Nejdou mi dohody. Dítě je nedodržuje nebo se vůbec domluvit nechce.

Stává se vám, že se s dítětem na něčem domluvíte a ono pak dohodu nedodrží? Všechno vám odkýve, ale nakonec to stejně neudělá?

V prvním týdnu kurzu, který je o komunikaci, si na nových příkladech s „Popiš a pozvi“ ukážeme nejčastější chyby, které rodiče dělají, když se snaží o dohodu. Aby to, co s dětmi děláte, byly skutečné dohody a mohly vám fungovat.

Vzteká se, když po něm chcete, aby dohodu splnilo?

V týdnu o důvěře najdete propracovanou komunikační techniku pro případy, kdy je dítě „zaseklé“, vzteká se nebo pláče a nic s ním nejde.

Naučíte se, jak takové situace Nevýchovně vyřešit, aniž byste museli dítěti něco do zblbnutí opakovat nebo na něj křičet.

A jako „vedlejší účinek“ téhle nové techniky získáte jeho větší důvěru. Takže vám nebude dělat zdlouhavé scény a vymýšlet, jak vám ještě zatopit.

Co když chce vaše dítě pravý opak toho, co chcete vy, a domluvit se nejde?

V tréninkovém videu o dohodách si ukážeme, jak postupovat, abyste se ani v takové chvíli nechytili do pasti „nejde“ a dokázali jste společné řešení najít.

A když se náhodou někdy stane, že to opravdu nepůjde a dítě bude plakat nebo se zlobit, využijete komunikační techniku z týdne o důvěře a zmáknete to spolu. Bez výstupu i bez pocitů trapnosti, že vás vaše dítě neposlouchá, když se vám to stane někde na veřejnosti.

Ptáte se dítěte, co potřebuje, co by mu pomohlo, a ono vám řekne Nevím nebo mlčí?

V tréninkovém videu o komunikaci zjistíte, jak na tohle reagovat, aby dítě začalo být vstřícnější a dohody se rozhýbaly.

A jestli máte teprve miminko nebo batole, které ještě moc nemluví, v novém, doplněném Rozšíření pro mrňousky (0–3) vám na konkrétních příkladech ukážeme, jak rozumět jeho reakcím a jak s ním komunikovat, abyste si porozuměli.

Jste s dítětem na nějaké situaci zaseklí (např. úklid, zoubky, bačkory)?

Vysvětlujete mu, proč je to důležité, říkáte mu to v klidu, přesně podle videa, navrhujete možnosti, ale vůbec to na něj nezabírá?

Možná vám už dochází nápady a přemýšlíte, jestli vůbec může Nevýchova na vaše dítě fungovat. Jestli třeba není nějaký jiný typ a nepotřebuje jiný přístup nebo jestli na to není ještě moc malé, jestli to funguje na holky i na kluky stejně, prostě už nevíte?

V novém kurzu si prožijete, jak vypadá skutečný respekt,

bez kterého ani ta nejlepší komunikační technika, ani ta nejmoudřejší rodičovská věta nezabírá. Bez ohledu na věk, na pohlaví nebo na „typ“ dítěte.

V průběhu celého kurzu budeme tenhle respekt trénovat. A díky novým zážitkům a zážitkovým „urychlovačům“, které jsme do kurzu přidali, se ho naučíte víc cítit a přirozeně používat. Ne jako věty, které opakujete podle kurzu, ale které vám jdou přímo z pusy a ze srdce. A proto vás vaše dítě konečně uslyší.

Řekneme si taky, z jakých 3 částí se respekt skládá, a postupně se na všechny zaměříme, aby vám z komunikace žádná nevypadla a Nevýchova vám mohla fungovat kdykoliv a kdekoliv.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata