Vzdor, vztek, emoce: Jak to s dětmi ustát a neselhat?

Rozhovor s Katkou Královou na rádiu Wave

Období vzdoru. Vztekání. Konflikty. „Ošklivé“ věty jako: „Mami, nemám tě rád!“ Proč vám to dítě říká? Jak na to reagovat? Může prožívat nenávist? A co když nějakou vypjatou situaci s dítětem nezvládnete?

„Ať chceme nebo nechceme, v rodičovství selháváme. A je to v pořádku,“ říká Katka v rozhovoru. A možná je to proti všem očekáváním a nárokům, které jste na sebe doteď měli?

Možná se taky jako rodiče denně snažíte udělat všechno dobře. Ale někdy se to prostě nepovede. Přijde konflikt. Emoce. Stres. A neskončí to zrovna harmonicky. Něco třeba uděláte na sílu, dítě ječí, vy ho vlečete, není vám z toho dobře. A zpětně se tím trápíte.

Jak se k takové situaci postavit? A není na ní přece jen i něco dobrého? Nějaká útěcha pro rodiče, co to právě „všechno podělal“?

Poslechněte si celý rozhovor.

Ptala se: Michaela Sladká

Vyšel nový kurz Nevýchovy

Je v něm 2x tolik unikátního obsahu než ve starém kurzu. Je plný technických vychytávek, nových funkcí a neocenitelných zkušeností, informací a zážitků, které nikde jinde nezazněly a v takhle ucelené podobě ani nezazní.

Umí pomoct se vztekáním, zlobením a neposlušností, stejně jako se sourozeneckými vztahy nebo nezvladatelnými dětskými i rodičovskými emocemi.

Přidali jsme možnost rozložit si ho do malých splátek bez navýšení, po necelé pětistovce měsíčně. Chceme vás tím podpořit, protože víme, že toho máte letos s dětmi nad hlavu. Řešili jste karanténu, ponorku, domácí výuku, možná i domácí rozpočet, a není to jednoduché.

A možná právě teď toužíte něco doma změnit a začít s dětmi jinak, aby to všechno bylo u vás víc v klidu a bylo vám spolu dobře.

Podívejte se, jak nový kurz funguje a s čím může pomoct právě vám a vašim dětem:

Prohlédnout kurz

Našli jste v rozhovoru i svoje téma? Podělte se: