To nejlepší z Nevýchovy 2017

Děkujeme vám za společný rok

Ty jo, další rok za námi. Jak se to vždycky stane, že jo? V jednu chvíli je sotva léto, říkáte si: Dobrý, dobrý, do Vánoc daleko. A pak se párkrát vyspíte a ejhle, konec roku. Až z toho člověka někdy chytne taková sladkobolná melancholie, jak to letí. Naštěstí letos to nebyl jen tak ledajaký rok.

Koukejte, co všechno jsme spolu prožili.

Někde mezi zoufalstvím, že vám ta Nevýchova nejde, a neskonalou radostí, když dítě konečně přišlo a řeklo: „Mami, domuvíme?“, jsme spolu byli na 12 webinářích. Aspoň s mnohými z vás.

Naše Katka je královna slova, takže bylo co poslouchat. A víte co? Na dubnové a listopadové vysílání webináře vás přišlo tolik, že byste dvakrát naplnili O2 arenu :) Pokaždé přes 20 000 rodičů z celého světa.

Chápete? 20 000 rodičů, kteří se se svými dětmi chtějí mít dobře, jeden večer na jednom místě. Už nás nejde přehlídnout. Jestli jste si někdy připadali jako jediný exot na planetě, co se chce s dítětem domluvit, místo aby ho honem srovnal, dávno nejste :) Společně už jsme obrovská vlna.

20 000 rodičů na webináři, to je jako plná O2 arena :) foto: Wikipedie

Který webinář vám letos přišel nejlepší, jestli jste je viděli? Katka má nejradši ten sourozenecký. Když ho natáčela, musela dvakrát vypnout kameru, jak jí při zážitku se starším sourozencem tekly slzy.

I kdybyste na žádném z nich nebyli, příští rok jste vítáni. Čekají vás třeba témata jako vzdor, hranice a jedno kouzelné sbližující vysílání, které má pomoct víc si porozumět s vlastní maminkou. Tak sledujte náš Facebook, ať vám neutečou.

A pamatujete, jak říkáme, ať pozvete na vysílání svoje přátele, o kterých víte, že řeší podobný problém jako vy?

Díky, že se na to nevykašlete a pozvánku přepošlete. My to tady vždycky hned poznáme.

Vaše sousedka už je taky v Nevýchově. A ta vzteklá maminka ze hřiště taky!

Před pár dny jsme na webu aktualizovali počet rodičů, kteří už se s námi do Nevýchovy vydali. Možná to ani netušíte, ale jste součástí 320 000členné Nevýchovné rodiny :)

Letos přišlo každý měsíc víc než 10 000 nových rodičů. Možná i někdo z vašich přátel, kterému jste vyprávěli o vašem úspěchu ve školce, a možná i ta přísná maminka ze hřiště, která na svoji dcerku křičela, ať se okamžitě uklidní, nebo dostane přes prdel. A pak viděla vás, jak vám to s tím vaším broučkem jde. A začala hledat, jak na to.

Napadlo vás, že je to i vaše práce? Že se další máma nebo táta začne pídit, jak se mít s dětmi líp? A pak třeba narazí na náš blog:

Letos jsme tam pro vás napsali 48 nových článků. Dohromady tlustá knížka :), a rovnou bestseller, protože Nevýchovné články letos nasbíraly 1 880 932 přečtení.

Tady máte pět nejoblíbenějších. A novoroční dárek k tomu:

To nejlepší z blogu 2017

1) Proč jsou dnešní děti otravné, neochotné a drzé

2) Už nemůžu! Zlobí, neposlouchá... vyroste z toho někdy?

3) Celý svět se přece netočí kolem dětí. Anebo jo?

4) Když dítě neposlouchá: Jak mu říct NE, aby na něj slyšelo

5) A to sis myslela, že nejhorší bude porod...

Dárek na cestu do nového roku

Příští rok nás spolu čekají další dílky Nevýchovné skládačky – točíme pro vás další webináře, píšeme nové Průvodce, o pláči, o vzteku, točíme rozhovory, překládáme Nevýchovu do angličtiny – těšíte se na to?

My jo. Všechny novinky vám zase pošleme sem na Facebook, až budou venku, tak se k nám nezapomeňte přidat.

A na další kus cesty tu pro vás teď máme dárek. Marthu Issovou, ženu s nádherným hlasem, který propůjčila našim článkům, a taky mámu, co je s námi v Nevýchově. Tady vám je spolu s ní posíláme:

Nově články k poslechu

1) Miluju tě, zlatíčko. Ale teďka zrovna vůbec

2) Puberta začíná v peřince

3) 5 tipů, jak naučit dítě na nočník

Dneska zatím první tři. A v příštím roce se můžete těšit na další :)

Otevřete si je ke kafi nebo dobrému čaji při svíčkách a užijte si je. A nezapomeňte, že vždycky, když na nějaký kliknete, někdo další z té 320tisícové rodiny s vámi sedí na stejné stránce. Nikdy v tom nejste sami.

A už jste četli nového Pomocníka mámy na mateřské?

Tam taky jsou :) Rodiče, kterým stejně jako vám už nedává smysl jet ve starých kolejích.

Jestli jste Pomocníka ještě neviděli, tady ho máte.

Letos jsme ho pro vás celého předělali a přidali jsme do něj nové díly. A už ho stihla přečíst pěkná bandička maminek :) Kdyby se chtěly všechny sejít na kafe, v žádné kavárně by to neklaplo, bylo by jich 41 592.

Ale nakonec vůbec nejde o číslo.

Jde o okamžiky.
Kdy se s dětmi doopravdy potkáte a oběma se vám rozzáří oči.

A o příběhy. Ty vaše

O příběh mámy Magdy a malé Ivanky, která si kousala prstíky do krve, než přišly do Nevýchovy. O příběh Martina a jeho synka Tomáška, co se bál strašidel a hlavně svého táty. O příběh měsíční Adélky a její sestřičky, která si neuměla k miminku najít cestu a chtěla, aby zmizelo.

Je v nich ukrytý kus vás.

Kus vaší odvahy pořád dokola hledat cestu, zatímco my tu zapínáme počítač a začínáme psát: „Zdravím Vás, milá Magdo, musí to být těžké, vidět, jak si dcerka ubližuje…“

Kus vašeho odhodlání nevzdat to s prvním neúspěchem.

Taky obrovský kus upřímnosti k sobě samým. Která někdy bolí, ale nakonec dokáže měnit svět a napsat ke všem těmhle příběhům dobrý konec.

Tak děkujeme, že jste tu s námi.

Vaše Nevýchova

Pošlete Nevýchovu dál:

Máte chuť udělat další krok?

Prohlédněte si náš kurz
Nebo si pusťte Rodičovský seriál. Je zdarma :)

Spustit seriál
Rodičovský seriál zdarma

Zjistěte hned v 1. dílu, jaký jste typ rodiče, ať si umíte se svým dítětem poradit. Všechny díly vám postupně pošleme na e-mail:

Svůj e-mail nám svěřilo už přes 320 000 rodičů.
Kdykoliv se můžete odhlásit.

Prohlédnout kurz
Který věk vás zajímá?

Děti 0-3

Děti 0-3

Děti 4-18

Děti 4-18

Co se letos v Nevýchově nejvíc líbilo vám?