevlastní dceru. Máme ji s mužem každý druhý týden – střídavka. Všechno fungovalo a navenek funguje výborně. S Nevýchovou jsem k ní přistoupila proto, že loni začala dost vypouštět věci do školy. Myslela jsem si, jaká jsem úžasná kamarádská, jak jí všechno vysvětlím, že takovou macechu by každý rád :)))) hahaaaa až mi Nevýchova otevřela oči, že učiteluju jak blázen.

Muž, který slyšel pár videí, mi před několika dny řekl, jak mu změna přístupu pomohla v práci v řešení věcí s podřízenými :))) no není to úžasné?

Selma Rockova

15 16

Jsem šťastná, moje dcera (16) se mnou mluví otevřeně a s důvěrou

Ahoj Nevýchovo 🙂 

Děkuji, děkuji, děkuji!!! Nevýchovu praktikuji asi 2 roky. Troufnu si tedy říct, že jsem dnes rodič Partner. Nebylo to tak ale vždy.

S dětmi máme za sebou rozvod a 3 roky střídavé péče. Soužití s novou přítelkyní tatínka a jejími dětmi, alkohol, výchovné problémy atd… Spousta toho všeho nebyla hezká.

Dnes jsem šťastná, když za mnou moje 16ti letá dcera s důvěrou příjde a mluví se mnou otevřeně o svých zážitcích, kamarádkách, kamarádech, novém příteli, ale i svých slabostech, přáních a snech.

Je to sladká odměna za „nevýchovný“ přístup k mým dětem, ve kterém je mi velmi dobře. Děkuji!!!

Soňa

8 9