Domácí povinnosti

Čištění zoubků je teď pro Aničku hra a zodpovědnost zároveň

Dneska jsem si pustila poslední video. Děkuji celé Nevýchově za to, co děláte – jste prostě skvělí. Dívám se teď zpětně na své úkoly a za těch 5 týdnů vidím úžasné pokroky. Situace, které byly na začátku ‚problém‘ už vůbec neřešíme, naučili jsme se je hravě zvládnout. Třeba čištění zoubků je teď pro Aničku hra a zodpovědnost zároveň.

Jako máma si připadám mnohem lépe a ve vztahu k partnerovi se také cítím lépe a uvolněněji. Nevýchova není jen o nás a našich dětech. Je to o stylu komunikace a ten můžeme uplatnit kdekoli. Velké díky, Nevýchovo.

Motivace pro ostatní – dělejte to, funguje to. :-)

Petra Všetečková

46 47

Syn mi teď se vším pomáhá. Bez odmlouvání

Děkuji nevystihuje to, jak skvěle nám je, Katko! Dnes je to druhý den, co jsem synovi (5 let) parťákem. Žádný pláč, žádný křik, žádný stres… On je šťastný a já též. Je nám fajn. Vše dělá sám bez odmlouvání a chce mi se vším pomáhat. 

Dokonce nemusím občas ani nic říkat a uklidí nebo mi sám pomůže s domácími pracemi. Máme tak více času na sebe a na společnou zábavu a já nejsem vyčerpaná a unavená. Díky moc.

Martina

362 363

Dcera začala ráda pomáhat s domácími pracemi

Andulka (3 roky) mi sama od sebe ráda pomáhá s domácími pracemi. Zvládne naskladnit a zapnout myčku, dát do pračky prádlo, nalít gel, zvolit program a zapnout, sundá suché prádlo ze sušáku, zametá po sobě drobky, vytírá rozlité pití.

Když ji potřebuju upozornit, kolik máme na určitou činnost času, kdy bude třeba jít spát, na nákup apod., přilepím na hodiny barevnou lepicí pásku. Andulka sama hlídá, kdy dojde velká ručička na označené místo, a mnohem lépe pak v naplánované činnosti spolupracuje. Náš největší konflikt dne – večerní uspávání – se vyřešil sám. Poslední týden kurzu si hodlám opravdu užít :-)

Katka

49 50