Nový kurz Nevýchovy

Co jsme se naučili za 7 let Nevýchovy a jak vám to teď doma pomůže

Už sedm let sbíráme v kurzu neocenitelné zkušenosti. Sedm let na sobě pracujeme. Nasloucháme vám. Učíme se od vás a vašich dětí. A díky tomu vám teď můžeme nabídnout

Nejlepší online kurz o výchově dětí i rodičů

Je výsledkem 2,5 roku intenzivní práce, tisíců hodin pozorování, zkoumání, promýšlení, psaní i škrtání. Najdete v něm to, co ještě nikde jinde nezaznělo. Silné zážitky, které laskavě otřesou vaším pohledem na svět vašich dětí. Prostě to nejlepší, co Nevýchova rodičům nabízí.

Možná už dlouho toužíte u vás doma zažít

Že dohody s dětmi fungují a všichni je dodržují. Děti vám umí říct, co potřebují. A když něco potřebujete vy, vyjdou vám vstříc.

Že máte svoje pevné vnitřní hranice. Děti je cítí a respektují vás. Nemusíte už jim nic desetkrát opakovat a sklouzávat zpátky k policajtování.

Že máte na děti dost trpělivosti. Už vám každou chvíli neujíždí nervy. Umíte se zastavit a zvládáte spolu i náročné chvíle.

Že už neřešíte scény. Když mají děti těžkou chvilku, prožijou si ji a jdou v klidu dál. Pláčou, jenom když opravdu potřebují. A vás jejich pláč už nerozhodí. Ani před babičkou nebo před paní doktorkou.

Že i když přijde situace, která je pro vás těžká, umíte si s ní poradit. A už vás nenapadá: U nás to prostě nefunguje.

Že už se u vás nekřičí. Maximálně v legraci. Konečně je vám spolu dobře a máte doma klid a pohodu.

Řekli jste si teď několikrát: Jo, tohle už si dlouho přeju.
Jenže současně cítíte, že to pořád nějak není ono?

Nový kurz vám s tím umí pomoct

Zařídí, aby vaše cenná snaha konečně dopadla na úrodnou půdu a Nevýchova se u vás doma začala naplno žít.

Řešení na vaše konkrétní problémy

Podívejte se, s čím umí jeden kurz pomoct

Otočte kartu, která vás zajímá:

Nebo jste s Nevýchovou na začátku a řešíte tohle?

Otočte kartu, která vás zajímá:

Rádi byste vyřešili i další věci?

Sobecké dítě +

Neumí se dělit. Nechce půjčovat hračky. Všechno chce. Vzteká se a věci si vyřvává. Nevím, jak ho to odnaučit. A jak ho vychovávat, aby nebyl sobec.

V novém kurzu

Zjistíte, jak s dítětem mluvit, aby se naučilo vycházet vám vstříc a brát ohledy i na druhé. Jak reagovat na jeho vztek a pláč, aby scény odezněly. A jak ho jednoduše už odmalička naučit spolupráci, aby nebylo sobec (ale ani otloukánek, který si od ostatních nechá všechno líbit).

Divoké batole +

Krámuje, rozhazuje, lítá. A neposlechne. Pořád ho někde naháním. Někam se vypravit, oblíknout, odejít, všechno problém. Nevím, jak ho naučit poslouchat.

V novém kurzu:

Naučíme vás, jak s malým dítětem mluvit, aby přestalo sabotovat každou vaši snahu. Jak mu vysvětlit, co ano a co ne, aby vás doopravdy slyšelo a pochopilo. A jak to udělat, aby ho těšilo s vámi spolupracovat a nemělo potřebu naschvál lumpačit. Doma ani před lidmi.

Agresivní chování +

Bije, kouše, ubližuje. Má výbuchy vzteku a zlosti. Plácá mě, když se mu něco nelíbí. Plácá ostatní děti. Sprostě nadává. Nevím, co dělat. A bojím se, co z něj roste.

V novém kurzu

Zažijete si, proč se vaše dítě chová tak, jak se chová. Porozumíte líp jeho emocím, abyste se jich nebáli a uměli s nimi zacházet. Zjistíte, jak se zbavit výchovných strategií, které jeho zlostné a výbušné chování podporují. A jak mu pomoct, aby nemuselo ubližovat.

Zlobení po narození sourozence +

Starší dítě zlobí od té doby, co se narodil sourozenec. Provokuje, dělá naschvály, vzteká se, ubližuje, nedá si říct. Někdy už nevím, co s ním. A taky mám strach o miminko.

V novém kurzu

Ukážeme vám, co se se starším dítětem děje, když se narodí sourozenec, proč najednou tak jančí. A naučíte se, jak to zastavit. Aby váš starší přestal vyvádět, našel si k sestřičce nebo bráškovi vztah a vy jste se nemuseli bát, že mu ublíží.

Nastavování hranic +

Nevím, jak nastavit hranice, aby je dítě respektovalo. Všude slyším: dejte mu jasné hranice, buďte důslední. Snažím se o to. Ale stejně mě zlobí. Kde dělám chybu?

V novém kurzu

Zažijete rozdíl mezi vnějšími hranicemi, které rodiče běžně používají a na které děti reagují vzdorem, pláčem, neposlušností, a vnitřními hranicemi, které budují přirozenou rodičovskou autoritu. Naučíte se, jak vnitřní hranice najít a nastavit, aby vás dítě začalo respektovat.

Výchova jedináčka +

Nechci z něj vychovat sobce nebo rozmazlence. Někdy už se tak chová. Nechci ho srážet, ale taky ho chci naučit, že nemůže mít všechno. Nevím, jestli to dělám dobře.

V novém kurzu

Zjistíte, jak k dítěti přistupovat, aby se naučilo brát ohledy na druhé, a přitom neztrácelo sebevědomí. Aby bylo samo sebou, ale ne sebestředné. A naučíte se, jak nastavit zdravé hranice, které dítě nesráží, ale naopak podporují, přestože mu nedovolíte všechno.

Úklid a nepořádek +

Nechce uklízet hračky. Má binec v pokojíčku. Všechno rozhází a nic po sobě neuklidí. Pořád mu to vysvětluju. Marně. Jak ho naučit uklízet a starat se o svoje věci?

V novém kurzu

Zjistíte, proč vaše dobře míněná snaha na děti nefunguje, a co jim říct, aby konečně pochopily, co je pro vás důležité a jak to doma chcete. Naučíte se jim předat zodpovědnost za jejich věci tak, aby se cítily zapojené a chtěly se o ně starat.

Protesty a odmítání +

Odmítá chodit na nočník. Nechce si čistit zuby. Nechce spát. Odmítá bačkory (a podobně). Nevím, jak ho k tomu přimět. Denně protesty. Zkoušeli jsme všechno...

Uvnitř kurzu

Zažijete si na vlastní kůži, proč děti protestují, jak se cítí a proč nedělají, co po nich chcete. Naučíte se jednoduchý postup, jak s nimi mluvit, aby se přestaly vzpírat a šly vám naproti. Zvládnete pak spolu většinu věcí, u kterých doteď vyváděly, v klidu a bez nervů.

Nerozumíme si +

Těšil/a jsem se, jak si budu svoje dítě užívat. Jak budeme mít hezký vztah. Ale realita je jiná. Zlobí. Ječí. Nechová se ke mně hezky. Vůbec si nerozumíme.

V novém kurzu

Pomůžeme vám porozumět chování vašeho dítěte a zastavit boj, který teď spolu vedete. Naučíte se s ním komunikovat tak, abyste se konečně uslyšeli a váš vztah se zlepšil. Zažijete si spolu blízkost, po které toužíte. A ukážeme vám, co dělat, abyste o ni už nepřišli.

Novinky v kurzu

Nové týdny
Komplet nový obsah. Nová témata. Hluboké zážitky

Nové typy videí
Citlivě promyšlené, abyste dostali Nevýchovu pod kůži

Nové fórum
Přehledné diskuze a laskavá podpora z Nevýchovy

Nové prostředí
Intuitivní a pohodlné. Budete v kurzu jako doma

Mobilní aplikace
Kurz vždycky po ruce. Poslouchejte i offline

Pojďte si je prohlédnout

Nový obsah.
To nejlepší z praxe

Bez omáčky. Do hloubky

V nových 5 týdnech na vás čeká 5 stěžejních principů, které vám budou ukazovat směr odteď do konce života.

Ke každému principu nová komunikační technika, se kterou všechno rychle uvedete do praxe. Nová zážitková audia, nejsilnější zážitky z pohledu dítěte, které doteď Nevýchova vytvořila. Nová unikátní videa, plná praktických informací, významných aha momentů i autentických rodičovských příběhů.

Vložili jsme do přípravy kurzu tisíce hodin, aby do sebe všechno přirozeně zapadlo a vy jste od nás dostali to nejlepší, co víme, že vám pomůže. Hodiny strávené s dětmi a „testováním“ nových vychytávek v praxi do toho nepočítáme, ty jsou nevyčíslitelné :) Víme, že to funguje.

Zažijete známá témata z nečekaných úhlů pohledu

Přepracovali jsme celé hranice. Přidali léčivou důvěru. Úplně nový pohled na sourozenecké vztahy, aby dobře fungovaly. Nový týden o rodičích, který pomůže i s emočními výbuchy. A další věci, které vám ulehčí cestu.

Co přesně v nových 5 týdnech najdete:

TÝDEN O KOMUNIKACI

Místo návodu na dítě si konečně začnete rozumět

Komunikace je základ každého vztahu. Rozhoduje o tom, jestli si budete s dětmi rozumět nebo ne. Jestli budete umět spolupracovat na věcech, na kterých vám oběma záleží. Jestli budete jeden druhého doopravdy znát a respektovat nebo spolu dennodenně bojovat.

Není to jen schopnost říct ve správný okamžik tu správnou větu, abychom dítě přesvědčili a ono udělalo, co si přejeme

Naopak. Musíme začít naslouchat, netrvat si jen na svém, naučit se s dítětem soucítit místo toho, abychom ho kritizovali (i když jenom ve své hlavě ;)). Tím se totiž naučí to stejné od nás. A začne nám to vracet.

Když dnes dáte komunikaci o deset minut navíc, získáte roky porozumění a blízkosti, o kterou byste jinak přišli

Trénink komunikace si totiž zaslouží čas a pozornost.

A v tom je někdy ta potíž. Rodiče si z kurzu vezmou pár chytrých Nevýchovných vět, jako třeba otázku „Co potřebuješ?“, a řeknou si: „Aháá, tak to je ono!“ Zjednoduší Nevýchovnou komunikaci na pár šikovných frází a čekají, že když je budou dětem říkat, bude to fungovat. Bohužel Nevýchovu zaměnili za „návod na dítě“.

A víte, co se pak nevyhnutelně stane? Jsou zklamaní. Možná to znáte i vy.

Problém ale není v Nevýchovné komunikaci samotné, ta funguje. Dokladem jsou tisíce rodičů, kterým se s dětmi daří.

Problém je, že chceme řídit auto, a přitom jsme se zatím naučili jen točit volantem. Pojďte to společně dotáhnout

Pokud se chcete se svým broučkem konečně dorozumět, přestat spolu neustále bojovat a začít si vzájemně vycházet vstříc, je potřeba udělat víc. Pustit se po hlavě do prvního týdne kurzu, začít novou komunikaci trénovat každý den, v každé situaci, do které se s dětmi dostanete. Pozorovat, jak se daří, učit se z chyb a neskončit, dokud ji nebudete mít opravdu pod kůží.

Nebojte, není to žádná velká práce. Sledovali jsme dobře chyby a omyly našich rodičů v kurzu. A všimli jsme si, kde je nejčastěji zakopaný pes. Proto jsme pro vás první týden kurzu předělali tak, abyste začali používat jednoduché principy otevřené komunikace krůček po krůčku a neskončili jste, dokud ji nebudete umět použít i ve vypjatých situacích.

Je to jediný týden nového kurzu, který bude pro zasloužilé Nevýchovňáky tak trochu opáčko. Ale podíváme se na známé principy z nových úhlů, takže některé věci uslyšíte poprvé.

Ukázat víc

Co všechno se v 1. týdnu naučíte:

► Oprášíme spolu známé principy a zopakujeme si techniku „Popiš a pozvi“, kterou vás naučíme používat i tam, kde doteď nefungovala.

► Prozkoumáme, proč děti pořád ještě odmlouvají, nespolupracují a nechtějí se k vám přidat, když vy se tolik snažíte být Nevýchovná máma nebo táta.

►Zjistíte, co s tím, když se dítě nechce domluvit vůbec nebo když dohodu porušuje. A jak si poradit, když jsou zaseklé obě strany a nikomu se zrovna nechce hledat žádné řešení. Znáte to? :)

► Naučíme vás mluvit s dětmi o svých emocích i nepříjemných a bolavých věcech, aby to od vás mohly zdravě odkoukat a přitom je to nijak nezatěžovalo.

► Předvedeme si, jak vypadá Nevýchovná komunikace s mrňousky, kteří ještě neumí mluvit nebo mluví jen trochu. Zjistíte, jakým způsobem s vámi komunikují a čeho přesně si všímat, abyste se s nimi bez problémů domluvili.

► Vysvětlíme si, jak s mrňouskem používat dohody a „Popiš a pozvi“, když vám ještě nic neodpoví nebo pořád pláče. Není to složité, chce to jen přidat do komunikace víc naslouchání a pak postupovat krůček po krůčku. Ukážeme si jak.

► Provedeme vás úplně novými, očiotevírajícími zážitky, po kterých vám některé věty zhořknou na jazyku a už nikdy nedovolíte, aby u vás doma zazněly.

► Ukážeme vám novou zážitkovou techniku „Urychlovač porozumění“, která přirozeně usnadní vaše Nevýchovné pokroky. Díky ní přijdete o nenápadný policajtský tón, na který jsou děti citlivé a vždycky na něj zareagují vzdorem.

Je na co se těšit. Celý týden o komunikaci jsme pro vás přepracovali, vyladili, doplnili. Najdete tu nové konkrétní příklady a mnohem víc odpovědí na praktické otázky, které víme, že rodiče trápí. I když pro vás bude první týden zčásti opakováním známých principů a technik, nepřeskakujte ho a využijte ho právě k tréninku. Budete překvapeni, kolik nového ještě objevíte.

TÝDEN O DŮVĚŘE

Abyste si byli opravdu blízko

Důvěra je jako koření vztahu. Voní po blízkosti a chutná porozuměním. A může pomoct zachránit i to, co už mezi vámi a dětmi vypadalo téměř beznadějně. Léčí hysterické vztekací scény, lhaní i podvádění, pomáhá u psaní domácích úkolů stejně jako u čištění zoubků a tiší dětskou drzost, umíněnost i vzdor.

Důvěra není jenom o tom, že si doma nelžete. To by bylo málo

Je to základní hodnota každého opravdu blízkého a upřímného vztahu. A v druhém týdnu kurzu vás naučíme, jak se skutečnou důvěrou začít, jak o ni s dětmi pečovat a každodenně z ní ve výchově těžit.

Rozhoduje totiž o spoustě důležitých věcí

O tom, jestli za vámi vaše dcera přijde, až ji na internetu bude otravovat nějaký divný chlápek, nebo jestli se synek svěří, až se poprvé zamiluje a jeho láska ho nebude chtít. Ale nejen to.

Vztekací scény? I za ty někdy může

Rozhoduje i o tom, jestli budou vaše děti používat všechny ty vynucovací dětské strategie, jako demonstrativní naštvávání, vydírací pláč a vztekací scény, nebo jestli za vámi prostě normálně přijdou a řeknou třeba: „Tati, teď mě štveš, přijde mi, že mě vůbec neposloucháš.“ nebo „Mami, ši zlá, já tebe bojím.“

Uvidíte, že jakmile děti vaši důvěru ucítí, začnou vám ji přirozeně vracet. Budou s vámi jednat na rovinu, přestanou vás zkoušet, hrát na vás divadýlka, „předvádět se“ nebo se před vámi zavírat do svého světa. A spousta problémů, se kterými se teď ještě potýkáte, začne sama mizet.

Důvěra totiž umí léčit křivdy a stavět mosty

Nejde si ji ale vynutit větami jako „Budeme si věřit…“ nebo „Když budeš mít problém, tak mi to řekni.“ Je potřeba dát jí dostatek času, pozornosti a péče.

Když ale vytrváte, nebudete nikdy litovat.

Vzájemná důvěra je totiž jeden z nejcennějších darů, který můžete svým dětem ve výchově dát. Buduje se už od miminka a pomáhá dětem věřit nejen nám rodičům, ale i sobě samotným. Podporuje sebedůvěru i zdravý vztah k okolnímu světu.

Tak ji pojďte svým dětem dát. V novém kurzu vám s tím pomůžeme. A půjdeme s důvěrou do hloubky, aby u vás doma vyléčila i problémy, které vypadají, že na ně Nevýchova nezabírá.

Ukázat víc

Co nového vám 2. týden přinese:

► Děti si přestanou vynucovat pláčem nebo vztekem, abyste si jich všimli. Místo toho vám pošeptají třeba: „Tati, počebuju ši š tebou hját!“

► Nebudou se na vás ksichtit a naštvaně odsekávat, když si mají po sobě uklidit. Klidně se třeba zeptají: „Tebe to štve, mami? A jak to potřebuješ?“

► Přestanou večer stokrát vylézat z postele a vymýšlet si, že se jim chce čůrat, že potřebujou napít, že je bolí bříško. Prostě půjdou spinkat tak, jak se spolu domluvíte. Nebo si řeknou, co doopravdy potřebují, aby jim šlo usnout.

► Když upadnou a odřou si koleno, nebudou hodinu srdceryvně plakat a koukat, jestli koukáte. Vypustí slzičky, řeknou „máma au“ a pomažou si zase hrát.
To samozřejmě neznamená, že už nikdy nebudou brečet nebo se zlobit. Budou to ale rychlé ozdravné pláče a autentické úlevné emoce, ne strategie, jak vás někam dostat.

A změní se třeba i tohle:

► Až svoje neposedná dvojčata příště požádáte: „Potřebuju, abyste mi teď pomohli, je to pro mě důležitý“, poznají, že to opravdu důležitý je, a budou se vám snažit vyjít vstříc.

► Až budete potřebovat nemocnému broučkovi změřit teplotu a nakapat sirup, nebude kvůli tomu vyvádět a plivat to po vás. Bude s vámi spolupracovat, jak jen to pro něj bude možné.

► Váš školkáček už nebude muset strachy plakat, že si pro něj nepřijdete do školky. Bude vědět, že když mamka řekne po „o“, tak to prostě platí.

► Dospívající děti si nebudou v duchu říkat: „No jo, otec, zase prudí“ a možná si přijdou pro pusu i v patnácti :)

► A až budete staří a oni dospělí, budou se vám dál svěřovat se svými těžkostmi i výhrami. Budou moct beze strachu mluvit o svých selháních i o chybách, za které se stydí. A možná se k vám pak jednou při odchodu domů nečekaně nahnou a pošeptají: „Díky, že mě nesoudíš, mami. Moc to pro mě znamená.“

Tohle všechno důvěra umí. A jako neviditelná všudypřítomná síla vám doma pomůže se stovkami situací.

A na co přesně se můžete v 2. týdnu těšit?

► Představíme vám nenápadné zabijáky důvěry, kteří vám dennodenně podkopávají nohy a připravují vás o vztah s dětmi.

► Prožijete si, jak to bolí, když rodiče místo důvěry moralizují, nevědomky děti zesměšňují a křivdí jim.

► Ukážeme vám účinnou techniku, která pomůže vyléčit křivdy i bolístky, co už mezi vámi a dětmi vznikly. Je tak jednoduchá a přirozená, že ji budete moct začít používat hned zítra, v mnoha každodenních situacích. A navíc díky téhle nové komunikační dovednosti vás i občasné těžké chvíle budou sbližovat, ne odcizovat.

► Naučíte se reagovat na silné dětské emoce, jako je vztek, vzdor, naštvání, zoufalství a další. A místo jejich potlačování, ignorování a zlehčování v duchu „Neplakej, nic to není“ budete umět dítě podpořit a pomoct mu, aby jeho těžká chvilka rychle přešla.

► A na úplný závěr týdne pro vás máme zážitkový „Lék na důvěru“, který ještě víc zrychlí celé vaše Nevýchovné snažení. A pomůže tam, kde běžná slova a dohody ještě selhávají.

Možná si ještě dnes pamatujete na okamžiky z dětství, když jste cítili, jak vás máma nechápe nebo vám táta křivdí. A radši jste se s tím zavřeli ve svém pokoji, protože nemělo cenu jim něco vysvětlovat. Tohle nemusí vaše děti nikdy zažít a vy nemusíte zažít, že před vámi utíkají do svého světa, když se mezi vámi rozproudí opravdová důvěra. V novém kurzu vám k ní dáme klíč.

TÝDEN O HRANICÍCH

Naučíte se být laskavou autoritou, kterou dítě následuje

Hranice jsou jedno z největších témat rodičovství. Provází výchovu už od miminka a  ovlivňují například to, jestli z vašeho broučka vyroste malý diktátor, který se naučil, že je vždycky po jeho, ušlápnutá šedá myška, po které se každý vozí, nebo naopak vnímavý člověk, co umí brát ohledy na sebe i na potřeby druhých.

Rozkazy a křik vám zdravé hranice nevybudují. Možná ale poničí dětskou touhu vyjít vám vstříc

Většina rodičů bohužel hranice pořád buduje stylem „tohle mu zakaž“ nebo „přes to nejede vlak“ a nestačí se divit, že jim děti nejpozději kolem tří let začnou vzdorovat, odmlouvat, jsou vzteklé a nechtějí spolupracovat.

Jenže víte, není se čemu divit. Je to přirozená reakce na přísné, policajtské hranice, které většina z nás zažila v dětství a automaticky je aplikuje i na svoje děti.

A to je potřeba zastavit.

A konečně objevit skutečné vnitřní hranice, které nestojí na strachu, rozkazech a zákazech, ale které pomůžou posílit vaši jistotu, sebevědomí i přirozenou rodičovskou autoritu.

Budovat hranice totiž neznamená zavelet nebo naopak všechno dovolit

Budovat hranice znamená vnímat, kdo jsem já, co je pro mě důležité, co potřebuju, a umět si o to říct tak, aby to moje okolí respektovalo.

O vnitřních hranicích jste se učili už ve starém kurzu, nové zpracování vám s nimi ale pomůže násobně víc. Věnovali jsme mu totiž obrovské množství péče a času. Hledali jsme způsoby, jak hranice vysvětlit, abyste jim nejen rozuměli, ale abyste je především uměli používat doma s dětmi. A abyste to v klidu zvládli třeba i na návštěvě u prarodičů, v obchodě nebo u zubaře.

Jak poznáte, že vám doma hranice ještě nefungují?

► Donekonečna hledáte, jak zařídit, aby se děti staraly o svoje povinnosti, ve škole i jinde, a pořád to nějak nefunguje.

► Musíte všechno stokrát opakovat a v jednom kuse diskutovat o tom, jestli se budou čistit zuby, nosit bačkory nebo jestli už se půjde spát.

► Řešíte, jak dítěti vysvětlit, že se něco nesmí, a nevíte, co s tím, když zase neposlechne.

► Snažíte se budovat svoji vnitřní hranici, jenže děti na ni reagují pláčem a vzdorem, a vy nevíte, jak to udělat, aby ji v klidu přijaly.

► Přes veškerou svou snahu máte pořád pocit, že vám děti skáčou po hlavě a nenápadně zkouší, co všechno ještě vydržíte.

Poznáváte to?

Každému z těchhle bodů se spolu budeme v týdnu o hranicích věnovat. Dali jsme si na hranicích zvlášť záležet, protože víme, že vás trápí. Vytvořili jsme pro vás nový postup, jak svoje vnitřní hranice nejen najít, ale začít je s dětmi žít. Tak, aby vás opravdu slyšely a respektovaly. Věříme, že má sílu změnit u vás doma mnohé k lepšímu.

Ukázat víc

Co všechno vám 3. týden přinese:

► Osvojíte si nový princip „Ne mus, ale respekt k sobě“ a ukážeme vám, jak používat novou jednoduchou techniku „Přiznej barvu“. Ta do vašeho domova přinese víc otevřenosti a upřímnosti, na kterou děti uslyší a začnou vám mnohem ochotněji vycházet vstříc a respektovat vás. A to i tehdy, když se jim to zrovna nebude moc hodit :)

► Natrénujeme spolu situace, kdy dítě proti vaší hranici protestuje. Abyste si ji ustáli a nezačali s ním bojovat.

► Naučíme vás, jak s hranicemi začít už od miminka, abyste se nemuseli děsit momentu, kdy u vás začne období vzdoru. A řekneme si, co po svém drobečkovi můžete chtít, třeba aby chvíli počkal nebo vám pomohl s přebalováním, a co je zatím nad jeho síly.

► Poradíte si i s tím, když vás vaše miminko bouchá nebo rve za vlasy, vás to bolí a nevíte, jak mu to říct, aby přestalo.

► Se starším dítětem už nebudete bojovat o to, jestli si po sobě uklidí. Přestane protáčet oči, když mu něco řeknete, a začne vás chápat, jak to doma chcete.

► Stejné hranice jako s dětmi si vybudujete i ve vztahu ke svému okolí. Takže vás nebude znejišťovat, když cizí paní v autobuse pronese: „To je ta dnešní výchova. Z takových dětí rostou kriminálníci.“

►Budete si umět ustát, když tchán ve vypjaté situaci prohlásí: „Já už bych jim dávno dal přes zadek.“

►A zjistíte, jak zareagovat, když vaše máma na návštěvě řekne dětem třeba: „U nás můžou být jenom hodný holčičky, co dojídají. Takový ošklivý, jako jsi ty, tady nechceme.“
Budete si jistější v kramflecích a děti i okolí to z vás vycítí.

► A uleví se i vám samotným. Naučíte se totiž včas rozpoznat a zastavit situace, které vám nevyhovují. Ve kterých jste doteď pořád dokola ustupovali a ustupovali, až to nakonec stejně bouchlo a vy jste ječeli jako devítihlavá saň.

Ono totiž není potřeba kolem dětí neustále skákat a snažit se za každou cenu o dohodu.

Nejde o to jim donekonečna něco opakovat nebo všechno dovolit. Jde o to naučit se rozumět sobě a tomu, co je pro vás DOOPRAVDY důležité a co naopak ne. A umět to dětem laskavě a zároveň pevně říct.

Uvidíte, že jakmile začnete své opravdové vnitřní hranice aktivovat, začnou se u vás doma věci rychle hýbat :) Nejen s dětmi, ale i s dospělými členy rodiny.

TÝDEN O SOUROZENCÍCH

Pomozte svým dětem, aby se měly doopravdy rády

Sourozenecké vztahy přivádí někdy rodiče k šílenství. Tolik se snažíme, aby se děti měly rády a neubližovaly si, a oni se v jednom kuse perou a jsou na sebe jako vzteklí psi. Někdy to dokonce vypadá, že se k sobě chovají čím dál tím hůř.

Je úplně pochopitelné, že to rodiče trápí, unavuje a chtějí, aby mezi jejich dětmi konečně zavládl klid a harmonie. Jenže… to se nestane :)

Sourozenecký vztah totiž není jen o tom, aby se děti přestaly pošťuchovat a byly na sebe milé a hodné

Naopak, je ze své podstaty živelný, dynamický a velmi silný. Plný lásky i vzteku. A formuje vaše děti pro teď i pro další vztahy v jejich budoucím životě.

A když k němu rodič správně přistupuje, můžou se v něm děti naučit obrovské množství věcí: 

► Vycházet zdravě s vrstevníky – sourozenci a kamarády ve školce, škole a nakonec i s kolegy v práci :)

► Vyrovnat se s odmítnutím a frustrací, když zrovna nemůže být po jejich

► Umět si v klidu ubránit to svoje před bráchou i starším dítětem na hřišti

► Statečně si stát za svým, ale taky umět ustoupit

► Mít pochopení pro potřeby druhého

► Spolupracovat, aby společně dosáhli toho, co chtějí

► Zlobit se, a přesto umět zvládat svoji agresi

► Odpouštět

► A milovat už minutu po tom, co druhého z duše nenáviděly

Sourozenecké vztahy nejde mít v jednom kuse idylické a zalité sluncem jak z obálky časopisu

Ani nejde děti trvale ochránit před drobnými bojůvkami, sprostými nadávkami nebo občasnými tahanicemi. A pokud to budete chtít, hrozně je okradete.

Co ale jde, je pomoct jim, aby jejich spory zeslábly a přestaly být na krev, plné zoufalství jednoho a nenávisti druhého. Jde je naučit s bráchou nebo ségrou komunikovat a respektovat se, i když spolu zrovna nesouhlasí a každý chce něco jiného. Jde jim ukázat, jak druhému říct, co potřebují i co je štve, aniž by ho museli mlátit, kousat nebo štípat.

Vašim dětem jde prostě pomoct, aby se jejich strkanice staly jen krátkými, ozdravnými přeháňkami v oceánu celoživotního přátelství.

Dejte svým dětem ještě něco navíc. Skutečnou zodpovědnost do života

Je ale ještě jedna mnohem důležitější věc, kterou si můžou vaše děti z dobře zvládnutých sourozeneckých vztahů odnést do života.

A to je skutečná zodpovědnost sama za sebe. Vědomí toho, co je moje povinnost a můj problém a co naopak má řešit někdo jiný. Schopnost rozpoznat svoje pocity a učit se s nimi pracovat místo toho, abychom za ně pořád obviňovali druhé v duchu „Jsem smutná kvůli němu, protože je na mě zlej.“ A to je obrovská věc, kterou neumí ani většina dnešních dospěláků a drtí je to ve vztazích.

To všechno vám a vašim dětem nabízíme ve čtvrtém týdnu kurzu. Celý jsme ho nově pojali, doplnili o nové informace, zážitky a techniky, které vás povedou.

Ukázat víc

Co konkrétně vás ve 4. týdnu čeká:

► Ukážeme vám, jak od začátku nerozbíhat sourozeneckou rivalitu a jak uzdravit šrámy, které už mezi dětmi vznikly. Zvlášť jestli máte pocit, že se mezi nimi na začátku něco nezdravě pokazilo a že už to nikdy nemůžete vrátit, tohle vám pomůže.

► Naučíme vás používat „Pravidlo minimální podpory“, které zařídí, že za dětmi nebudete muset stát jako dozorce, co je vždycky rozsoudí. Přirozeně začnou svoje spory, na které už stačí, řešit samy a vy snadno poznáte, které tahanice můžete s klidem nechat na nich a kam by bylo dobré přijít ještě na pomoc. Tím dětem pomůžete nejen ke kvalitním sourozeneckým vztahům, ale hlavně ke skutečné zodpovědnosti.

► Nabídneme vám jednoduchou techniku „Kdo má problém“, která vám uleví nejen v sourozeneckých vztazích, ale například i v situacích, kdy vám vaše mamka nebo cizí pán v tramvaji mluví do výchovy.

► Ukážeme vám, čemu se ve výchově vyhnout, aby žádné z dětí netrpělo pocitem, že máte bráchu nebo ségru radši. Zjistíte, čím dost možná nechtěně podporujete mezi sourozenci rivalitu a nesnášenlivost. A jak to zastavit, aby mezi sebou přestali neustále soupeřit.

► Zjistíte, jak předejít tomu, aby jedno z vašich dětí bylo otloukánek a druhé agresor, který neudělá bráchovi nebo ségře nic dobrého, a přitom se v koutku duše cítí sám.

► Naučíte se mezi dětmi rozdělovat zodpovědnost tak, aby jedno nebylo přetížené a druhé nemělo všechno na salámu. A společně se postaráme i o to, aby z žádného z vašich dětí nerostl sobec, kterého kromě něj nikdo jiný nezajímá.

► Jestli právě čekáte miminko, pomůžeme vám se na něj se starším bráškou nebo sestřičkou dobře připravit.

► Pokud miminko doma už máte, pochopíte, co se děje se starším, pokud najednou začal jančit a není na něj spoleh. A ukážeme vám, jak dát staršímu příležitost podílet se na životě s miminkem a současně na něj nenakládat neúměrnou zodpovědnost za mladšího sourozence.

► Na závěr sourozeneckého týdne vám ukážeme jednoduchou zážitkovou techniku, která pomůže řešit dětské spory i tehdy, když zrovna slova selhávají.

To všechno vám a vašim dětem teď nabízíme. Opravdové a zdravé sourozenecké vztahy, jejichž principy ale využijete, i když máte jen jedno dítě a chcete předejít tomu, aby z něj vyrostl sobecký jedináček.

Po čtvrtém týdnu získáte jistotu, že vychováváte zodpovědného člověka, který má zdravé sebevědomí a umí se k problémům postavit čelem, když zrovna přijdou. Rádi vám s tím pomůžeme. 💚

TÝDEN O RODIČÍCH

Aby od vás vaše dítě odkoukalo, jak dobře žít svůj život

Je jedno tajemství, o kterém se mezi rodiči moc nemluví:

Dítě nevychováváte tím, co mu říkáte, ale tím, jaký život žijete

Učí se od vás v každém okamžiku. Jako houba nasává váš přístup k životu, vaše řešení problémů, to, jak zacházíte se sebou i s druhými, to, jak se radujete i zlobíte.

Takže když rodiče říkají:
„Nemůžu si odpočinout, nemám na to čas.“
„Když máš jednou děti, všechno ostatní musí jít stranou.“
„Dítě je vždycky na prvním místě.“
zapomínají na jednu zásadní věc:

Tenhle vzorec nasává i jejich dítě

Zapomínají, že aby mu předali opravdu funkční přístup ke světu a životu, musí se máma s tátou naučit, že na nich taky záleží. 💚

Takovou hezkou paralelu najdete v letadle.
Když v letadle vznikne podtlak a vypadnou dýchací přístroje, platí naprosto jasná instrukce: „První nasaď masku sobě, teprve až pak dítěti.“
Proč? Protože když to uděláte obráceně a budete nejdřív obstarávat dítě, dost možná upadnete do bezvědomí dřív, než budete mít možnost postarat se o něj.

Zachraňte nejdřív sebe. Aby vaše dítě mohlo vyrůst ve šťastného člověka

A tahle jednoduchá zákonitost dokonale platí i ve výchově, pokud tedy nechcete v rodičovství vyhořet a ječet obden vyčerpáním.

Prostě nejdřív vy a pak dítě.

Naučte se něco, co vaše máma neuměla

Zní to tvrdě? Jenže víte, ono to vůbec neznamená, že necháte děti napospas osudu a nedáte jim péči, kterou potřebují. Naopak. Znamená to udělat několik velmi důležitých věcí:

► Začít se starat i o sebe a svoji pohodu. A umět říct třeba: „Já teď potřebuju chvíli voraz, jsem unavená, a když si neodpočinu, budu protivná. A to nechci.“

► Pečovat o svoje pocity a učit se s nimi pracovat. Přestat si konečně namlouvat, že za moje naštvání může to moje zlobivé dítě, a připustit, že se třeba zlobím, protože mu neumím rozumět, nebo že se cítím nemožná, jak mě vůbec neposlouchá.

► Přestat na sebe zapomínat, sebeobětovat se a donekonečna padat únavou. Prostě najít si v životě s dětmi prostor i pro vlastní život.

► Naučit se odpouštět si drobné i ty velké rodičovské přešlapy. Nevyčítat si každou dětskou slzičku ani pokaženou oslavu narozenin, ale pochopit, že chyba je vždycky příležitost společně vyrůst a něco se naučit.

► A hlavně zacházet se sebou jako s nejdůležitějším člověkem v životě svých dětí. S úctou, láskou a respektem.

Dovednosti, které dnes rozhodují, jaký život budou děti jednou žít

Jsou to dovednosti, které v učebnici rodičovství nenajdete. Přesto jsou naprosto klíčové a z velké části rozhodují, jak bude vaše rodičovství úspěšné. A jaký život budou nakonec žít i vaše děti.

Ale jestli vás napadá, že tohle by u vás nešlo. Že na sebe nemáte čas s malým dítětem, s velkým dítětem, že jste na to sami… tak nebojte, to je na začátku normální. Ukážeme vám, jak na to, v kompletně přepracovaném pátém týdnu kurzu.

Je celý zaměřený na rodičovské emoce, rodičovskou spokojenost a všechny ty staré nefunkční vzorce sebeobětování a sebeobviňování, které vám s dětmi dnes a denně nenápadně podráží nohy. Jestli chcete, společně je postupně vymažeme.
Ale nejen to. V novém pátém týdnu získáte mnohem víc.

Ukázat víc

Co nového se v 5. týdnu naučíte:

► Ukážeme si 3 skryté důvody, proč vám dochází trpělivost, nedokážete se ovládnout a vybuchujete, i když jste si stokrát slibovali: „Už na ně nebudu ječet.“ A samozřejmě si povíme, co s tím, aby to příště už nemuselo přijít.

► Ukážeme vám, jak zvládnout svoje emoce, aby je neodnášely děti, a jak předcházet emočním výbuchům.

Možná vám emoce pořád házejí klacky pod nohy? Možná jste většinu času Nevýchovná máma nebo táta, a pak přijde zničehonic zatmění, které nedokážete zvládnout, všechno se pokazí a máte pocit, že začínáte znovu a znovu od začátku. Známe tyhle rodičovské propady a pomůžeme vám z nich vybřednout. Je jedno, kolikrát jste měli pocit, že jste to podělali. Teď a tady s námi můžete začít jinak.

► Pro těžké chvíle vám dáme pomocníka jménem „Vyndej z toho dítě“. Techniku, která pomůže, když vám přeci jen nervy ještě ujedou. Aby se s vámi děti cítily bezpečně a vy jste si nemuseli vyčítat, že je nějak poznamenáte.

► Jestli jste „nervák“ nebo „výbušná povaha“, podíváme se, co dělat, když cítíte, že se blíží výbuch, neumíte ho ještě zastavit, ale nechcete ho pustit na děti.

► Ukážeme si, jak nebezpečné je sebeobětování a co ve skutečnosti děti učíte ve všech těch situacích, když jste k smrti unavení a neumíte si odpočinout. Nebo když se zatnutými zuby děláte věci, které nechcete.

► V principovém videu se naučíte techniku „Rodič až na prvním místě“, která vám pomůže pečovat o sebe a současně nezapomínat na potřeby vašich dětí. Až ji začnete používat, přirozeně se všem doma uleví. Z vás opadne stres, že nemůžete nikdy vypnout, a děti přestanou úzkostlivě sledovat, jestli nejste náhodou smutní nebo naštvaní.

► Zjistíte, že Nevýchova není jen pro zenové mistry a superklidné rodiče. A přesvědčíte se, že v sobě nemusíte dusit svoje emoce, abyste byli správný Nevýchovný rodič. Naopak. Ukážeme vám, jak funguje Nevýchova v krizi, když zrovna všechno není sluníčkové a zalité duhou :)

Prostě se postaráme společně o vás, mámo, táto. Aby od vás vaše dítě mohlo odkoukat životní strategie, které chcete jednoho dne vidět v jeho vlastním životě a v jeho vztazích.

A jistě, není to změna na jedno odpoledne, bude chtít svůj čas. Ale když vytrváte, dáte tím svému dítěti doživotní dar, zdravé sebevědomí a odvahu žít svůj život, ne život někoho jiného. S Nevýchovou vás na té cestě budeme rádi provázet.

Vyzkoušejte si
všechny novinky

Celý kurz jsme pro vás poskládali jako smysluplný celek, který vás krůček po krůčku povede. Aby vám všechno ještě líp fungovalo a sloužilo, přidali jsme navíc nové typy videí i hluboké zážitky. Podívejte, co přesně na vás v novém kurzu čeká:

Strategie, které vám podráží nohy.
Pryč s nimi

Hned na začátku každého týdne najdete objevné video „Nefunkční rodičovské strategie“. Podíváme se v něm na nejčastější rodičovské chyby, které vám kazí vztah s dětmi, komunikaci, důvěru i hranice, a co s nimi, aby začaly z vašeho domova postupně mizet.

Nová zážitková audia. Udělají kus
práce za vás

Pokud jste měli rádi zážitková audia ve starém kurzu, tahle jsou ještě větší síla. Hloubková exkurze do dětské duše a dětských bolestí, která způsobí, že už nikdy nebudete stejná máma nebo stejný táta. Změní vás, zcitliví, pomohou vám porozumět. Zalezou vám pod kůži a udělají z vás zase o kus víc Nevýchovného rodiče.

Principy, které vás naučí rozumět dětem

V každém z principových videí vám ukážeme jeden Nevýchovný princip, který vás povede odteď do konce života, a přidáme k němu potřebnou komunikační techniku. Provedeme vás nástrahami dohod, budováním důvěry, vnitřními hranicemi, sourozeneckými vztahy a zodpovědností i vztahem k sobě samým a ke svému rodičovství. Zazní v nich nové informace, které nikde jinde nezazněly, a všechny dokonale zapadají jedna do druhé.

Praktický trénink. Aby vás nezaskočil maraton života

Po tom, co si principy a techniky v každém týdnu osvojíte, je samozřejmě potřeba začít je trénovat. K tomu je připravené tréninkové video s konkrétními příběhy rodičů i konkrétními tréninkovými situacemi. Získáte v nich potřebnou jistotu na „ostrý provoz s dětmi“ :)

Zážitkové „urychlovače“. Přivedou vás k srdci vašeho dítěte

Nové zážitkové techniky nenápadně udělají velký kus práce za vás. Ukážou vám, kde ještě policajtujete, učitelujete nebo nadšencujete, prostě kde to ještě drhne. Přirozeně změní atmosféru u vás doma a nenásilně pomůžou dětem spolupracovat i tam, kde to doteď nešlo.

Máte doma mrňouska?

Kurz je vhodný pro rodiče s dětmi v každém věku. Stejně tak ho uplatníte i s dospělými (partnery, babičkami, šéfy v práci, protože Nevýchova je o způsobu komunikace, a ten funguje univerzálně).

Ale speciálně pro rodiče těch nejmenších jsme připravili nové, doplněné Rozšíření pro mrňousky. Využijete ho, pokud máte malé dítě, které ještě nemluví (nebo mluví jen málo), stejně jako pro vašeho dvouleťáčka nebo tříleťáčka. Anebo se vám hodí, pokud plánujete další :)

Ukážeme vám,
jak začít od miminka

Sledovali jsme, co se vám s mrňousky nedaří, kde nejvíc tápete i kde děláte nechtěné chyby. A udělali jsme vám praktický „manuál“, jak používat principy a techniky z hlavního kurzu u malých dětí (už od miminka) a jak postupovat v konkrétních situacích, které vás trápí.

Abyste už nemuseli přemýšlet, jak udělat dohodu

když dělá pořád dokola věci, které se vám nelíbí (trhá kytky, hází jídlem, krámuje),
když si nechce nechat vyměnit plínu, oblíknout bundu, ostříhat nehty, umýt hlavu,
když pláče, vzteká se, chce pořád nosit, nechce spát, nenechá vás nic doma udělat,

a uměli jste to vyřešit.

Doplnili jsme nové informace. Abyste dobře pochopili, v čem je podstata Nevýchovy s malými dětmi

Zařadili jsme postupy, jak rozumět mrňouskovým projevům (např. jeho pláči nebo jeho protestům), jak mu naslouchat a jak se dozvědět, co potřebuje. Popsali jsme možná úskalí, o kterých víme, že na ně rodiče narážejí, abyste se na nich nezasekávali a Nevýchova vám šla snadno.

Přidali jsme příklady a ukázky z praxe. Aby vám to spolu šlo

Celkově najdete v novém Rozšíření daleko víc praktických tipů, abyste si s mrňouskem dokázali poradit v nejrůznějších situacích. Povedeme vás, abyste líp porozuměli jeho světu a jeho potřebám.

Pomůžeme vám vidět, jak s vámi mrňousek komunikuje a co vám „říká“

I když ještě nemluví, nebo zatím říká jen první slova.

Možná poprvé zažijete ten boží pocit, že mu fakt rozumíte :) A naučíte se, jak na jeho komunikaci reagovat. Aby i mrňousek poznal, že ho chápete, a začal vám jít naproti v tom, co potřebujete vy.

Pustíte si ho do ucha. U kojení nebo na procházce

Víme, že pro rodiče mrňousků není lehké najít chvilku času, proto jsme vám celé Rozšíření natočili jako audia. Nemusíte u nich sedět a koukat do počítače. Pustíte si je do uší a můžete u toho klidně vařit nebo kojit nebo vyrazit na procházku s prckem :)

A můžete se těšit i na nový hlas a příjemné podání Evy Kodešové, kterou znáte z audií na blogu. Eva je maminka 3 dětí, profesí herečka, a je s vámi už třetí rok v kurzu Nevýchovy.

Zeptejte se na cokoli.
V novém fóru

Opouštíme Facebook, jdeme do svého.

Součástí kurzu je totiž nové diskuzní fórum, už teď připravené na všechny vaše otázky, problémy i úspěchy.

Milovali jste na facebookové skupině její atmosféru? Respekt mezi rodiči, vzájemnou podporu a otevřenost? My taky. A věříme, že se společně zamilujeme podruhé v novém fóru.

Kromě starých a nových Nevýchovných tváří a jejich podpory tu totiž najdete i spousty vylepšení, která vám zpříjemní a usnadní diskutování. Tady jsou:

Sledujte jen to, co vás zajímá

Jestli si ke svým dětem už nesedáte na bobek, ale potřebujete spíš štafle, když jim chcete dát pusu :), nemáte asi chuť číst si o dudlících a uspávání miminek, že? Ve facebookové skupině bylo všechno na jedné hromadě a nešlo si vybírat.

Ve fóru už je to jinak. Témata jsou tu přehledně rozdělená podle věkových skupin, takže můžete snadno najít rodiče se stejně starými dětmi a mluvit spolu o tom, co vás zrovna teď trápí a zajímá.

Pište si s přáteli i soukromě

Nechce se vám zrovna dneska psát veřejně, ale s kamarádkou byste pár slov prohodit chtěli? V novém fóru si můžete dopisovat přes soukromé zprávy i mimo ruch veřejných diskuzí.

Poznejte rodiče ve vašem okolí

V novém fóru je teď mnohem snazší najít Nevýchovné přátele, o kterých jste doteď nevěděli a kteří bydlí ve stejném městě, vesnici nebo někde poblíž vás.

Dozvíte se navíc i o místních skupinkách a neoficiálních setkáních Nevýchovných rodičů.

A až se seznámíte, snadno se skrze fórum domluvíte třeba na vzájemném hlídání dětí, na společné návštěvě hřiště nebo na večerním kafču bez dětí.

Podporujeme vás na každém kroku :)

Ve fóru se o vás bude starat ještě víc zkušených Nevýchovných rodičů. Budou vás podporovat v diskuzích i pečovat o vzájemný respekt. Pomáhat vám, abyste našli svoje Nevýchovné řešení. Nebo jen „virtuálně hladit“ v situacích, kdy se vám zrovna nebude dařit.

Jsou neocenitelná a dlouhodobá podpora, která vám dennodenně pomáhá měnit vaše myšlení i vztah k dětem. Nasbírali už v Nevýchově obrovské množství zkušeností a umí vás dovést k jádru problému.

Vybíráme vám to nejlepší

Ale nejen to. Poznají nejužitečnější diskuze i rodiče, kteří už Nevýchovu žijí, a budou vám pravidelně vybírat příspěvky, které stojí za to vidět.

A stejně tak budete moct oceňovat přínosné komentáře i vy. Svým hlasem zvýrazníte ty nejužitečnější, inspirující odpovědi a pomůžete tak ostatním mámám a tátům učit se z toho nejlepšího, co Nevýchovné fórum nabízí.

Inspirujte druhé tím, co se doma povedlo vám

Jestli občas propadáte beznaději, když se zrovna nedaří, a potřebovali byste rychlou vzpruhu, vytvořili jsme pro vás ve fóru nekonečnou studnici optimismu a rodičovské naděje ‒ sekci „Naše úspěchy“.

Tam si můžete každý den dojít pro inspiraci, povzbuzení a naději, že každý problém má v Nevýchově řešení. A když se něco podaří u vás doma, můžete na oplátku vy podpořit ostatní rodiče svým úspěšným příběhem...

Zbrusu nové webové prostředí. Buďte v kurzu jako doma

Nové prostředí kurzu má krásnou novou grafiku a mnohem intuitivnější a přátelštější ovládání na počítači, tabletu i na mobilu. Raz dva se v něm zorientujete. A neztratí se tu ani babička, která od vás dostane do kurzu přístup.

Jděte svým tempem

Navíc na sebe nemusíte při sledování spěchat. Kurz se nově umí přizpůsobit vašemu tempu a nebude vás zbytečně honit. Co to znamená? Když budete například ve 3. týdnu potřebovat víc času, upraví vám automaticky otevírání dalších lekcí a nebude vám posílat upozornění, že už máte být v týdnu pátém.

Pokud se ale někde zaseknete příliš dlouho, popožene vás milou připomínkou. Jednoduše řečeno nemusíte na nic myslet, hlídáme to za vás :)

Snadno pokračujte ve sledování

Zbytek si ale řídíte sami. Videa každého týdne se zpřístupní najednou a bude jen na vás, kdy na ně kouknete. V novém kurzovém prostředí rychle poznáte, které lekce máte rozsledované, které už jste viděli a co nového přibylo.

Nikdy si už nebudete muset pamatovat, kde přesně jste ve sledování videí skončili. Kurz si to zapamatuje za vás a příště vás vrátí přesně do správného místa. Nemusíte lovit v paměti, sednete k rozkoukanému videu a jedete dál :)

Připravujeme pro vás...

Kurz v dalších jazycích a s titulky
Pokud máte partnera, který neumí česky, bude si v budoucnu moct váš kurz pustit s anglickými titulky. A přibudou i české a slovenské titulky pro neslyšící.

Projděte kurzem znovu, jako by byl nový
Váš partner by si rád kurz prošel a vy mu chcete zařídit stejný zážitek a servis, jako jste měli na začátku vy? To není problém. Celý kurz můžete restartovat a procházet jím, jako by byl úplně nový.

Mobilní aplikace

Poslouchejte i offline na cestách

Pokud máte chytrý telefon a chcete kurz poslouchat i na cestách, je to teď mnohem jednodušší. Součástí kurzu je totiž i úplně nová mobilní aplikace pro Androidy i iPhony.*

Kurz máte kdykoliv po ruce

Chcete poslouchat Nevýchovu na hřišti nebo cestou do práce, a nemáte internet v telefonu? Nebo jedete na hory a nevíte, jestli tam chytnete signál? Nevadí. Na jedno kliknutí si všechny lekce stáhnete do mobilu a můžete je poslouchat jako audio kdykoliv i bez připojení k internetu.

Pamatuje si všechno za vás

Jestli jste si někdy u sledování videa řekli: „Ježiš, já bych to teď potřebovala zastavit, nakrmit děti a za chvíli se vrátit na stejné místo“, prima, nová aplikace přesně tohle umí. Bude si za vás pamatovat, kde jste skončili, a rovnou se vám otevře na správném místě.

A jestli budete chtít, může za vás myslet i na to, že vás čeká další týden kurzu, a automaticky vám pošle upozornění, abyste nezapomněli.

* Medovník není součástí aplikace :)

Co říkají rodiče, kteří už v novém kurzu jsou

Tohle píšou rodiče ve FB skupině původního kurzu:

Blanka Kvasničková Ahoj NEVYCHOVO 😉 Nenasla jsem zadne vhodne misto, kam napsat sve ohodnoceni, nebo nazor na Novy kurz, ve kterem prave prozivam (znovu) trochu jinak 1.tyden… Fantazie, fakt.
Zacla bych tim, ze cela struktura kurzu je super, presne vidis, co uz jsi shledla, prosla a prozila, takze jasna kontrola toho, ze jsi nic nepreskocila. To mi velmi vyhovuje, ten prehled, to si nekdo dal evidentne praci 😁 Bavi me i to, ze dokud neprojdes tydnem 1, nedostanes se do tydnu 3, nebo 4 😂 Principy… tady jsem trochu mela pocit, ze se na nas Katka zlobi, ze jsme vubec dopustili dostat se do faze Policajt/Ucitel, ke konci pochopite proc. Absolutne jasne vysvetleni slova RESPEKT. Takze jo, beru to, libi se mi kurz moc a priznam se, ze jsem v nem vic aktivnejsi, nez v kurzu minulem a opet plati, ze opakovani je matka moudrosti 😍 A do­porucuju ZADNA RASENKA, pali jako cert 😜

Lucie Vašíčková Teda musím vypíchnout tyden2 lék na důvěru…já normálně u videií nebrečím,ani u zážitkových,ale toto tedy,no toto mě dostalo…jako úplně. A nechápu proč vlastně. Bulím jak želva. Takže za mě…já ho potřebovala,já ho chtěla,já ho mám,já ho miluji. Děkuji <3

Eny A ještě jsem vám chtěla neskutecne moc pochválit video hranice princip část 1, to bylo zatím za mě top! tolikrát jen ziram s otevřenou pusou a říkám si “no jo, vždyť ono to tak je..” Jsem toho tak plná, cítím se tak skvěle a šťastně a vdecne..a moc jsem vám to chtěla říct, aby jste věděli, jak moc pomáháte, ikdyz to určitě víte z vícero směrů..

Petra Kostolaniova Aj ja som tam a stastna ako blcha. 😀 Zatial som videla len 1.video. Velmi sa mi paci ten priestor, v ktorom Katka rozprava. Hned by som si lahla na tie velke vankuse 😃. Prvy tyzden je opakovanie a potom sa tesim na novinky. 💁‍♀️

Katka Paterová Mne nejvic prijde rozdil v rozebirani tech principu, podrobneji a s novymi perspektivami a treba tema hranic je podle me v novem kurzu uplne fantasticke... skoro bych rekla (jsem za pulkou noveho a stary jsem dokoncila zacatkem roku), ze vic nez o tom, jak vychovavat/vychazet s detmi je to o tom, jak si srovnat vnitrni integritu a byt spokojeny, vyrovnany clovek, coz se pak nutne odrazi i na vztazich okolo, primarne samozrejme na detech. Je to vlastne daleko vic o tom, jak je potreba zacit u sebe, a to je podle me alfa omega.

Monika Sofia Vedralová Pro mě jsou super videa, že jsou kratší. Kurz je vážně úžasný a jsem ráda, že znovu investuji peníze 👏❤️

Jarča Havrdová Je to skoro 3 roky co jsem kupovala kurz a synovi byli 2 roky. Popravdě ani nevím jestli v něm bylo něco pro mrnousky nebo jestli jsem to přeskočila 🙈

Každopádně mám teď druhého syna je mu mu 14m. Koupila jsem si nový kurz. Nevím kdo namlouvá mrnousky ale je to super a moc za to děkuju.
Je to asi 3tydny co jsem Sebikovi vždycky řekla že je potřeba dát suchou plinku, vždy ke mě přišel a natahoval ručičky tak jsem to brala jako ze ví co bude. Položila jsem ho na prebalovak a v tu chvíli se nedal udržet. Měla jsem co dělat aby mi nespadnul a tak jsem mu to povidala znova podávala krém a plinku atd... No byl to boj.

Je to cca týden co jsem doposlouchala druhý týden kurzu DŮVĚRA. Zaznělo tam ze je potřeba se občas zastavit a zkoumat, poslouchat a představovat si jak se naše dítko asi cítí. Udělala jsem to. Sebik nemluví teda jen máma táta nene a hmmm(A kývne u toho hlavou na souhlas) .

Takže když přišlo na prebalovani a on se začal točit ze strany na stranu tak jsem ho vzali do ruky abych ho uklidnila a řekla jsem mu že tohle prebalovani se mu asi nelíbí na to udělal jen své hmm a snažil se dostat na zem. Položila jsem ho a a říkám mu ze bych mu opravdu ráda dala suchou plinku a ze to můžeme zkusit na zemi v obýváku jak má deku a hračky. Hned tam běžel a lehnul si a čekal. Byla jsem v šoku ale říkala jsem si že to bude náhoda. No nemohla jsem se dočkat dalšího prebalovani 😂

Vzala jsem do ruky plinku krém a ubrousky šla jsem za Sebikem a říkám: Sebi, potřebuju ti dát suchou plinku, můžeme?
Jen pronese své hmmm a běží do obýváku na deku kde sw nechá v klidu prebalit.

Ono to vážně funguje i na děti co nemluví 😍😍
Děkuju NEVYCHOVO!

Dáša Přidám se k poděkování,jsem na začátku a je to moc krásné 💗 a srdce otevírající , přívětivé....těším se na další kroky s novým kurzem.

Martina ja taky koupila cca pred rokem a pul a vubec nelituju, neni to 'stejna' investice. Pro me je to dalsi level prave proto, ze ten puvodni mam 🙃😊 a z neho jsem si vzala neco, ty uplny zaklady a diky tomu z toho dalsiho si muzu vzit ty prohlubujici veci

Monika Sharpe Ja zatim len 1 tyden, ale ano je tam skutocne vidiet pokrok a zatim sa mi to paci ovela viacej ako prvy kurz lebo tiez sa mi paci ze tam jedna myslienka nie je vela obkecavana. A strasne sa mi paci ako to je zrozumitelne a navigacia super. Za mna super

Petra Kostolaniova Prave som skoncila 3.tyzden. Som stastna, ze mam tento novy kurz! Tolko prikladov, ziadna omacka, vsetko jasne zrozumitelne. A tie prilohy pre malicke deti su skvele. Prave tam mi vsetko z temy, ktora sa v dannom tyzdni prebera, docvakne. A to uz malicke deti nemam a pocuvam to preto, ze chcem ozaj vsetko vypocut a nic nevynechat. Uplne najviac mi dal 1. tyzden - skvele definicie respektu. A hlavne ta cast, ze si mame vybavit osobu, ktora je pre nas najviac respektu hodna.... tak to ma uplne dostalo a otvorilo mi oci. Zajtra zacinam 4. tyzden. 💁‍♀️

Paulína Ja som síce v Nevychove nová. Mám čerstvo prejdenu starú verziu a prechádzam novú a musím povedať že nová je bomba. Veľa nejasností s pôvodnej verzie krásne dopĺňa. Ja jednoznačne odporúčam novú verziu.

Marie Klížová Já si jedu novy kurz pomalu i s poznámkami, znovu si užívám podpory Kačky, že to děláme dobře, že i ty těžké věci spolu zvládneme, protože jsem jinak na děti téměř sama… Manžel většinu času tráví mimo domov a když už doma je,chce spíš klid než něco řešit. Katka mi znova pomáhá hledat, kde ještě frčím na starých zvycích a kde je zdroj potíží. Jsem na začátku, ale je tam spousta nových pohledů a povzbuzení. Těším se na další dobrodružství se svými dětmi a s Vámi tady 😍😍😍 diky!

Dáša Bašová Chci poděkovat za nový kurz a doporučit všem komu to jako mě drhne hlavně přes vlastní emoce,tak u mě dochází k aha momentům právě po prvním týdnu ke komunikaci tak moc,že mám pocit že taky snad začínáme znova a jinak....kecala bych kdybych řekla,že se nám nevedlo do teď,jen jsem to přes ty emoce a pocity viny tak nevnímala..a často zazdila...nestačilo mě pár nádechů a výdechů...potřebovala jsem to co mě přinesl i tenhle kurz a už jsem to psala v komentářích...takovej přívětivej otevírač srdce...(i do těch dechů teď a tady)nejvíc jsem teď pochopila,že jsem si emoce sice uvědomila a připustila,ale nedovolila si je prožít a ty pak ,,unikly,, vůči druhým,i synovi útočným způsobem (ochrana),

Můj starší syn 4,5 za mnou teď chodí a tak krásně se na mě dívá,tak důvěřivě...no a ten mrňous 19m spolupracuje jakoby ani nevytvářel nějakej protitlak... neříkám,že nemáme horký chvilky a prověřovačky... uspávání, oblíkání atd. ale už to neovládají moje emoce ....na svých emocích pracuju už přes rok.. vědomě myslím...a první týden v novém kurzu mě ukázal další podstatný střípky do té skládačky a věřím,že mě povede v souladu přesně k mýmu záměru...nenechat emoce aby mě zatemnily mozek na cestě k porozumění, přijetí a ochotě otevřít se.

Děkuji a posílám i já na oplátku podporu všem z Nevýchovy,budu vás podporovat tím,že to s rodinou ,, začínáme,, žít...(oni ty začátky někdy nevypadají tak jak si představujeme a jsme ochotný přijmout) a snad i šířit 💗💗💗

Př.dnes dokázala jsem autenticky říct synovi,že dnes potřebuji aby spal ve školce,bez těch právě pocitů viny a on to prostě přijal...dokázala jsem pustit vzmitajici se žížalu a bez pocitů vzteku a naléhavosti počkat,až bude chtít přebalit a on si potom fakt lehnul a nechal se a ještě se na mě smál..(do teď rád držel mastičku 😉,ale taky se mu muselo chtít).

Takže díky 🌹

Lucka Zrovna jsem se rozhoupavala pro opacko stareho kurzu,kdyz mi prisel email s nabidkou noveho. Sla jsem do toho po hlave a jsem rada. Prijde mi ze za cokolady a flasky vina na uklidneni jsem uz zaplatila mnohem vic . Kurz je pro me lip zpracovaný. Nevim jak to vyjadrit, nez ze je to vse lepe podane. Uz se tesim na dalsi tyden. Ten prvni mam hotovy a dost me to nakoplo

Lenka Milá Nevýchovo. Chci Vám poděkovat za nový kurz. Když mi přišly od Vás informace, neváhala jsem ani minutu a jsem nadšená. Je to pro mě mnohem srozumitelnější, dokonale propracované, vysvětlené... Musí za tím být neskutečné práce a je to opravdu znát. Úplně mě to vcuclo a začalo mi to dávat ještě mnohem víc smysl. Díky za to, co a jak děláte ❤️

Zdena Nohejlová Nový kurz je jednoduše BOŽÍ!!! I ten předchozí byl super,ale tento je do detailů propracovaný a vyladěný. Mám to jako pohádku. Klid a vděčnost za tuto možnost si připomínám každý večer. Děkuji je snad málo.. milá Nevýchovo.

Marie Jsem mega spokojená!!! Nejlépe utracené peníze.

Markétka Brandejsová Milá Nevýchovo,
Starý kurz jsem si koupila před rokem, když jsem zjistila, že jsem těhotná a nechtěla pokračovat ve starých policajtsko-učitelských vzorcích. Když se před pár týdny objevil kurz nový, ani chvilku jsem neváhala. Musím říct, že kurz předčil mé očekávání. Co se týče technické stránky, tak oceňuji hlavně aplikaci a „pamatovák“, který mě umožní se vrátit třeba doprostřed videa, když jsem nucena sledování přerušit.

Jsem ráda, že jsem se do kurzu pustila, i když to někdy pěkně bolí a všechny ty potlačované emoce se najednou derou ven. Moje dcera má teprve necelé 4 měsíce, ale komunikaci založenou na nevýchově používám v každodenních vztazích.

A ještě perlička: I mámy v Kanadě jedou v policajtování a učitelství. Minulý pátek jsem byla ve „play group“ a slyším maminku říkat „neházej… nedělej… nechoď tam.. nelez na to, spadneš“ a říká druhé mamince: „ hrozný, teď máme asi to období vzdoru, pořád jen říká „nenene já sám“.
Tak jsem se pousmála a v duchu jsem si řekla, jak vděčná jsem, že tyto strategie už jsem prokoukla. Nový kurz nevýchovy k tomu určitě velmi dopomohl

Marie Hamáková Pokud ti to i po starem drhne, ten novy budes milovat. Alespon v to verim. Je to muj subjektivni nazor. Nekupovala jsem ho proto, ze by nam stary nefungoval, ale byla jsme na novy zvedava a touzila jsme ho mit. Restart. Na vse se kouknout odznovu. A miluju ho. ♥️♥️♥️

Michaela Parkanová Chtěla jsem si poslechnout jen ty první dva týdny nového kurzu a pak využít možnost jej vrátit, ale líbili se mi tak, že pokračuju dál. Přijde mi mnohé srozumitelnější, spoustu věcí jsem si najednou uvědomila, fakt stojí za to.

Tady je všechno, co dostanete v ceně kurzu

Pokud se do kurzu pustíte a vytrváte, získáte hodnotu, ze které budete s dětmi těžit do konce života. Hodnotu, kterou ani při nejlepší vůli nejde vyčíslit žádnými penězi. Za tím si v Nevýchově stojíme.

Celý náš kurz funguje jako pečlivě propracovaný celek a jeho jednotlivé části nejde oddělit. Pokud bychom ale přeci jen měli upřímně odhadnout hodnotu jednotlivých součástí kurzu, vypadalo by to takhle:

Nový kurz Nevýchovy

Citlivě jsme vylepšovali Nevýchovnou filozofii, pilovali obsahy videí, aby vám co nejvíc sloužily, ladili jsme zážitky. Vložili jsme do nového kurzu tisíce hodin práce, nekonečně lásky a taky 2x tolik obsahu. Byla to mravenčí práce. Ale celou tu dobu nás vedla upřímná touha vybudovat ten nejlepší systém, který vám bude sloužit a úspěšně vás dovede k cíli. Jsme přesvědčeni, že se nám to povedlo.

Hodnota nového kurzu 4.790 Kč

Rozšíření pro každý věk. Domluvíte se s mrňouskem i s teenagerem

Nevýchova je především přístup k člověku – k velkému i tomu malinkému. Proto jde s jistotou říct, že vám bude fungovat s mrňouskem, dospívajícím, babičkou, partnerem i se šéfem v práci. Každý věk je ale současně v něčem jedinečný, proto jsme pro vás vytvořili úplně nová Rozšíření pro mrňousky a Rozšíření pro starší děti. Pomůžou vám, abyste si uměli poradit v každé situaci a v každém věku. V peřince, v období vzdoru, stejně jako v pubertě.

Hodnota každého Rozšíření 1.990 Kč
(Jedno Rozšíření podle vašeho výběru získáte k novému kurzu zdarma)

Nejlaskavější rodičovská komunita na českém internetu

Každý den v Nevýchově vznikají nová přátelství, podporujeme se v těžkých okamžicích, pomáháme si s dětmi i v životě celkově. Společně jsme vytvořili největší podpůrnou respektující komunitu na českém internetu. Společenství, jehož součástí je nám ctí být.

Můžete z něj dennodenně čerpat pomoc a posílat ji dál

Hodnota: k nezaplacení

Nevýchovné fórum. Místo, kde se můžete zeptat na cokoliv

Rodičovské fórum starého kurzu začínalo jako neformální podpůrná skupina, ve které si odpovídali jen rodiče navzájem.

Dnes jsme jinde. Ve fóru najdete školené moudré Mámy Nevýchovy (na tatínky a prarodiče zatím čekáme :)). V Nevýchově dlouhodobě pracují, pravidelně se vzdělávají a nepřetržitě se rozvíjí pod vedením zkušených koučů a terapeutů. Můžete se spolehnout, že od nich dostanete vždycky kvalitní Nevýchovnou odpověď plnou pochopení a podpory. Každý den vám pomáhají hledat jedinečnou cestu k vašim dětem.

Jakou hodnotu pro vás taková podpora má? A jakou cenu byste byli ochotní zaplatit za mnohaletou péči i každodenní citlivé vhledy?

Měsíční náklady na provozování fóra 493.000 Kč

Vymakané technické zázemí pro vaše pohodlí

Příjemné a přehledné webové prostředí

Bude si za vás pamatovat, co máte hotové i co jste rozkoukali, a příště vás vrátí na správné místo. A bez bloudění vás provede celým kurzem, ať jste na počítači, tabletu, nebo mobilu.

Nová mobilní aplikace 

Úplná novinka pro vaše pohodlí. Na jedno kliknutí si všechny lekce stáhnete do mobilu. A můžete poslouchat, kdykoliv máte chvilku čas, i když jste offline.

Nové vychytávky v rodičovském fóru

Díky novým funkcím vám neutečou žádné zajímavé otázky ani rady zkušených rodičů. Témata a rodičovské dotazy jsme vám roztřídili do přehledných kategorií. Takže se v diskuzích raz dva zorientujete. Nemusíte se zdržovat „uspáváním a kojením“, když máte doma teenagera.

Naše investice do vašeho pohodlí 3.700.000 Kč

S novým kurzem darujete lásku
hned dvakrát

Pokaždé, když doma vyměníte křik za porozumění, výčitku za přijetí a naštvání za blízkost, děláte pravděpodobně tu nejdůležitější věc na světě. Dáváte svým dětem lásku, respekt a bezpečí a pomáháte jim růst v sebevědomé, vyrovnané a moudré lidi.

Vaše děti měly štěstí. Mají vás. Bohužel všechny děti takové štěstí neměly a v milující rodině vyrůstat nemůžou. Nemůžou se schovat mámě a tátovi do náruče, když to zrovna potřebují.

My v Nevýchově věříme, že je naší povinností takovým dětem pomáhat a přispívat k tomu, aby si každé jedno dítě mohlo zažít obyčejnou rodičovskou blízkost, lásku a podporu. Věříme, že tím dáváme naději nejen jim, ale i světu.

I díky vám teď můžeme pomáhat ještě víc.

Za každý prodaný kurz pošleme příspěvek SOS dětským vesničkám, které se už 50 let starají o děti v těžkých životních situacích, v pěstounských rodinách i děti bez domova. Mohli jsme tak věnovat 153.928 Kč.

Cena pro vás, naše absolventy

V novém kurzu je 2x tolik unikátního obsahu a je plný technických vychytávek, nových funkcí a neocenitelných zkušeností, informací a zážitků, které nikde jinde nezazněly.

Budeme ho proto letos pro nováčky zdražovat.
Ale pro vás, naše absolventy, zůstane dál za stejnou cenu jako starý kurz.

Chceme ale, abyste jako naši absolventi měli výhodu i teď, dokud ho ještě i nováčkům nabízíme za starou cenu.

Proto si ho zatím můžete dokoupit s 20% slevou 💛To je za 3.990 Kč 3.190 Kč + DPH

A i tuhle sníženou cenu si ještě můžete rozložit na minisplátky bez navýšení po 532 Kč + DPH. Podívejte se dole.

Tahle výhoda platí jenom pro vás, naše milé absolventy, kteří s námi prošli starým kurzem Nevýchovy. S nikým ji nesdílejte. Na jednu e-mailovou adresu jde za tuhle cenu objednat pouze jeden nový kurz.

Cesty do nového kurzu.
Vyberte si, která vám sedí

EUR
Tudy na přihlášku

Ještě se rozhodujete?

Vyzkoušejte kurz bez rizika

I v novém kurzu jste 100% chráněni 14denní garancí vrácení peněz. Naši rodiče už se na ni spoléhají 7 let.

A když si nebudete myslet, že jsme blázni :), poradíme vám, jak ji maximálně využít.

Jestli jste teď zvědaví a chtěli byste se podívat do kurzu na nová videa, nasát nové myšlenky i kouknout na všechny ty vymoženosti a vylepšení, udělejte to takhle:

Kupte si kurz, zaplaťte první splátku (třeba 532 Kč + DPH) a 14 dní si zkoušejte všechno, co vám nabízí.

Stáhněte si novou aplikaci a poslechněte si všechna videa prvního i druhého týdne. Projděte hlubokými zážitky, zažijte si situace očima dítěte, trénujte s ostatními rodiči v tréninkových videích. Naučte se tři úplně nové techniky, které vám pomůžou s komunikací a uzdraví u vás doma dětskou i rodičovskou důvěru.

Prostě vezměte si z prvního a druhého týdne všechno, co jde. A teprve pak se rozhodněte, jestli jdete dál. Až když si budete jistí, že to opravdu stojí za to.

Jednoduše buď budete nový kurz milovat, nebo si zdarma odneste 40 % jeho obsahu. Vědomosti, zážitky a uvědomění prvních dvou týdnů, které vám už nikdy nikdo nevezme.

A pokud náhodou během 14 dnů zjistíte, že kurz nechcete, nevadí. Dáte nám mailem vědět a naše ochotná zákaznická podpora vám obratem vrátí peníze zpátky. Bez otázek, bez problémů, bez podmínek.

Nemusíte se bát, že nás tím naštvete. Naopak, budeme rádi, když kurz vyzkoušíte. Chceme, abyste měli to nejlepší z Nevýchovy, a proto prvních 14 dní bereme všechna rizika jen na sebe.

Nemůžete nic ztratit, jen získat všechno :)

A říkáme to tak jistě, protože víme, že budete nadšení.

Teď, když jsou děti malé a každý den rostou jako z vody, neztrácejte drahocenný čas opakováním začátečnických chyb. Není potřeba bloudit ve slepých uličkách ani složitě hledat, co by zabralo právě u vás doma.

Udělali jsme to všechno za vás a nabízíme vám to zabalené v uceleném balíčku jménem kurz Nevýchovy :) Stačí se do něj jen pustit, vzít si, co nabízí, radovat se z pokroků a konečně si s dětmi začít naplno užívat společný čas.

Brzo se uvidíme uvnitř

Tudy na přihlášku

Máte otázku? Jsme tu pro vás

Obsah starého kurzu už neplatí? +

Platí, nebojte :) I v novém kurzu najdete Nevýchovu, kterou znáte a máte rádi.

Změnilo se ale několik podstatných věcí.

1. Líp vám, našim rodičům, rozumíme.

Sedm let totiž sledujeme vaše rodičovské úspěchy a přešlapy v kurzové skupině. Pečlivě se od vás učíme, sbíráme zkušenosti a díky tomu teď nejen víc rozumíme vašim problémům s dětmi, ale umíme vám Nevýchovné principy přiblížit tak, aby začaly u vás doma rychleji a líp fungovat.

Všimli jsme si například, že mnoho rodičů alespoň někdy bojuje s hranicemi. Možná to sami znáte, když přemýšlíte, co ještě nechat být a kdy už si potřebujete stát za svým.

Proto jsme celý týden o hranicích od základů přepracovali. Přidali jsme nové techniky, které pomůžou snadněji pochopit, jak svoje hranice budovat a komunikovat s dětmi. A natočili jsme nové zážitky, které vás nenásilně vtáhnou do dětského prožívání situace a pomůžou vám ještě víc dětem porozumět.

Jak řekla maminka, která už novým kurzem prošla v předstihu:
„Pořád moc nechápu, jak jste to udělali, že do sebe celý ten nový kurz perfektně zapadá a že odpovíte vždycky přesně na to, o čem zrovna přemýšlím. Nejvíc si ale cením týdnu o hranicích. Bojovala jsem s nimi čtyři roky, co jsem v Nevýchově, a až teď konečně chápu a hlavně dělám to, co jste se mi asi snažili říct už v původním kurzu. A děti na to hezky reagují. Moc vám děkuju. I za možnost projít si nový kurz, oprášit si staré a naučit se hodně nového. Mimochodem, oceňují to i naše děti. Mají zase o moc chápavější a přátelštější matku :D Ať se novému kurzu daří. Za mě rozhodně všechny palce nahoru.“

Stejným způsobem jsme upravili a přepracovali i další části kurzu. Kompletně nový je druhý týden o dětské důvěře a emocích, čtvrtý týden o sourozencích i pátý týden o rodičovské pohodě a zvládání vlastních rozbouřených emocí.

2. Rosteme a vyvíjíme se stejně jako vy.

No a pak je tu ještě jedna podstatná věc. Stejně jako vy i my se vyvíjíme a rosteme. Některým problémům rozumíme víc do hloubky než dřív. Jiné naopak sledujeme z většího nadhledu. Mnoho témat jsme s vámi prošli ve stovkách podob a porozuměli i nenápadným detailům, které často rozhodují o tom, jestli vám Nevýchova bude fungovat.

A teď tyhle těžce vydobyté zkušenosti, poskládané do snadno použitelného celku, chceme nabídnout i vám, našim Nevýchovným rodičům. Pomoct vám porozumět lépe sobě i dětem a tím pádem i líp reagovat v každodenních situacích i ve velkých a bolavých krizích.

Prostě, mámo, táto, naučili jsme se od vás lépe vám pomáhat. A právě z toho nový kurz maximálně těží. Reaguje na rodičovské potřeby, čerpá z tisíců zkušeností maminek a tatínků před vámi a nabízí vám projít tuhle dlouhou cestu, která nám trvala mnoho let, za zlomek času.

A k tomu vás teď zveme. Vezměte si všechny naše zkušenosti a poznatky a neztrácejte drahocenné dětství svých dětí znovuobjevováním něčeho, co už za vás objevil a prošlápl někdo jiný 💚

Změnily se principy Nevýchovy? +

Nemusíte se bát, jsme pořád ta Nevýchova, kterou znáte. Na respektu k dětem i k sobě, na důvěře, na citlivosti a otevřenosti, na Nevýchovné komunikaci nebo dohodách se nic nemění a pravděpodobně ani nikdy nezmění. Jsou to pilíře, ve které věříme, které ze všech sil každý den žijeme a které vidíme, že slouží i vám. Přináší totiž do soužití s dětmi momenty, jako je tenhle:

„Díky Nevýchovo. Dnes mi moje mamka řekla: „Tys mi s Nevýchovou tak otevřela oči, že náš způsob výchovy nedával smysl.“ Když jsem jí o Nevýchově před třičtvrtě rokem řekla, přišlo jí to jako blbost a dnes ho aplikuje na mou dceru a ještě mně někdy připomene „a zkusilas to nevýchovně?“ Taťka zas býval ‘policajt’ a teď prý taky řekl: „Nevěřil jsem tomu (Nevýchově), ale teď se mi fakt líbí, jak jí Kačka vychovává.“ Že je prý super, že moje dcera není utlačovaná, má svou hlavu, ale je vlastně poslušná.❤️ A to jsou dceři dva a půl a mělo by probíhat období vzdoru😊
Stojí to za to🙏“

Současně ale věříme, že vyvíjet se a růst je důležité.

Proto na sobě dnes a denně makáme, přemýšlíme o vašich otázkách, sledujeme, co se vám daří a nedaří, hledáme, jak principy Nevýchovy lépe popsat a předat. Vzděláváme se a čerpáme zkušenosti s vlastními dětmi.
A všechno nové poznání, nové prožitky, aha momenty a zkušenosti přinášíme i vám, našim rodičům. I díky tomu v novém kurzu přibyly nové principy a techniky a jiné jsme významně doplnili a zpřesnili.

Je vás už tisíce Nevýchovných rodičů. A my jsme si vědomi své části zodpovědnosti vůči vám a vašim dětem. Proto pokud na něco nového přijdeme, budete vždycky první, kdo se to dozví.

A právě teď taková chvíle přichází.

Nový kurz totiž nabízí novinky, vylepšení a zkušenosti zasazené do už fungujícího a rodiči ověřeného přístupu Nevýchovy. Najdete v něm například od základu přepracované téma rodičovských hranic. Nově mluvíme o důvěře a zvládání dětských emocí. A velkou péči jsme dali i pátému týdnu, který je o nás rodičích, o našich emocích a potřebách a o tom, jak je naplňovat bez pocitu, že je to na úkor dětí nebo rodiny.

Nový kurz má jednoduše zařídit, abyste si z Nevýchovy vzali co možná nejvíc, abyste ji uměli snadněji a přirozeněji používat a aby vám co nejdříve přinášela okamžiky, které už s dětmi zažívají tisíce Nevýchovných rodičů v České republice i po světě. Třeba takové:

"Než jsem přišla do Nevýchovy, cítila jsem se na hranici toho, kam se řítil můj vztah k dětem, tedy hlavně ke staršímu synovi. Říkala jsem tomu stavu, že se neumím naladit na vlastní dítě, nerozumím mu a to, jak jsme jiní, mě hrozně vyčerpává, protože zvládat jeho projevy negativních emocí je už nad moje síly. Syn byl stále nespokojený, od miminka do 3 let věku často plakal, kňoural, visel u nohy a nikdy nebyl spokojený. Nedokázala jsem to nijak zlomit.

Díky Nevýchově se z mého syna stal veselý kluk, vnímavý pomocník a skvělý brácha a můj úžasný kamarád. Mnohé z toho, co jsem dělala, už nedělám. Přestala jsem syna motivovat k činnostem, které jsem měla pocit, že by už měl zvládnout, že by se mu líbily, že by ocenil atd., které jen vedly k synovým obavám, strachu a nevoli, přestala jsem tlačit, pokud něco nechce. Místo toho jsem zavřela pusu, otevřela oči a nechala jej konečně žít spolu s ujištěním, že jsem vedle něj, kdyby mě potřeboval.

Můj syn se po 3 letech dokáže zabavit sám a pro mě začal NOVÝ život. Synovi (původně tichému smutnému klukovi) roste sebevědomí. Umí si říct o věci i ve chvíli, kdy na mé straně probíhá nával vzteku. Začal se smát, zpívat si na záchodě a radovat se mnohem víc než dřív.

Ohromně miluje svou mladší sestru. Když je pozoruju a oni o tom nevědí, dokážou si spolu vyčistit zuby, obléci se i obout, hrát si na kde co... a to je jim 1,5 a 3 1/4 roku. Cítím se motivovaná pracovat na sobě, vztazích v rodině a životě vůbec. Jistá v mateřských kramflecích a odhodlaná je bránit. A nadšená z toho, že můžu své nádherné děti pozorovat v jejich světě a nebát se už, že beze mě to dopadne vždy jen hůř. Cítím, že žiju."

Nefunguje mi to, pomůže mi nový kurz? +

Záleží na tom, proč vám starý kurz „nefunguje“.

Koupili jste si kurz, ale leží vám v šuplíku

Pokud jste si kurz koupili před pár měsíci nebo lety, viděli jste jedno dvě videa, po 14 dnech jste vstoupili do facebookové skupiny a od té doby se ptáte na otázky jako: „Jak Nevýchovně zařídit, aby dítě poslechlo a udělalo, co chci?“ nebo „Jak ho Nevýchovně potrestat?“, pak vám nebude správně fungovat ani kurz nový.

Starý kurz, stejně jako ten nový, jsme totiž vytvořili jako jeden celek, kde záleží na každém týdnu i každém principu. Takže pokud jste viděli jen část, pak nemáte celou skládačku a Nevýchova vám doma nejspíš nefunguje.

V našich silách bohužel není naučit vás rybařit, když máte koupený prut, ale čekáte, že za vás dojde k rybníku a sám si nahodí udici :) I do nového kurzu je potřeba vložit energii a čas, sledovat videa, projít všemi týdny a postupně přestat hledat „jak na dítě” a začít nacházet „jak s ním“.

Takže jestli cítíte, že do něčeho takového se vám teď nechce, pak neutrácejte za další kurzy a raději vezměte děti za stejné peníze třeba do ZOO.

Snažili jste se, něco se povedlo, ale pořád to není úplně ono

Koukali jste na starý kurz, snažili se informace z něj aplikovat s dětmi, ale přes veškerou snahu to pokaždé nefungovalo tak, jak byste si představovali?

Ptali jste se ve facebookové skupině zkušených maminek? Jejich rady vám ale pomohly vždycky jen na chvíli a pak se věci zase vrátily do starých kolejí?

Opakovali jste Nevýchovné věty, jenže vaše děti nikdy nezareagovaly jako děti z videí?

Pokud ano, ukážeme vám, proč vám starý kurz nefunguje a jak vám nový pomůže:

Problém totiž je v Nevýchovném nastavení, které nenajdete v konkrétních slovech, v poučkách ani v přesných Nevýchovných větách.

Ale v tom, jak k sobě a k dítěti doopravdy přistupujete. Jestli skutečně věříte, že je dítě váš parťák, jehož názor má váhu. Jestli dětem důvěřujete, ale taky umíte říct „dost“, pokud je to potřeba. Jestli se staráte i o svoje potřeby a současně vás zajímají ty dětské. Jestli neshazujete dětské emoce, ale cítíte, že k nim má dcerka nebo syn svůj dobrý důvod, stejně jako vy.

Nevýchova totiž není jen laskavější způsob, jak dítě přinutit udělat to, co chceme my, ani systém naučených vět a otázek. Je to celkově jiný přístup k dítěti.

Dítě totiž nevnímá jen naše slova, vnímá i to, jakým tónem s ním mluvíme, jak se u toho cítíme, s jakým nastavením do komunikace jdeme – jestli v něm vidíme člověka, se kterým chceme najít společnou řeč, aby nám bylo oběma dobře, nebo ho bereme jako „problém“, který je potřeba vyřešit. Tohle všechno hraje roli a je v našich slovech znát.

A rodič potřebuje změnit především svůj přístup, ne jen slovník, aby to celé začalo fungovat.

A s tím vám nový kurz umí mnohem lépe pomoct

Sedm let totiž sledujeme vaše rodičovské úspěchy a přešlapy v kurzové skupině. Pečlivě se od vás učíme, sbíráme zkušenosti a díky tomu teď nejen víc rozumíme vašim problémům s dětmi, ale umíme vám Nevýchovné principy přiblížit tak, aby začaly u vás doma rychleji a líp fungovat.

I proto jsme přidali do kurzu nové techniky a principy, natočili jsme nové zážitky, které vás nenásilně vtáhnou do dětského prožívání situace a pomůžou vám ještě víc dětem porozumět, i proto jsme vytvořili úplně nový typ zážitkových videí a mnoho dalšího.

Chceme, aby každý, kdo se rozhodne Nevýchovu žít a dá kurzu potřebný čas, odcházel s výsledkem, pro který si přišel. A jsme přesvědčení, že se nám to povedlo. Konečně posuďte sami...

Nedokoukal/a jsem starý kurz, má smysl nový? +

Starý kurz pomohl tisícům rodičů mít se s dětmi dobře a rozumět si spolu. Proto jestli se právě chystáte kurzem projít, můžete se pustit i do kurzu starého, který už doma máte. Důležité je ho hlavně dosledovat do konce, protože tvoří logický, na sebe navazující celek.

Stejně tak si ale můžete pořídit kurz nový a využít ho jako nový začátek, novou vzpruhu a motivaci. Jestli už je to nějaká doba, co v Nevýchově jste, starý kurz jste pořád nedokoukali, Nevýchova vám doma někdy jde a někdy moc ne, možná právě takové nové „nakopnutí“ potřebujete? V novém kurzu najdete všechny klíčové „staré“ principy a současně naše nové zkušenosti, vylepšení a vychytávky. Prostě to nejlepší, co teď víme, podané nejlíp, jak umíme – a že to je velký skok, za těch 7 let, kdy vznikl první kurz :)

Přitom nejde o kurz rozšiřující, tzn. že nepotřebujete nejprve vidět starý kurz, abyste rozuměli tomu novému. Naopak, nový kurz je určený i pro začínající rodiče a Nevýchovné nováčky.
Vám pokročilým ale přináší jeden zásadní benefit. Byl totiž natočený díky vám. Jako reakce na vaše časté otázky, problémy s dětmi, chyby, které jsme si všimli, že děláte. Je vám prostě ušitý přímo na tělo. Proto vám umí s vašimi konkrétními problémy i efektivněji pomoct.

Přesněji, už vám s nimi pomáhá:

„Děkuju za možnost projít si nový kurz Nevýchovy. Uvítala jsem to i proto, že u nás doma teď máme nově problémy se vztekáním a odmlouváním. Jak jsem procházela kurzem, zvlášť druhým týdnem, říkala jsem si, že Katka asi bydlí u nás doma. Bylo to přesně, jak popisovala. Začala jsem s tím novým pochopením pro pocity a taky se šeptáním, jak říkáte, a všechno se začalo pomalu zlepšovat. Malá se ještě občas vztekne, ale je to o hodně lepší a taky je to teprve 2 týdny, co jsme začaly. Děkujeme moc obě.“

Funguje nám to, má smysl kupovat nový kurz? +

Jestli u vás doma Nevýchova opravdu funguje, žádný kurz si nekupujte, zaklapněte za další větou notebook a běžte si za dětmi hrát nebo třeba společně vařit :)

Být spolu, rozumět si a užívat si jeden druhého je ta nejlepší věc, kterou můžeme my rodiče dětem dát. My všichni v Nevýchově máme radost, že se vám to daří 💚

Na druhou stranu, jestli jste právě přečetli kus stránky o novém kurzu, jestli čtete naše články na blogu, maily, co vám posíláme, sledujete náš Facebook, a dokonce chodíte na webináře, nabízí se šťouravá, ale logická otázka: „Proč vlastně?“ Proč tu s námi jste a hledáte nové informace, když vám doma všechno funguje a máte se s dětmi fajn? Po čem ještě pátráte?

Nerozumějte tomu špatně, jsme rádi, že s námi jste. Jenže nemáte to náhodou podobně jako tahle maminka?

„Z úvodních videí jsem měla dobrý pocit, ale nic tak převratného, co by člověk, co zhltal knížky o respektující výchově (RABR, Elaine Mazlish a Adele Faber, Montessori…), už někdy neslyšel. Tudíž jsem nabyla dojmu, že Nevýchova je něco a la tyto knížky, jen dražší.

A pak jsem se přistihla u jednoho článku (myslím, že autorka Hanka Havrilcová), u kterého bylo něco ve smyslu „no ale jestli vám to funguje, proč to tu vlastně čtete?“ A to bylo ono.

Měla jsem znalosti, ale nedokázala jsem je žít, všechno to bylo nějaký škrobený a umělý a ve vyhrocené situaci policajt jak vyšitý. Děti mě štvaly drobnostmi, hlukem. Přišlo mi, že když neposlechnou hned, tak nemám autoritu. Známí mi říkali, že je to dobrý, ale já to prostě necítila jako dobrý.“
- máma Anička Burdová

Poznáváte se? Všechno to víte, ale praxe někdy pokulhává?

Anebo je to ještě trochu jinak?

Nevýchova mi funguje, jen když je klid a pohoda

Když jste ± vyspalí, když děti moc nevyvádí, když vás bedlivě nesleduje vaše máma nebo když nemusíte k paní doktorce, jste téměř ukázkový Nevýchovný rodič. Když ale přijde stres, únava a nepohoda, jde najednou celá Nevýchova do háje.

Co? Sedí to na vás? V klidu dobrý, ale ve stresu začínáte zase policajtovat?

Jestli jste si teď řekli „Ano, v tom se poznávám“, pak pro vás nový kurz Nevýchovy určitě smysl má. Je totiž vymazlený do detailu a i zkušení Nevýchovní rodiče, kteří jím už prošli, v něm oceňují mnoho nových informací, úhlů pohledu, technik, zážitků a souvislostí, které mohou vaše vztahy s dětmi ještě víc prohloubit, sblížit vás a pomoct vám si víc porozumět i v situacích, kdy je stres.

Proto jestli cítíte, že je pořád na čem pracovat, a Nevýchovná cesta vám dává smysl, pak se na vás v kurzu těšíme a moc rádi vás na té cestě budeme provázet 💚

Ale možná je načase si konečně přiznat pravdu!

Protože možná je to s vámi spíš takhle:
První kurz Nevýchovy vám pomohl, další už nepotřebujete, jenže… chcete ho :)
Máte nás rádi, stejně jako my vás, a chcete s námi být dál v kontaktu. Chcete mít všechny své Nevýchovné přátele na jednom místě. Chcete dál využívat péči zkušených maminek z Nevýchovy, mít přístup ke všem novým videím i audiím a vyzkoušet si nové vychytávky, jako je například naše vlastní fórum, krásná mobilní aplikace, seznam Nevýchovných lékařů a mnoho dalšího.

Možná to cítíte podobně jako Karolína:
„Kurz máme za sebou, je skvělý a jsme ten typ rodiny za pět týdnů zkouknuto a (skoro) vše vyřešeno :) Ale co teď? Stýská se mi :)“

V takovém případě je naše odpověď jasná:
Rozhodně má smysl si nový kurz koupit, prostě proto, že vám udělá radost :) A taky proto, že je teď pro vás, naše absolventy, za super cenu.

Takže povězte, mámo, táto, jak to s vámi doopravdy je? :) 💚

Na jak dlouho platí přístup do nového kurzu? +

Kurz je rozdělený na 5 týdnů, podle 5 témat, ale přístup do něj máte na 2 roky. Chtěli jsme, aby rodiče měli dostatek času si vším projít. Svým vlastním tempem, v klidu, a třeba i víckrát. Aby se v době, kdy se učí používat Nevýchovné principy, mohli do kurzu vracet, pustit si jednotlivé lekce tolikrát, kolikrát potřebují, a všechno si dobře zažít. Ne jako na docházkovém kurzu, kde skončí lekce, lektor se rozloučí a dál už se musíte spolehnout jen na svoje poznámky :) Víme, že učení chce svůj čas.

Zároveň ale víme, že velká část lidí kupuje kurzy a knížky, má je doma „v šuplíku“, ale nikdy je neotevře. Nechávají si je na později, až… děti povyrostou / budou problémy ještě větší / budou mít konečně čas. A my vás chceme podpořit, abyste tu změnu neodkládali.

Protože život s dětmi přináší pořád nové výzvy a nové události, a když nebudete mít hodinu týdně teď, abyste se do kurzu pustili, nebudete ji mít pravděpodobně ani za 10 let. Teď si kurz pořizujete z nějakého důvodu, který je pro vás důležitý. A proto je teď ten nejlepší čas s ním začít a naplno ho využít. A nečekat na dobu, kdy budou děti větší nebo problémy horší.

Přístup na 2 roky tak na jednu stranu umožňuje zvolit si vlastní tempo, vracet se k lekcím a všechno v klidu vstřebat. A na druhou stranu rodiče podporuje, aby kurz „v šuplíku“ nezapomněli a neodkládali ho donekonečna.

Možná vás teď ale napadá: „Ale co za 2 roky, až přístup do kurzu skončí, to už se neuvidíme?“ Nebojte :) Plánujeme pro naše absolventy další možnosti, jak i potom zůstat v kontaktu a dál čerpat Nevýchovnou inspiraci. Dáme vám o nich včas vědět.

Můžu nový kurz s někým sdílet? +

Kurz můžete sdílet s vaším partnerem nebo partnerkou (druhým rodičem) nebo prarodiči vašich dětí. Záleží nám na tom, abyste se mohli doma podporovat a měli možnost „nasát“ Nevýchovný přístup všichni, máma, táta, děda i babička :) Samozřejmě pokud budou váš partner, partnerka nebo prarodiče chtít.

Jak to bude s přístupem druhého rodiče nebo prarodiče:

Váš blízký dostane svoje vlastní přístupové údaje, což je novinka oproti starému kurzu. Může sledovat videa a audia v prostředí kurzu nebo si stáhnout mobilní aplikaci a poslouchat na mobilu. Do Nevýchovného fóra ale budete mít přístup jenom vy jako majitel kurzu. Nikdo z rodiny vám tam neuvidí :)

S nikým dalším kurz sdílet nemůžete.

Jeden kurz je určený pro rodiče a prarodiče jedněch dětí. Sdílení kurzu s dalším člověkem (např. kamarádkou, sestrou) je proti podmínkám kurzu. Děkujeme, že kurz používáte v souladu s jeho pravidly.

Jsme tu pro vás už sedm let. Vytváříme neplacené obsahy, webináře, články, aby Nevýchova mohla pomoct co největšímu počtu rodičů, staráme se o vás na zákaznické podpoře i uvnitř kurzu. Celou tu dobu stojíme na vlastních nohou. Neživí nás žádné granty ani dotace. Příjmy za placený kurz nám umožňují dělat naši práci, platit pracovité ruce našich 21 kolegů, kanceláře, technické vybavení…

Snažíme se být zodpovědní sami za sebe a starat se o to, aby se principy Nevýchovy šířily a další rodiče mohli dostat to, pro co si k nám přicházejí. A pokud každý rodič bude sdílet svůj kurz s dalšími x lidmi, nebudeme to moct dělat.

Do kurzu vkládáme nejen to nejlepší, co umíme a známe, ale taky naše srdce.

Věříme, že když do něj jde rodič naplno, jeho investice do vztahu s dětmi se mu mnohonásobně vrátí. A tak pokud chcete, aby měl kurz Nevýchovy někdo další, třeba vaše kamarádka, doporučujeme – řekněte jí o něm, podělte se s ní o to, co kurz přinesl vám, jak vám doma pomohl, inspirujte, ale nepřipravte ji sdílením kurzu o její vlastní odhodlání a o možnost jít do Nevýchovy opravdu naplno.

Jak funguje mobilní aplikace? +

Nevýchovná mobilní aplikace slouží pro účastníky kurzu Nevýchovy a můžete v ní poslouchat celý kurz offline jako audio.

Stáhnete si ji do telefonu jako kteroukoliv jinou „appku“: pro Androidy na Google Play, pro iPhony v App Store. Najdete ji tam pod názvem Nevýchova.

Jestli se v mobilních aplikacích zatím moc nevyznáte a je to pro vás spíš trochu „španělská vesnice“, nic se neděje. Kurz vám samozřejmě bude dobře sloužit i bez aplikace. Ale možná, když požádáte někoho z rodiny, aby vám ji do telefonu stáhnul, tak nakonec oceníte, jak je pohodlná :) Je jednoduchá na ovládání, rychle se to naučíte, a budete mít díky ní celý kurz všude s sebou v mobilu.

Na jak dlouho platí přístup do nového fóra? +

Sledujeme vás v kurzu už dlouho, milí rodiče. Jak se ptáte, na co se ptáte, jak si vzájemně odpovídáte. A už dlouho přemýšlíme, jaká je nejlepší doba, kterou vám v novém fóru garantovat.

Ona totiž příliš dlouhá i příliš krátká doba má svoje úskalí. Příliš krátká neumožní, abyste se zeptali na všechno, co potřebujete. To nechceme. A příliš dlouhá doba naopak vede k tomu, že často nejdete přímo k věci a neptáte se na opravdovou podstatu problému.

Znáte to? Když nad námi někdy nevisí časové omezení, tak se nerozhoupáme k opravdové změně a k opravdu palčivým otázkám. A o to vás taky nechceme okrást.

Proto jsme udělali přístup do nového fóra kurzu na jeden rok. Pečlivě jsme to zvažovali, ptali se některých rodičů v kurzu, a považujeme to za nejlepší řešení: Rok plný otázek a odpovědí, kdy naplno využijete celé tohle moudré prostředí. Posílili jsme řady Maminek Nevýchovy a bude to opravdu intenzivní.

A jestli ve vás teď hrklo: „No, počkat, a to pak už nebudu moct být součástí Nevýchovné komunity?“ tak nebojte. Budete. Chystáme pro vás ještě další vychytávky a možnosti, jak spolu zůstat v kontaktu a dál „nasávat“ Nevýchovnou inspiraci, takže o nic nepřijdete. Naopak. Jde nám hlavně o kvalitu, a tu vám budeme i nadále moc rádi dodávat v podobě kvalitních odpovědí i hvězdného servisu, na kterém si zakládáme.

Tak se do toho společně pusťme a vytěžte z nového fóra maximum.

Budu mít dál přístup do starého kurzu? +

Ano, budete. Kurz jste si koupili na 2 roky a na tom se nic nemění.

Pokud už jste ale v kurzu delší dobu než dva roky, asi jste si všimli, že jsme vám přístup zatím nevypnuli :) Berte tuhle dobu navíc jako dárek od nás. A přidáme vám ještě jeden. Ani teď vám totiž přístup nevypneme.

Časem se to určitě stane, ale nemusíte se bát, nebude to ze dne na den a včas vám dáme vědět. Na to se můžete spolehnout.

A ačkoli to teď možná vypadá jako nepříjemnost, je to něco, co má především pomáhat.

Všimli jste si totiž toho, že knížku, kterou máte napořád v knihovně, často nikdy nepřečtete? (Pokud nejste knihomol :) Je to tím, že naše lidská psychika funguje tak, že neomezeně, znamená nikdy. Prostě pokud máte něco napořád, je vždycky nějaký dobrý důvod začít s tím až zítra. A právě toho jsme si u rodičů v kurzu všimli.

Nemalá část z nich kurz totiž nikdy nedosledovala, roky zůstává u prvních videí a opakovaně se trápí stejnými problémy, místo aby se jim postupně ulevovalo. A to nechceme.

Proto budeme do budoucna přístup na 2 roky, s veškerou láskou k vám, dodržovat. Vnímáme to jako jeden z našich dílů zodpovědnosti za celý proces vašeho znevýchovňování :) Stejně tak ale budeme celou dobu, kdy s námi v kurzu budete, dělat všechno pro to, abyste si odnesli tu změnu, pro kterou jste si do Nevýchovy přišli. Abyste kurz naplno využili a nenechali ho ležet „v šuplíku“.

Nicméně, jak už jsme slíbili, teď se ještě nic nemění. Váš přístup do starého kurzu zatím trvá a včas se od nás dozvíte, až se bude jeho konec blížit.

Budu mít dál přístup do kurzové FB skupiny? +

Ano, budeme se tam spolu potkávat i dál.

S přístupem do kurzové FB skupiny se teď nic nemění a zatím bude fungovat stejně jako doteď. Dál tam na vás budou čekat vaši přátelé i zkušené Mámy Nevýchovy se svou laskavou podporou.

Časem z FB skupiny přejdeme do nového fóra a už budeme jenom tam, ale až se to bude blížit, tak vám dáme včas vědět.

Tenhle postupný přechod z FB se týká jenom kurzových skupin - “Kurz Výchova Nevýchovou” a “Zážitková Výchova Nevýchovou”. Ostatní spřátelené skupiny (Potkali se v Nevýchově, skupiny pro setkávání rodičů, atd.) zůstávají dál na FB. 

Rozhodnutí opustit FB skupinu nebylo jednoduché a chápeme, že budou i rodiče, kteří by chtěli zůstat na FB. Přece jen jsme s touhle skupinu už 7 let. Tady jsme začínali a potkávali se s prvními nevýchovňáky. Tehdy měli ještě miminko a teď už mají doma školáka. I proto budeme na život s FB skupinou moc rádi vzpomínat. Ke změně nás přivedlo to, že chceme, aby tohle jedinečné místo na českém internetu, plné inspirace a přijetí ještě líp sloužilo. A to nám FB technicky neumožňuje.

Ve facebookové skupině bylo všechno na jedné hromadě a nešlo si vybírat. Ve fóru už je to jinak. Témata jsou rozdělená podle věkových skupin, takže můžete snadno najít rodiče se stejně starými dětmi a mluvit spolu o tom, co vás právě teď trápí a zajímá.

Narozdíl od facebooku vaše příspěvky nezmizí v záplavě dalších, které každý den přibývají. Budete se k nim moct kdykoli vrátit, položit doplňující otázku, nebo si jen přečíst postřehy ostatních rodičů, kteří vás přišli i po týdnech podpořit.

V novém fóru je mnohem snazší najít nové přátele, o kterých jste do teď nevěděli a kteří bydlí třeba ve stejném městě, vesnici, nebo někde poblíž vás. Dozvíte se i o místních skupinkách a neoficiálních setkáních Nevýchovných rodičů.

Chystáme pro vás seznam nevýchovných lékařů, psychologů a dalších odborníků i institucí přátelských k dětem i Nevýchově.

A spoustu dalších novinek a vylepšení.

Jedna důležitá věc, která se ale nikdy nezmění, je atmosféra respektu, vzájemné podpory a otevřenosti. Ta bude stejně i v novém fóru :)

Musím si nový kurz koupit? +

Nemusíte. Starý kurz funguje a pomohl tisícům rodičů mít se s dětmi dobře. Nový kurz je jen nová možnost, ne povinnost.

Je to nová věc, která v Nevýchově právě vychází, a jako každá nová věc, když se povede :), má oproti té staré řadu novinek a vylepšení. Ale nijak nesnižuje hodnotu starého kurzu. Starý kurz byl v době, kdy jste si ho pořizovali, tím nejlepším kurzem Nevýchovy, a rodičům dobře slouží už 7 let. Pokud nový kurz nechcete, ničím se netrapte, nemusíte si nic kupovat :)

Je to podobné jako když si koupíte třeba telefon. Je skvělý, máte z něj radost. A za nějaký čas vyjde nový model. Má nové funkce, novou barvu, vyspělejší ovládání. Možná se vám víc líbí a chcete ho :) Ale nepotřebujete ho nutně k tomu, aby vám váš starý telefon fungoval.

Nový kurz Nevýchovy je „nový model“, který jsme vyvíjeli dva a půl roku. Novinky a vylepšení, která obsahuje, jsou výsledkem toho, že stejně jako vy, i my na sobě neustále pracujeme. Díváme se na věci z nových úhlů. Sbíráme zkušenosti a snažíme se je citlivě zapracovat do Nevýchovných technik a postupů, aby rodičům ještě líp pomáhaly. Pozorujeme, přemýšlíme, hledáme nová řešení. Vyvíjíme se. Pokud bychom to nedělali, nedělali bychom svoji práci dobře.

A proto je tu nový kurz. Je to příležitost využít naše nejnovější zkušenosti. Chceme, abyste měli možnost z nich těžit. Záleží na vás, jestli si řeknete – jo, to se mi líbí, to chci – nebo ne.

Ať se rozhodnete jakkoliv, jsme tu dál pro vás. Se starým kurzem se nic nemění a všechno v něm dál běží tak, jak jste zvyklí. Dál platí, že máte přístup na dva roky, s tím jste si ho koupili a nic se na tom nezmění.

A pokud už jste ve starém kurzu delší dobu než dva roky? Asi jste si všimli, že jsme vám přístup zatím nevypnuli :) Berte tuhle dobu navíc jako dárek od nás. A přidáme vám ještě jeden. Ani teď, když je tu nový kurz, vám totiž přístup nevypneme. Časem starý kurz skončí, ale nemusíte se bát, nebude to ze dne na den. Až se to bude blížit, dáme vám včas vědět, můžete se spolehnout.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Napište nám tady vpravo dole na chat, nebo na e-mail podpora@nevychova.cz anebo zavolejte: +420 739 386 220. Naše Pavlína, Martina, Petra a Alena na zákaznické podpoře vám s tím pomůžou :)

Máme vás rádi