Dítě pláče. Často brečí. Nevím, jak ho uklidnit.

Máte plačtivé dítě a nevíte, co s ním? Trhá vám to někdy srdce, když pláče? Ale taky vás to občas pěkně vytáčí?

Přáli byste si, aby vaše dítě bylo víc v pohodě, a ne abyste každou chvíli museli poslouchat pláč a tišit slzy. A někdy máte možná pocit, že už to na vás jenom zkouší a že si věci vyřvává?

Zkoušeli jste nejspíš tohle:

Utěšovat. Nějak ho zabavit. Nabízet, co by mu pomohlo: pochovat, medvídka, křupky... Přemlouvat: Utři si očička a už dobrý, jo? Být přísní: A dost už, nebul, nezkoušej to na mě. Ale moc to nezabírá a plačtivé scénky se pořád opakují?

A možná máte teprve miminko, houpete, děláte na něj pšš pšš, konejšíte do bezvědomí a připadáte si jako špatná máma, když pláče?

Jak vám s tím pomůže kurz

Naučíme vás jednoduchý postup, jak s dítětem komunikovat, abyste se vyhnuli většině plačtivých scén. Ukážeme si, jak s tím začít už od miminka a jak se dozvědět, co vám svým pláčem říká, i když ještě nemluví. A zažijete radost z toho, že svému dítěti fakt rozumíte.

Naučíte se, jak si poradit s malými slzičkami i se záchvaty pláče. Zjistíte, co dělat, když dítě není k utišení, aby se brzy uklidnilo a nebyla z toho scéna na půl dne. A předejdete tomu, že vás začne svým pláčem vydírat, jen aby docílilo svého.

Díky informacím a zážitkům z kurzu současně svoje dítě naučíte, jak s pláčem zdravě zacházet, nepřehánět ho, ale ani nepotlačovat. A pomůžete mu, aby z něj rostl zdravý, sebevědomý člověk, co umí zvládat svoje emoce.

U miminek si ještě ukážeme, jak si poradit v situacích, kdy pláče, protože se mu něco nelíbí (např. odsávání nosu, kapání kapiček, mytí hlavičky a podobně). Naučíte se, jak postupovat, aby se nebálo, přestalo se bránit a začalo s vámi spolupracovat. A získáte mnohem větší sebedůvěru, že si s ním víte rady a že většinu věcí zvládáte bez slziček.

A ukážeme si i to, jak vyřešit situace, kdy dítě pláče, protože si něco vynucuje nebo protože mu něco nechcete dovolit. Naučíte se, jak to v klidu ustát, aniž byste museli ustoupit. A jak nastavit zdravé hranice, které bude dítě respektovat bez plačtivých scén a protestů.

Jestli vám to doteď spolu moc nešlo a máte pocit, že jste někde selhali, nebojte. Spousta rodičů přišla do kurzu s těmihle pocity. Báli se, že něco se svým dítětem nevratně pokazili, a dneska se jim daří. Ukážeme vám, jak začít jinak a i zpětně změnit věci, které vám doma nevyhovují.

Jak si s pláčem poradili absolventi kurzu

Martina Mám radost. Dřív, když čtyřletá dcera něco chtěla, používala křik nebo pláč. Teď je vše jinak. Sama od sebe si řekne, co a jak potřebuje. Hledá a navrhuje řešení...
Dnes propásla večeři. Přišla za mnou a povídá: "Mami, jak bychom to mohly udělat? Já jsem chtěla být na večeři hezky učesaná..." Holky si hrály na kadeřnictví..

Markéta Bobovská Také jsem hned nevychovu zkusila na jízdu v autě. Vysvětlila jsem synovi 3,5 měsíce, že když pláče a ja řídím auto jsem nervózní z toho, že mu nemůžu pomoct a tak se nemůžu ani soustředit na jízdu poprosila jsem ho zda mi s tím pomůže.
Po cestě dlouhé 40 minut jen párkrát zaplakal a šlo vidět jak se snaží až mi to vehnalo slzy do očí. Jen chci dodat, že naše jízda autem byla vždy proplakaná.

Cestu na zpět zvládl ještě lépe dokazal už usnout. To je naše zkušenost za tři dny a jsem o dost klidnější a více si věřím jako maminka svého úžasného chlapečka MILUJI HO☺.

Kateřina Válková Jinak díky za Nevýchovu, naše první holčička byla od narození uplakaná, Nevýchovu jsem objevila v jejích 3m a kurzem prošla když jí byl asi rok a máme se spolu skvěle, samozřejmě někdy se to nepovede, ale co se nám teď narodil syn, je úplně jiný a to se snažím věnovat hlavně dceři, takže mi přijde, že na něj nemám tolik času, ale už od porodnice dodržuji "buď s ním, mluv s ním" a klape nám to od prvního dne, pláče velmi málo a přijde mi, že hlavně potom co nedodržím slovo, je to úžasné :)

Kamila Hladíková I ta myšlenka, že pláč přejde je úžasná! To je asi jedna z věcí, ve které mi nevýchova nejvíc pomohla. Dřív jsem byla z každé naší hysterické scény (starší 4 r dcerka je opravdu hooodně emotivní a zároveň strašný introvert) úplně rozhozená, zkazilo mi to náladu, dokonce jsem si říkala, že ji takhle nemůžu mít už ráda (a bohužel jsem jí tím i argumentovala a říkala jí to, ve dvou letech!).
A nevýchova mi pomohla pochopit, že je to momentální nastavení, způsob, jak něco říct mě nebo okolí, není to nic definitivního, vyjádření negativního vztahu ke mě nebo okolí, za pět minut bude po všem a pokud to vyřešíme v pohodě, nikdo si na to už ani nevzpomene (naopak, když z toho udělám scénu ještě já, máme opravdu zkažený den a do budoucna narušený vztah).

Míša Vrabcová Nevychova mi otevřela oči i srdce a jsem neskutečně pyšná na svoji dceru. Když od ni odcházím, tak je to bez pláče, řekne mi čau čau, zavře dveře a běží za babickou. Neskutečný 😍

Veronika Danišová Priznam sa riesila som plac priamo pocas workshopu, zmenila som nastavenie z ukludnovaca na partaka, vyjadrila svoje rozpolozenie a poprisla o pomoc nasho 1mesiac stareho druhorodeneho Fedora.

Ten sa na mna zrazu sibalsky usmial, ja ostala v soku a zacala som ho pozorovat a vsetko mi krasne ukazal co potrebuje, este zoparkrat ma privolal a ukazal mi co potrebuje ale bez placu len mrnkoranim. Naozaj Katka a Nevychova vedia co robia dakujem

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování kurzu

Zpět na témata