Nevýchova mi nejde před okolím. Dítě se víc projevuje, pláče, vzteká. Nezvládám to.

Nevýchova se vám s dětmi celkem daří, ale jakmile je u toho někdo další, katastrofa?

Např. když se dítě rozpláče na veřejnosti nebo na návštěvě u „výchovných“ prarodičů. Je vám nepříjemné, že tolik brečí, vaše okolí to nechápe a vy znejistíte. Najednou nevíte, jak reagovat. Ujedete, okřiknete dítě nebo vyjedete na babičku. Motáte se v tom pořád dokola a nevíte, co s tím?

V novém kurzu zjistíte, jak opravit svoje „úlety“

Pokud vám v minulosti pod tlakem okolí ujely nervy a udělali jste něco, co jste nechtěli, pomůže vám nová minitechnika „Vyndej z toho dítě“. Naučí vás, jak to dítěti vysvětlit (i úplně maličkému), abyste si nemuseli svůj úlet vyčítat.

Naučíte se, jak to příště zvládnout líp a neuletět

Nová komunikační technika, kterou si osvojíte v týdnu o důvěře, vám pomůže zvládnout i ten největší dětský pláč nebo výbuch vzteku. Naučíte se díky ní, jak nechat dětské emoce proběhnout, nadechnout se a jít dál. Bez pocitu, že je to vaše vina, když vám dítě brečí.

A stejnou komunikační techniku využijete i v situaci, když vám např. někdo z rodiny naštvaně vytýká, že to dítě moc rozmazlujete.

Tříkroký postup „Přiznej barvu“, který objevíte v přepracovaném týdnu o hranicích, vám pomůže najít svoje pevné vnitřní hranice a být si jistější sami sebou. Nejen ve vztahu k dětem, ale právě i ve vztahu k okolí.

Takže pak v situaci, když na vás někdo kouká, dokážete snáz zůstat v klidu a zachovat se podle podle toho, jak to cítíte vy. Místo abyste ztratili nervy a začali jste dítě honem rovnat (např. když pláče u doktora).

A když se vám do toho okolí „namontuje“?

V tréninkovém videu o hranicích si ukážeme, jak konkrétně zareagovat, když řešíte dětské emoce na veřejnosti, dítě brečí nebo se vzteká, a někdo se vám do toho začne plést (byť s dobrým úmyslem). Uvidíte, co v takové chvíli říct a jak se nenechat okolím rozhodit, abyste situaci zvládli.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata