Nový kurz Témata Sourozenecké bitky

Sourozenci jsou na sebe oškliví. Ubližují si. Perou se. Pořád musím řešit jejich hádky.

Trápí vás, že se děti věčně dohadují, perou, pošťuchují, nadávají si?

Stokrát jim řeknete, ať toho nechají, a za chvíli jsou zase v sobě. Štve vás, že není chvíli doma klid. Mrzí vás, jak se k sobě chovají. A někdy se možná i bojíte, aby si něco neudělali, jak jsou na sebe zlí?

Asi už jste zkoušeli:

V klidu jim domlouvat. Zjišťovat, kdo si začal, a „viníka“ potrestat. Vyhrožovat v duchu: Nehádejte se, nebo vám ten tablet seberu. Nastavovat pravidla: Teď to budeš mít ty a pak brácha. Přesvědčovat: Musíte se mít rádi, jste přece brácha se ségrou. Přáli byste si, aby na sebe byli hodní a měli hezký vztah. Pořád se jim to snažíte vysvětlovat, ale moc to nefunguje?

Jak vám s tím pomůže kurz

Celý jeden týden kurzu věnujeme právě sourozencům. Objevíte 4 časté rodičovské chyby, které způsobují, že se děti čím dál víc rubou, místo aby na sebe byly hodnější. Zažijete si, co se v dětech děje, když mezi ně rodič vlítne a začne je rovnat, a proč to nikdy nemůže fungovat. A naučíte se řešit jejich hádky a bitky tak, aby pochopily, jak se spolu můžou opravdu domluvit, a přestaly si ubližovat.

Jsou to jednoduché kroky, které v běžných výchovných metodách nenajdete. Jakmile je ale začnete používat, děti se k sobě začnou líp chovat. A současně začnou být i zodpovědnější a samostatnější. 

Už nebudete muset věčně řešit jejich tahanice. Samy se spolu domluví např. o tablet, místo aby s brekem běžely za vámi: Mamii, ať mi to dá! Nebo samy vymyslí, jak se budou střídat na houpačce, bez toho, že by se o ni porvaly. Začnou mnohem víc držet spolu. A když se někdy pohádají, dokážou se usmířit, aniž byste je k tomu museli nutit.

A tohle už s nimi poroste. Nebudou pak mít problém se spolu domluvit ani později, až budou starší a půjde o víc než jen o houpačku nebo o domeček z lega. A nezačnou se k sobě jednou chovat jako dva cizí lidi, co si nemůžou přijít na jméno.

I s malými dětmi vám to půjde

Jestli máte děti ještě malé, ukážeme si, jak začít už odmalička, aby se spolu netahaly o hračky, uměly se rozdělit a neubližovaly si. A taky aby žádné z nich netrpělo pocitem, že máte bráchu nebo ségru radši.

Jestli právě čekáte nebo plánujete další miminko, pomůžeme vám se na něj se starším sourozencem připravit. Aby miminko dobře přijal a nepřipadal si odstrčený.

A pokud miminko už doma máte a starší dítě začalo vyvádět (zlobí, žárlí, dělá naschvály, neudělá mladšímu nic dobrého) – pochopíte, co se s ním děje, proč najednou tak jančí. A naučíte se, jak na to reagovat, aby se uklidnilo a našlo si k miminku vztah.

Kam dál?

Prohlédněte si další téma, které vás zajímá, a pokračujte v objevování nového kurzu

Zpět na témata