Psaní od srdce těm nejlepším (= všem) mámám

Mami, jsi báječná, i když si to zrovna nemyslíš! :-*

Milý Ježíšku,

letos je moje máma z Vánoc nějaká špatná. My jsme se ségrou byli nemocní a ona nestihla tolik cukroví, kolik chtěla. V práci toho má hodně a občas na nás křičí, protože je toho na ní moc. A babička pořád říká, že tady máme málo uklizeno, ale to není pravda. Za pračku stejně nikdo nevidí (jen já, když si vezmu svoje supermanské brýle, ale ty nikdo jiný nemá).

A tak ti píšu o nějakej speciální dárek pro mou mámu. Vyber prosím to nejlepší, co tam máš. Něco, co jí udělá opravdovou radost. A co pomůže, aby se tolik netrápila tím, co všechno nestihla. A aby se pořádně vyspala a víc se usmívala. Nějak udělej, aby viděla, jak moc je skvělá a že se jí daří mnohem víc věcí, než se zkazí.

Moje máma je totiž ta nejlepší máma na světě. Dělá nám krásný Vánoce, i když má spoustu starostí kolem. Dělá vosí hnízda, protože je všichni milujem, i když je to strašně práce. Čte nám před spaním, a když jsme nemocní, vaří nám ten dobrej medovej čaj. Hladí, když nás něco bolí, a u zubaře mě drží za ruku. Když máme zlý sny, můžem si k ní zalézt do postele a ona nás hladí ve vlasech a povídá nebo nám fouká na čelo, aby šly příšery pryč. I když jsme ji zrovna vzbudili.

A třeba ráno, když se nám nechtělo vstávat, nám dávala pusinky. Sice pak před odchodem křičela, protože jsem se zapomněl u seriálu Byl jednou jeden… a dlouho mi pak trvalo se oblíct, ale pak nás zase pusinkovala před školkou a školou. A koupila nám mandarinky, který zbožňujem, a nezapomněla na moje Kinder vajíčko, o který jsem si včera řekl. Ani na ségřino jahodový lízátko. A když jsme hráli vodní bitvu a vyplavili koupelnu, zlobila se jenom chvíli. A říkala, že jsme pěkná banda lotrů, a to říká, když se zlobí jenom jako.

Prostě je to ta nejlepší máma ze všech a nevyměnil bych ji za nic na světě!!!

Tak prosím zařiď, ať to všechno ví. A nezapomeň na ten dárek pro ni. Klidně jí dej něco místo toho vrtulníku na dálkový ovládání, co jsem si přál já.

A já uklidím to lego v pokoji, aby měla radost. Tak to takhle dáme dohromady, jo?

Dík moc, jsi kámoš,

Jirka

 

P.S. Ten vrtulník je ale fakt hodně super dárek, tak když ho vyměníš za ten mámin, mohl bych možná dostat aspoň něco menšího? Některý malý ovládací drony jsou taky hodně dobrý.

Líbil se vám dopis? Pošlete ho dalším nejlepším mámám :)

Máte chuť udělat další krok?

Prohlédněte si náš kurz
Nebo si pusťte Rodičovský seriál. Je zdarma :)

Spustit seriál
Rodičovský seriál zdarma

Zjistěte hned v 1. dílu, jaký jste typ rodiče, ať si umíte se svým dítětem poradit. Všechny díly vám postupně pošleme na e-mail:

Svůj e-mail nám svěřilo už přes 320 000 rodičů.
Kdykoliv se můžete odhlásit.

Prohlédnout kurz
Který věk vás zajímá?

Děti 0-3

Děti 0-3

Děti 4-18

Děti 4-18

Napište nám: Jak to máte s Ježíškem vy?