Nový kurz Témata Dítě nespolupracuje

Já se tak snažím, a dítě vůbec. Skáče mi po hlavě. Ignoruje mě. Nic s ním nejde.

Tohle se někdy rodičům stane, když ještě nemají svoje vnitřní hranice.

Snaží se v nejlepší víře vycházet vstříc dítěti, ale nemyslí zatím na sebe, svoji pohodu a svoji hranici. Udělají tak vlastně jenom půlku změny (směrem k dítěti, ne směrem k sobě) a dítě se „rozjede“. A pak to vypadá, že „výchovná babička“ na něj platí víc než „Nevýchovná máma“. Co? Znáte?

Jestli se vám to stalo a je to teď u vás doma trochu anarchie, dítě zkouší, co vydržíte, a nic si z vás nedělá – je potřeba od té změny neodejít, ale dotáhnout ji.

Pomůžeme vám s tím. V novém kurzu se právě na tohle zaměříme:

V principovém videu o hranicích se naučíte nový tříkroký postup, jak najít svoje vnitřní hranice a jak je laskavě, ale pevně ukázat dítěti.

V tréninkovém videu si rozebereme příklad z praxe, kdy rodič žádné hranice nemá, a aniž si to uvědomuje, tak donekonečna toleruje, chápe, ustupuje a nechává sebou vláčet. Abyste to uviděli a mohli to přestat dělat.

Ukážeme si, jak takovou situaci zastavit, přestat kolem dítěte lítat a místo toho aktivovat svoje hranice. Aby z vás dítě ucítilo přirozenou autoritu a přestalo zkoušet, co ještě jste ochotní vydržet. A aby k vám začalo mít stejný respekt, o jaký se snažíte vy k němu.

A posvítíme si i na druhou věc, která často hraje roli v tom, že vás zatím dítě nerespektuje – a tou je důvěra:

V novém týdnu o důvěře najdete video o nefunkčních strategiích a v něm nejčastější zabijáky dětské důvěry, které rodiče používají, aniž o tom vědí. Ty je potřeba definitivně vyházet z komunikace, aby vám nepodrývaly autoritu a nekazily vztah.

V principovém videu pak objevíte důležitý princip, který důvěru ve vztahu s dětmi obnovuje. A naučíte se, jak ho používat v každodenních situacích, aby se vám důvěra doma rozproudila a dítě vás přestalo „mít na salámu“.

Jakmile vám začne důvěra fungovat, dítě ucítí, že jste s ním na jedné lodi a že vám záleží na tom, abyste se spolu měli dobře. A začne mu na tom taky záležet. Skončí boje „kdo s koho“ a spolupráce se vám začne dařit.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata