Dítě pláče. Často brečí. Nevím, jak ho uklidnit.

Máte plačtivé dítě a nevíte, co s ním? Trhá vám to někdy srdce, když pláče? Ale taky vás to občas pěkně vytáčí?

Přáli byste si, aby vaše dítě bylo víc v pohodě, a ne abyste každou chvíli museli poslouchat pláč a tišit slzy. A někdy máte možná pocit, že už to na vás jenom zkouší a že si věci vyřvává?

Zkoušeli jste nejspíš tohle:

Utěšovat. Nějak ho zabavit. Nabízet, co by mu pomohlo: pochovat, medvídka, křupky... Přemlouvat: Utři si očička a už dobrý, jo? Být přísní: A dost už, nebul, nezkoušej to na mě. Ale moc to nezabírá a plačtivé scénky se pořád opakují?

A možná máte teprve miminko, houpete, děláte na něj pšš pšš, konejšíte do bezvědomí a připadáte si jako špatná máma, když pláče?

Jak vám s tím pomůže kurz

Naučíme vás jednoduchý postup, jak s dítětem komunikovat, abyste se vyhnuli většině plačtivých scén. Ukážeme si, jak s tím začít už od miminka a jak se dozvědět, co vám svým pláčem říká, i když ještě nemluví. A zažijete radost z toho, že svému dítěti fakt rozumíte.

Naučíte se, jak si poradit s malými slzičkami i se záchvaty pláče. Zjistíte, co dělat, když dítě není k utišení, aby se brzy uklidnilo a nebyla z toho scéna na půl dne. A předejdete tomu, že vás začne svým pláčem vydírat, jen aby docílilo svého.

Díky informacím a zážitkům z kurzu současně svoje dítě naučíte, jak s pláčem zdravě zacházet, nepřehánět ho, ale ani nepotlačovat. A pomůžete mu, aby z něj rostl zdravý, sebevědomý člověk, co umí zvládat svoje emoce.

U miminek si ještě ukážeme, jak si poradit v situacích, kdy pláče, protože se mu něco nelíbí (např. odsávání nosu, kapání kapiček, mytí hlavičky a podobně). Naučíte se, jak postupovat, aby se nebálo, přestalo se bránit a začalo s vámi spolupracovat. A získáte mnohem větší sebedůvěru, že si s ním víte rady a že většinu věcí zvládáte bez slziček.

A ukážeme si i to, jak vyřešit situace, kdy dítě pláče, protože si něco vynucuje nebo protože mu něco nechcete dovolit. Naučíte se, jak to v klidu ustát, aniž byste museli ustoupit. A jak nastavit zdravé hranice, které bude dítě respektovat bez plačtivých scén a protestů.

Jestli vám to doteď spolu moc nešlo a máte pocit, že jste někde selhali, nebojte. Spousta rodičů přišla do kurzu s těmihle pocity. Báli se, že něco se svým dítětem nevratně pokazili, a dneska se jim daří. Pomůžeme vám začít jinak a brzy ucítíte, že nejste žádná hrozná máma nebo táta. A že i vy to s tím svým dítětem umíte.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata