Nový kurz Témata Emoční výbuchy

Křičím na děti. Ujíždí mi nervy. Nezvládám to.

Vypadá to u vás nějak takhle?

„Každou chvíli mi s malým (3) ujedou nervy a vybouchnu. Kolikrát už vyletím i kvůli kravině. Strašně mě to mrzí, je mi z toho do breku, když na něj řvu. Vždycky na mě kouká vyděšeně a já si potom vyčítám, že z toho bude mít nějaký trauma. Moc ho miluju. Ale nedokážu se udržet prostě.“

Říkáte si teď – jo, u nás stejný, a nevíte, jak z toho ven, protože se vaše výbuchy pořád opakují? A děti vám taky moc nepřidají, protože někdy prostě zlobí, brnkají vám na nervy, a pak je pro vás o to těžší neztrácet trpělivost?

Možná jste už zkoušeli:

Počítat do deseti. Zhluboka dýchat. Odejít do jiné místnosti, když cítíte, že vám stoupá adrenalin. Snažíte se držet, co to jde. A stejně nakonec vždycky vybouchnete a pak je vám to líto?

Jak vám s tím pomůže kurz

Celý 5. týden kurzu věnujeme jenom vám – rodičům. Protože na vás, mámo, táto, záleží. Objevíte v něm skryté důvody, proč vám s dětmi ujíždí nervy a nedokážete se teď ovládnout. I když jste si stokrát slibovali: Už to neudělám.

Zažijete si, proč potlačování vlastních emocí a snaha být vždycky klidný, sluníčkový rodič nefunguje, naopak vaše výbuchy zhoršuje. A ukážeme si, co dělat místo ní.

Naučíte se, jak se svými emocemi zacházet, abyste je v sobě nemuseli držet, ale taky aby z vás nekontrolovatelně nelítaly a neubližovaly dětem. A jak si pomoct, i když jste „nervák“, abyste každou chvíli nebouchali jako papiňák.

Ukážeme si jednoduchou pomůcku pro situace, kdy se výbuch blíží. Abyste dokázali včas upustit páru a nevyjeli jste na děti.

Pokud vám v minulosti ruply nervy a udělali jste něco, co jste nechtěli, zjistíte, jak to spravit. A co dětem říct (i těm úplně maličkým), aby vaše výbuchy nepřebíraly na sebe a nemuseli jste se bát, že je to poznamená.

Pomůžete dětem, aby se s vám cítily v bezpečí, i když jste někdy ujeli. A naučíte se, jak příštím vlastním výstupům předcházet.

Celý týden se budeme věnovat i péči o vás a vaši pohodu, aby vás nedoháněly emoční výbuchy z únavy a vyčerpání. Ukážeme si, jak se přestat sebeobětovat a díky tomu mít víc trpělivosti na děti. Jak si i s malými dětmi umět trochu odpočinout a doplnit síly, abyste jako rodič nevyhořeli. A jak si rodičovství začít užívat, ne jenom přežívat a odkládat svůj život, až děti vyrostou.

I děti budou klidnější

Kromě toho v kurzu každý týden objevíte jednoduché postupy, jak řešit, když vás děti zlobí, provokují, pláčou nebo dělají scény. Naučíte se, jak se s nimi bez dlouhých diskuzí na věcech domluvit, místo abyste jim museli všechno stokrát opakovat a nakonec na ně křičet.

Funguje to s každým dítětem, když se rodič do Nevýchovy opravdově pustí. Máme to ověřené s desítkami tisíc rodičů. V kurzu vás povedeme tak, abyste to brzy zažili i vy.

Jestli máte teprve mrňouska, nebojte, ukážeme vám, jak se jednoduše domluvit i s ním, i když ještě nemluví. Společně zařídíme, že z něj přestanete být „na nervy“ a v klidu si poradíte s většinou situací, které vás teď možná vytáčí (jako třeba že vám dělá doma binec, sahá na nebezpečné věci a nedá si říct, nechce se oblíkat, nechce spinkat, hází jídlem nebo brečí u přebalování).

Díky tomu zmizí spousta napětí, stresu a křiku, atmosféra u vás doma se celkově zlepší a budete moct být mnohem klidnější rodič.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata