Nefungují mi hranice. Neumím je nastavit. Nevím, jak je udržet, aby je dítě respektovalo.

Máte problém s vlastními hranicemi? Děti je nerespektují? Nebo se v nich sami moc nevyznáte a pořád hledáte, kde ta vaše hranice vlastně je?

Týden o hranicích jsme pro vás kompletně přepracovali, abychom vám zjednodušili cestu a hranice vám začaly fungovat.

Objevíte v něm novou tříkrokou techniku „Přiznej barvu“, která vám v libovolné situaci pomůže vaši vnitřní hranici najít.

Naučíte se, jak rozlišovat, co je vaše skutečná hranice a co pseudohranice. Díky tomu začnou být vaše hranice pro děti mnohem jasnější. Takže těch situací, kdy je překračují, významně ubyde.

Ukážeme si, jak dítěti sebejistě a pevně říct, když je něco pro vás opravdu důležité. Bez strachu, jestli ho nějak nezdravě neomezujete. Ale taky bez zbytečné tvrdosti ve stylu „přes tohle nejede vlak“, která ho nutí vzdorovat.

Občas váháte, co ještě dítěti dovolit a co už ne? Nevíte, jak je to správně?

Nové pomocné otázky, které si ukážeme v principovém videu, vás navedou. Naučíte se líp zorientovat v situaci a poznat, jak je to správně pro vás.

Ujistíte se, na čem potřebujete trvat a co můžete s klidem nechat být. Nová technika vás k tomu dovede. Poradíte si pak ve většině situací, kde si teď ještě nejste hranicí jistí.

Zjistíte, kdy je v pořádku říct dítěti Ne. A jak to udělat s respektem, bez policajtování nebo učitelování, které z vás teď ještě možná někdy vyletí. Naučíme se spolu laskavé pevné Ne, které funguje a které bude mít pro vaše dítě úplně jinou váhu než všechna Ne, která jste mu říkali doteď.

Je pro vás těžké svoji hranici držet? Nezvládáte, když dítě pláče nebo se vzteká? Nevíte, co máte dělat, aby vaši hranici v klidu respektovalo?

V týdnu o důvěře najdete nový postup, jak reagovat na dětské emoce. Přestanete se jich bát, protože budete mít spolehlivý nástroj, jak s nimi zacházet, a nenecháte se jimi rozhodit.

V tréninkovém videu o hranicích si konkrétně rozebereme situaci, kdy dítě reaguje na vaši hranici pláčem, vztekem nebo smutkem. A řekneme si, co s tím dělat. Naučíte se, jak nevyměknout a svoji hranici udržet. A přitom zůstat citliví, k dítěti i k sobě.

V novém Rozšíření pro mrňousky (0–3) si ukážeme, jak začít s hranicemi u miminka, když ještě neumí mluvit, pláče a na žádné vaše Potřebuju nereaguje. Jestli už nevíte, jak mu to říct, a někdy už ani nemáte sílu to zkoušet, nebojte, zařadili jsme do hranic speciální část pro rodiče miminek, aby se vám ulevilo a začalo vám to spolu jít.

Trápí vás, že žádné hranice nemáte? Pořád jste ta „hodná holka“, naučená všem vyhovět (nebo „poslušný kluk“), a svoje hranice necítíte?

Celý týden o hranicích je postavený tak, abyste mohli svoje vnitřní hranice objevovat krok za krokem a našli jste odvahu říct, když vám něco nevyhovuje a jak to chcete.

Nový princip „Ne mus, ale respekt k sobě“ vás povede. Naučí vás, jak si začít svojí hranice všímat a nenechat se převálcovat tím, do čeho vás tlačí okolí.

A když na vás bude tlačit vaše dítě (třeba když chce něco, co mu nechcete dát) – jednoduchá technika, kterou se naučíte v principovém videu, vám pomůže si uvědomit svoji hranici dřív, než automaticky ustoupíte, a ustát si ji. Abyste už nešli přes sebe a nebyli jste z toho akorát vyčerpaní. A aby se vaše dítě naučilo, že i na vás záleží, mámo, táto.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata