Dítě se vzteká a pláče: Chcete ho rychle uklidnit?

Důležité je vztek nepotlačit, ale naučit se s ním zacházet
Víc o tom Katka Králová v rozhovoru pro Český rozhlas Plus:

Existuje nevychovatelné dítě? Jaké chyby děláme jako rodiče nejčastěji? Proč nefungují univerzální návody na výchovu? Jak zacházet se vztekem? A co když se dítě vzteká kvůli něčemu, co mu nechci nebo nemůžu dát?

„I děti někdy musí prožít, že některé věci nemůžou mít,“ říká Katka v rozhovoru, který se věnuje nejčastějším tématům, co rodiče s dětmi řeší.

„Rodiče mají tendenci to rychle schovat (když se dítě vzteká), aby to nebylo vidět. Rychle dítě uklidnit. Zvlášť když se to děje na veřejnosti,“ zmiňuje dál Katka. A na jednu stranu jasně, že nechceme, aby dítě předvádělo scény. Ale na druhou stranu, to, jak většinou s dětskými emocemi zacházíme, nahrává právě dalším a dalším scénám.

„Mnoho dětí pláče a jsou frustrované, protože je nikdo neslyší.“

Čemu tedy věnovat pozornost, abychom se s dětmi navzájem slyšeli a vzteklých výstupů ubývalo? Odkdy začít s dítětem budovat vztah, abychom si spolu rozuměli? A co když mám teprve malé miminko? Jak můžu už teď náš vztah ovlivnit?

Zaposlouchejte se do celého rozhovoru, který se laskavým způsobem dotkne řady důležitých rodičovských otázek.

Moderuje Veronika Paroulková 

Vyšel nový kurz Nevýchovy

Je v něm 2x tolik unikátního obsahu než ve starém kurzu. Je plný technických vychytávek, nových funkcí a neocenitelných zkušeností, informací a zážitků, které nikde jinde nezazněly a v takhle ucelené podobě ani nezazní.

Umí pomoct se vztekáním, zlobením a neposlušností, stejně jako se sourozeneckými vztahy nebo nezvladatelnými dětskými i rodičovskými emocemi.

Přidali jsme možnost rozložit si ho do malých splátek bez navýšení, po necelé pětistovce měsíčně. Chceme vás tím podpořit, protože víme, že toho máte letos s dětmi nad hlavu. Řešili jste karanténu, ponorku, domácí výuku, možná i domácí rozpočet, a není to jednoduché.

A možná právě teď toužíte něco doma změnit a začít s dětmi jinak, aby to všechno bylo u vás víc v klidu a bylo vám spolu dobře.

Podívejte se, jak nový kurz funguje a s čím může pomoct právě vám a vašim dětem:

Prohlédnout kurz

Jsou dětské emoce i vaše téma? Podělte se: