Chcete jít do kurzu?
Rádi byste, aby vás v tom druhý rodič podpořil, ale doma se na tom moc neshodnete?
Možná je to tak, že vy už máte s Nevýchovou nějakou zkušenost. Nějakou dobu nás sledujete, čtete články, chodíte na webináře, zkoušíte to doma s dětmi. Vidíte, o čem Nevýchova je.
Že to není žádná „americká volná výchova“, kde vám děti skáčou po hlavě. Ani „kurz pro zoufalce“, co si neumí srovnat vlastní dítě.
Tohle vy už víte. Ale druhý rodič možná ne.
Takže mu možná vstávají všechny vlasy na hlavě, když slyší „Nevýchova“. A možná, že se taky bojí. O děti, aby se vám to nevymklo a nevyrostli z nich nevychovaní hajzlíci. O vás, abyste neblbli a neskočili na lep nějaké „pochybné metodě“.
To je celkem pochopitelné.
Ale nemusíte na kurz rovnou zapomenout, pokud s ním teď váš partner nebo partnerka nesouhlasí.
Zkusíme vám s tím pomoct
Máme opakovanou zkušenost, že druhý rodič často jen potřebuje tomu všemu porozumět, aby vás mohl s kurzem podpořit.
Potřebuje rozumět, proč do Nevýchovy chcete, co vám to doma přinese, co to udělá s dětmi, jestli je to ověřené. A že to nebudou vyhozené peníze.
Na všechny tyhle otázky mu odpoví přehledné pdfko „Nevýchova v kostce“, které jsme pro vás sepsali jako pomůcku. Srozumitelně, lidsky, bez omáčky. Tak, aby se v něm vyznal i rodič, který Nevýchovu nezná.
Požádejte partnera nebo partnerku, ať na to koukne.
Nijak na něj netlačte, jestli smíme radit. Nakonec, vám by určitě taky nebylo příjemné, kdyby na vás někdo tlačil, byť z dobrých důvodů. Takže to nehrňte, nepřesvědčujte, nedohadujte se...
Pozvěte druhého rodiče, ať si přečte pdfko a udělá si názor. A pak se jen zeptejte, jestli vás může podpořit.