💚 Kurz si můžete rozložit do malých splátek bez navýšení. Víme, že současná situace je pro rodiče často náročná, a chceme vás tím s dětmi podpořit.

Kurz Nevýchovy 2.0

Jak doma zastavit zlobení, vztekání, pláč a křik a začít si s dětmi rozumět

Už od prvního vydání kurzu Nevýchovy (2013) sbíráme mezi rodiči neocenitelné zkušenosti. Nasloucháme vám mámám a tátům i dětem. A díky tomu vám teď můžeme nabídnout

Nejlepší online kurz o výchově dětí i rodičů

Je výsledkem 2,5 roku intenzivní práce, tisíců hodin pozorování, zkoumání, promýšlení, psaní i škrtání. Najdete v něm to, co nikde jinde nezaznělo. Silné zážitky, které laskavě otřesou vaším pohledem na svět vašich dětí. Prostě to nejlepší, co Nevýchova rodičům nabízí.

Možná už dlouho toužíte u vás doma zažít

Že když dětem něco řeknete, tak vás slyší a respektují vás.

Že jim nemusíte všechno stokrát opakovat. V pohodě se spolu domluvíte, třeba o tom, aby se staraly o svoje věci, nenechávaly po sobě binec, nekrámovaly, kde nemají... a co si řeknete, to platí.

Že věčně neprotestují, neodmlouvají, nebojují s vámi, ale vycházejí vám vstříc.

Že si rozumíte a umíte spolu zvládnout i těžké chvilky, když děti pláčou, jsou protivné nebo je jim smutno, anebo když je těžko vám.

Že zmizí všechny ty vzteklé scény, hysteráky a výstupy na veřejnosti. V klidu s dětmi nakoupíte, vypravíte se z domu i odejdete ze hřiště.

Že už nejste vyčerpaný rodič a neboucháte každou chvíli jako papiňák. Děti vás nevytáčí a konečně si je zase užíváte.

Že už nemusíte křičet. Že je vám spolu doma dobře, místo abyste si lezli na nervy.

Řekli jste si teď několikrát: Jo, tohle už si dlouho přeju.
Jenže současně cítíte, že vám to spolu moc nejde? Přestože už jste vyzkoušeli kdejakou radu nebo metodu?

Kurz Nevýchovy vám s tím umí pomoct

Zařídí, že si se svým dítětem porozumíte, naučíte se s ním úplně jinak komunikovat a problémy u vás doma začnou postupně mizet jeden za druhým.

Řešení na vaše konkrétní problémy

Podívejte se, s čím umí jeden kurz pomoct

Otočte kartu, která vás zajímá:

Nebo už jste Nevýchovu zkoušeli a tohle vám nejde?

Rádi byste vyřešili i další věci?

Sobecké dítě +

Neumí se dělit. Nechce půjčovat hračky. Všechno chce. Vzteká se a věci si vyřvává. Nevím, jak ho to odnaučit. A jak ho vychovávat, aby nebyl sobec.

Uvnitř kurzu

Zjistíte, jak s dítětem mluvit, aby se naučilo vycházet vám vstříc a brát ohledy i na druhé. Jak reagovat na jeho vztek a pláč, aby scény odezněly. A jak ho jednoduše už odmalička naučit spolupráci, aby nebylo sobec (ale ani otloukánek, který si od ostatních nechá všechno líbit).

Divoké batole +

Krámuje, rozhazuje, lítá. A neposlechne. Pořád ho někde naháním. Někam se vypravit, oblíknout, odejít, všechno problém. Nevím, jak ho naučit poslouchat.

Uvnitř kurzu

Naučíme vás, jak s malým dítětem mluvit, aby přestalo sabotovat každou vaši snahu. Jak mu vysvětlit, co ano a co ne, aby vás doopravdy slyšelo a pochopilo. A jak to udělat, aby ho těšilo s vámi spolupracovat a nemělo potřebu naschvál lumpačit. Doma ani před lidmi.

Agresivní chování +

Bije, kouše, ubližuje. Má výbuchy vzteku a zlosti. Plácá mě, když se mu něco nelíbí. Plácá ostatní děti. Sprostě nadává. Nevím, co dělat. A bojím se, co z něj roste.

Uvnitř kurzu

Zažijete si, proč se vaše dítě chová tak, jak se chová. Porozumíte líp jeho emocím, abyste se jich nebáli a uměli s nimi zacházet. Zjistíte, jak se zbavit výchovných strategií, které jeho zlostné a výbušné chování podporují. A jak mu pomoct, aby nemuselo ubližovat.

Zlobení po narození sourozence +

Starší dítě zlobí od té doby, co se narodil sourozenec. Provokuje, dělá naschvály, vzteká se, ubližuje, nedá si říct. Někdy už nevím, co s ním. A taky mám strach o miminko.

Uvnitř kurzu

Ukážeme vám, co se se starším dítětem děje, když se narodí sourozenec, proč najednou tak jančí. A naučíte se, jak to zastavit. Aby váš starší přestal vyvádět, našel si k sestřičce nebo bráškovi vztah a vy jste se nemuseli bát, že mu ublíží.

Samostatnost a zodpovědnost +

Dítě je nesamostatné. Nestará se o svoje věci. Se vším se loudá. Zapomíná. Pořád ho musím kontrolovat, všechno mu desetkrát připomínat...

Uvnitř kurzu

Naučíte se říkat věci tak, aby vás dítě vnímalo a nemuseli jste mu všechno do bezvědomí opakovat. Zjistíte, jak vypadá skutečná zodpovědnost a jak ji dítěti citlivě předat, aby nepotřebovalo vaši neustálou kontrolu a chtělo se starat o věci, které se ho týkají.

Výchova jedináčka +

Nechci z něj vychovat sobce nebo rozmazlence. Někdy už se tak chová. Nechci ho srážet, ale taky ho chci naučit, že nemůže mít všechno. Nevím, jestli to dělám dobře.

Uvnitř kurzu

Zjistíte, jak k dítěti přistupovat, aby se naučilo brát ohledy na druhé, a přitom neztrácelo sebevědomí. Aby bylo samo sebou, ale ne sebestředné. A naučíte se, jak nastavit zdravé hranice, které dítě nesráží, ale naopak podporují, přestože mu nedovolíte všechno.

Úklid a nepořádek +

Nechce uklízet hračky. Má binec v pokojíčku. Všechno rozhází a nic po sobě neuklidí. Pořád mu to vysvětluju. Marně. Jak ho naučit uklízet a starat se o svoje věci?

Uvnitř kurzu

Zjistíte, proč vaše dobře míněná snaha na děti nefunguje, a co jim říct, aby konečně pochopily, co je pro vás důležité a jak to doma chcete. Naučíte se jim předat zodpovědnost za jejich věci tak, aby se cítily zapojené a chtěly se o ně starat.

Protesty a odmítání +

Odmítá chodit na nočník. Nechce si čistit zuby. Nechce spát. Odmítá bačkory (a podobně). Nevím, jak ho k tomu přimět. Denně protesty. Zkoušeli jsme všechno...

Uvnitř kurzu

Zažijete si na vlastní kůži, proč děti protestují, jak se cítí a proč nedělají, co po nich chcete. Naučíte se jednoduchý postup, jak s nimi mluvit, aby se přestaly vzpírat a šly vám naproti. Zvládnete pak spolu většinu věcí, u kterých doteď vyváděly, v klidu a bez nervů.

Nerozumíme si +

Těšil/a jsem se, jak si budu svoje dítě užívat. Jak budeme mít hezký vztah. Ale realita je jiná. Zlobí. Ječí. Nechová se ke mně hezky. Vůbec si nerozumíme.

Uvnitř kurzu

Pomůžeme vám porozumět chování vašeho dítěte a zastavit boj, který teď spolu vedete. Naučíte se s ním komunikovat tak, abyste se konečně uslyšeli a váš vztah se zlepšil. Zažijete si spolu blízkost, po které toužíte. A ukážeme vám, co dělat, abyste o ni zbytečně nepřicházeli.

Novinky v kurzu 2.0

Nové týdny
Komplet nový obsah. Nová témata. Hluboké zážitky

Nové typy videí
Citlivě promyšlené, abyste dostali Nevýchovu pod kůži

Nové fórum
Přehledné diskuze a laskavá podpora z Nevýchovy

Nové prostředí
Intuitivní a pohodlné. Budete v kurzu jako doma

Mobilní aplikace
Kurz vždycky po ruce. Poslouchejte i offline

Pojďte si je prohlédnout

Nový obsah.
To nejlepší z praxe

Bez omáčky. Do hloubky

V 5 týdnech kurzu na vás čeká 5 stěžejních principů, které vám budou ukazovat směr odteď do konce života.

Ke každému principu nová komunikační technika, se kterou všechno rychle uvedete do praxe. Nová zážitková audia, nejsilnější zážitky z pohledu dítěte, které doteď Nevýchova vytvořila. Nová unikátní videa, plná praktických informací, významných aha momentů i autentických rodičovských příběhů.

Vložili jsme do přípravy kurzu tisíce hodin, aby do sebe všechno přirozeně zapadlo a vy jste od nás dostali to nejlepší, co víme, že vám umí pomoct. Hodiny strávené s dětmi a „testováním“ nových vychytávek v praxi do toho nepočítáme, ty jsou nevyčíslitelné :) Víme, že to funguje.

Pojďte se podívat, co přesně v 5 týdnech kurzu najdete:

TÝDEN O KOMUNIKACI

Místo návodu na dítě si konečně začít rozumět

Komunikace je základ každého vztahu. Rozhoduje o tom, jestli si budete s dětmi rozumět nebo ne. Jestli budete umět spolupracovat na věcech, na kterých vám oběma záleží. Jestli budete jeden druhého doopravdy znát a respektovat nebo spolu dennodenně bojovat.

Není to jen schopnost říct ve správný okamžik tu správnou větu, abychom dítě přesvědčili a ono udělalo, co si přejeme

Naopak. Musíme začít naslouchat, netrvat si jen na svém, naučit se s dítětem soucítit místo toho, abychom ho kritizovali (i když jenom ve své hlavě ;)). Tím se totiž naučí to stejné od nás. A začne nám to vracet.

Když dnes dáte komunikaci o deset minut navíc, získáte roky porozumění a blízkosti, o kterou byste jinak přišli

Trénink komunikace si totiž zaslouží čas a pozornost.

A v tom je někdy ta potíž. Rodiče si z našich článků a webinářů vezmou pár chytrých Nevýchovných vět, jako třeba otázku „Co potřebuješ?“, a řeknou si: „Aháá, tak to je ono!“ Zjednoduší Nevýchovnou komunikaci na pár šikovných frází a čekají, že když je budou dětem říkat, bude to fungovat. Bohužel Nevýchovu zaměnili za „návod na dítě“.

A víte, co se pak nevyhnutelně stane? Jsou zklamaní. Možná to znáte i vy.

Problém ale není v Nevýchovné komunikaci samotné, ta funguje. Dokladem jsou tisíce rodičů, kterým se s dětmi daří.

Problém je, že chceme řídit auto, a přitom jsme se zatím naučili jen točit volantem. Pojďte to společně dotáhnout

Pokud se chcete se svým broučkem konečně dorozumět, přestat spolu neustále bojovat a začít si vzájemně vycházet vstříc, je potřeba udělat víc. Pustit se po hlavě do prvního týdne kurzu, začít novou komunikaci trénovat každý den, v každé situaci, do které se s dětmi dostanete. Pozorovat, jak se daří, učit se z chyb a neskončit, dokud ji nebudete mít opravdu pod kůží.

Nebojte, není to žádná velká práce. Vytvořili jsme pro vás první týden kurzu tak, abyste začali používat jednoduché principy otevřené komunikace krůček po krůčku a neskončili jste, dokud ji nebudete umět použít i ve vypjatých situacích.

Ukázat víc

Co všechno se v 1. týdnu naučíte:

► Prozkoumáme, proč děti odmlouvají, nespolupracují a nechtějí se k vám přidat, když vy se tolik snažíte.

►Zjistíte, co s tím, když se dítě nechce domluvit, neposlouchá vás, nebo nedodržuje, co slíbí. A jak si poradit, když jsou zaseklé obě strany a nikomu se zrovna nechce hledat žádné řešení. Znáte to? :)

► Naučíme vás mluvit s dětmi o svých emocích i nepříjemných a bolavých věcech, aby to od vás mohly zdravě odkoukat a přitom je to nijak nezatěžovalo.

► Předvedeme si, jak vypadá Nevýchovná komunikace s mrňousky, kteří ještě neumí mluvit nebo mluví jen trochu. Zjistíte, jakým způsobem s vámi komunikují a čeho přesně si všímat, abyste se s nimi bez problémů domluvili.

► Vysvětlíme si, jak si s mrňouskem porozumět, když vám ještě nic neodpoví nebo pořád pláče. Není to složité, chce to jen přidat do komunikace víc naslouchání a pak postupovat krůček po krůčku. Ukážeme si jak.

► Provedeme vás úplně novými, očiotevírajícími zážitky, po kterých vám některé věty zhořknou na jazyku a už nikdy nedovolíte, aby u vás doma zazněly.

► Ukážeme vám novou zážitkovou techniku „Urychlovač porozumění“, která přirozeně usnadní vaše Nevýchovné pokroky. A pomůže tam, kde běžná slova a dohody s dětmi ještě selhávají.

Je na co se těšit. Celý týden o komunikaci jsme pro vás vytvořili tak, aby vás názorně vedl. Najdete tu konkrétní příklady, odpovědi na vaše praktické otázky i klíčové informace, abyste Nevýchovnou komunikaci správně pochopili a doma vám to s dětmi fungovalo.

TÝDEN O DŮVĚŘE

Abyste si byli opravdu blízko

Důvěra je jako koření vztahu. Voní po blízkosti a chutná porozuměním. A může pomoct zachránit i to, co už mezi vámi a dětmi vypadalo téměř beznadějně. Léčí hysterické vztekací scény, lhaní i podvádění, pomáhá u psaní domácích úkolů stejně jako u čištění zoubků a tiší dětskou drzost, umíněnost i vzdor.

Důvěra není jenom o tom, že si doma nelžete. To by bylo málo

Je to základní hodnota každého opravdu blízkého a upřímného vztahu. A v druhém týdnu kurzu vás naučíme, jak se skutečnou důvěrou začít, jak o ni s dětmi pečovat a každodenně z ní ve výchově těžit.

Rozhoduje totiž o spoustě důležitých věcí

O tom, jestli za vámi vaše dcera přijde, až ji na internetu bude otravovat nějaký divný chlápek, nebo jestli se synek svěří, až se poprvé zamiluje a jeho láska ho nebude chtít. Ale nejen to.

Vztekací scény? I za ty někdy může

Rozhoduje i o tom, jestli budou vaše děti používat všechny ty vynucovací dětské strategie, jako demonstrativní naštvávání, vydírací pláč a vztekací scény, nebo jestli za vámi prostě normálně přijdou a řeknou třeba: „Tati, teď mě štveš, přijde mi, že mě vůbec neposloucháš.“ nebo „Mami, ši zlá, já tebe bojím.“

Uvidíte, že jakmile děti vaši důvěru ucítí, začnou vám ji přirozeně vracet. Budou s vámi jednat na rovinu, přestanou vás zkoušet, hrát na vás divadýlka, „předvádět se“ nebo se před vámi zavírat do svého světa. A spousta problémů, se kterými se teď ještě potýkáte, začne sama mizet.

Důvěra totiž umí léčit křivdy a stavět mosty

Nejde si ji ale vynutit větami jako „Budeme si věřit…“ nebo „Když budeš mít problém, tak mi to řekni.“ Je potřeba dát jí dostatek času, pozornosti a péče.

Když ale vytrváte, nebudete nikdy litovat.

Vzájemná důvěra je totiž jeden z nejcennějších darů, který můžete svým dětem ve výchově dát. Buduje se už od miminka a pomáhá dětem věřit nejen nám rodičům, ale i sobě samotným. Podporuje sebedůvěru i zdravý vztah k okolnímu světu.

Tak ji pojďte svým dětem dát. V kurzu vám s tím pomůžeme. A půjdeme s důvěrou do hloubky, aby u vás doma vyléčila i problémy, které teď vypadají neřešitelně.

Ukázat víc

Co nového vám 2. týden přinese:

► Děti si přestanou vynucovat pláčem nebo vztekem, abyste si jich všimli. Místo toho vám pošeptají třeba: „Tati, počebuju ši š tebou hját!“

► Nebudou se na vás ksichtit a naštvaně odsekávat, když si mají po sobě uklidit. Klidně se třeba zeptají: „Tebe to štve, mami? A jak to potřebuješ?“

► Přestanou večer stokrát vylézat z postele a vymýšlet si, že se jim chce čůrat, že potřebujou napít, že je bolí bříško. Prostě půjdou spinkat tak, jak se spolu domluvíte. Nebo si řeknou, co doopravdy potřebují, aby jim šlo usnout.

► Když upadnou a odřou si koleno, nebudou hodinu srdceryvně plakat a koukat, jestli koukáte. Vypustí slzičky, řeknou „máma au“ a pomažou si zase hrát.
To samozřejmě neznamená, že už nikdy nebudou brečet nebo se zlobit. Budou to ale rychlé ozdravné pláče a autentické úlevné emoce, ne strategie, jak vás někam dostat.

A změní se třeba i tohle:

► Až svoje neposedná dvojčata příště požádáte: „Potřebuju, abyste mi teď pomohli, je to pro mě důležitý“, poznají, že to opravdu důležitý je, a budou se vám snažit vyjít vstříc.

► Až budete potřebovat nemocnému broučkovi změřit teplotu a nakapat sirup, nebude kvůli tomu vyvádět a plivat to po vás. Bude s vámi spolupracovat, jak jen to pro něj bude možné.

► Váš školkáček už nebude muset strachy plakat, že si pro něj nepřijdete do školky. Bude vědět, že když mamka řekne po „o“, tak to prostě platí.

► Dospívající děti si nebudou v duchu říkat: „No jo, otec, zase prudí“ a možná si přijdou pro pusu i v patnácti :)

► A až budete staří a oni dospělí, budou se vám moct dál svěřovat se svými těžkostmi i výhrami. Budou moct beze strachu mluvit o svých selháních i o chybách, za které se stydí. A možná se k vám pak jednou při odchodu domů nečekaně nahnou a pošeptají: „Díky, že mě nesoudíš, mami. Moc to pro mě znamená.“

Tohle všechno důvěra umí. A jako neviditelná všudypřítomná síla vám doma pomůže se stovkami situací.

A na co přesně se můžete v 2. týdnu těšit?

► Představíme vám nenápadné zabijáky důvěry, kteří vám dennodenně podkopávají nohy a připravují vás o vztah s dětmi.

► Prožijete si, jak to bolí, když rodiče místo důvěry moralizují, nevědomky děti zesměšňují a křivdí jim.

► Ukážeme vám účinnou techniku, která pomáhá léčit křivdy i bolístky, co už mezi vámi a dětmi vznikly. Je tak jednoduchá a přirozená, že ji budete moct začít používat hned zítra, v mnoha každodenních situacích. A navíc díky téhle nové komunikační dovednosti vás i občasné těžké chvíle budou sbližovat, ne odcizovat.

► Naučíte se reagovat na silné dětské emoce, jako je vztek, vzdor, naštvání, zoufalství a další. A místo jejich potlačování, ignorování a zlehčování v duchu „Neplakej, nic to není“ budete umět dítě podpořit a pomoct mu, aby jeho těžká chvilka rychle přešla.

► A na úplný závěr týdne pro vás máme zážitkovou techniku, která ještě víc zrychlí celé vaše Nevýchovné snažení. A pomůže mít k sobě s dětmi blíž.

Možná si ještě dnes pamatujete na okamžiky z dětství, když jste cítili, jak vás máma nechápe nebo vám táta křivdí. A radši jste se s tím zavřeli ve svém pokoji, protože nemělo cenu jim něco vysvětlovat. Tohle nemusí vaše děti nikdy zažít a vy nemusíte zažít, že před vámi utíkají do svého světa, když se mezi vámi rozproudí opravdová důvěra. V Nevýchovném kurzu vám k ní dáme klíč.

TÝDEN O HRANICÍCH

Naučte se být laskavou autoritou, kterou dítě následuje

Hranice jsou jedno z největších témat rodičovství. Provází výchovu už od miminka a  ovlivňují například to, jestli z vašeho broučka vyroste malý diktátor, který se naučil, že je vždycky po jeho, ušlápnutá šedá myška, po které se každý vozí, nebo naopak vnímavý člověk, co umí brát ohledy na sebe i na potřeby druhých.

Rozkazy a křik vám zdravé hranice nevybudují. Možná ale poničí dětskou touhu vyjít vám vstříc

Většina rodičů bohužel hranice pořád buduje stylem „tohle mu zakaž“ nebo „tohle teda ne, hošánku, dost, přestaň“ a nestačí se divit, že jim děti nejpozději kolem tří let začnou vzdorovat, odmlouvat, jsou vzteklé, někdy až nezvladatelné, a nechtějí spolupracovat.

Jenže víte, není se čemu divit. Je to přirozená reakce na přísné, policajtské hranice, které většina z nás zažila v dětství a automaticky je aplikuje i na svoje děti.

A to je potřeba zastavit.

A konečně objevit skutečné vnitřní hranice, které nestojí na strachu, rozkazech a zákazech, ale které pomůžou posílit vaši jistotu, sebevědomí i přirozenou rodičovskou autoritu.

Budovat hranice totiž neznamená zavelet nebo naopak všechno dovolit

Budovat hranice znamená vnímat, kdo jsem já, co je pro mě důležité, co potřebuju, a umět si o to říct tak, aby to moje okolí respektovalo. Něco, co nás naše vlastní výchova většinou nenaučila.

Vnitřní hranice jsou proto v kurzu jedno z 5 hlavních témat.  Věnovali jsme mu obrovské množství péče a času a propracovali jsme ho do detailů. Hledali jsme způsoby, jak hranice dobře vysvětlit, abyste jim nejen rozuměli, ale abyste je především uměli používat doma s dětmi. A abyste to v klidu zvládli třeba i na návštěvě u prarodičů, v obchodě nebo u zubaře.

Jak poznáte, že vám doma hranice nefungují?

► Donekonečna hledáte, jak zařídit, aby se děti staraly o svoje povinnosti, ve škole i jinde, a pořád to nějak nefunguje.

► Musíte všechno stokrát opakovat a v jednom kuse diskutovat o tom, jestli se budou čistit zuby, nosit bačkory nebo jestli už se půjde spát.

► Řešíte, jak dítěti vysvětlit, že se něco nesmí, a nevíte, co s tím, když zase neposlechne.

► Snažíte se nastavit hranice, jenže děti na ně reagují pláčem a vzdorem, a vy nevíte, jak to udělat, aby je v klidu přijaly.

► Přes veškerou svou snahu máte pořád pocit, že vám děti skáčou po hlavě a nenápadně zkouší, co všechno ještě vydržíte.

Poznáváte to?

Každému z těchhle bodů se spolu budeme v týdnu o hranicích věnovat. Dali jsme si na hranicích zvlášť záležet, protože víme, že rodiče trápí. Vytvořili jsme nový postup, jak svoje vnitřní hranice najít a vyměnit je za ty staré, nefunkční, kvůli kterým se teď možná doma nekonečně dohadujete a řešíte, že vás to dítě neposlouchá. Na vaše vnitřní hranice uslyší. A stanete se pro něj skutečnou autoritou, která nemusí křičet a dítě ji přirozeně následuje.

Ukázat víc

Co všechno vám 3. týden přinese:

► Osvojíte si Nevýchovný princip „Ne mus, ale respekt k sobě“, který vám pomůže vaše vnitřní hranice objevit.

► Přidáme vám k němu jednoduchou komunikační techniku, jak s dětmi o svých hranicích mluvit, aby je opravdu pochopily a respektovaly. Přinese k vám domů víc otevřenosti a upřímnosti, na kterou děti uslyší a začnou vám mnohem ochotněji vycházet vstříc a respektovat vás. A to i tehdy, když se jim to zrovna nebude moc hodit :)

► Naučíte se, jak s dětmi doma nastavovat pravidla, aby se za ně cítily spoluzodpovědné a pořád je neporušovaly. Nebo vás neobcházely a nedělaly vám věci tajně za zády.

► Natrénujeme spolu situace, kdy dítě proti vaší hranici protestuje. Abyste si ji v klidu ustáli a nezačali s ním bojovat, ale ani jste nevyměkli. Třeba v obchodě, když chce něco koupit a vy nesouhlasíte.

► Naučíme vás, jak s hranicemi začít už od miminka, abyste se nemuseli děsit momentu, kdy u vás začne období vzdoru. A řekneme si, co po svém drobečkovi můžete chtít, třeba aby chvíli počkal nebo vám pomohl s přebalováním, a co je zatím vývojově nad jeho síly.

► Poradíte si i s tím, když vás vaše miminko bouchá nebo rve za vlasy, vás to bolí a nevíte, jak mu to říct, aby přestalo.

► Se starším dítětem už nebudete bojovat o to, jestli si po sobě uklidí. Přestane protáčet oči, když mu něco řeknete, a začne vás chápat, jak to doma chcete.

► Stejné hranice jako s dětmi si vybudujete i ve vztahu ke svému okolí. Takže vás nebude znejišťovat, když cizí paní v autobuse pronese: „To je ta dnešní výchova. Z takových dětí rostou kriminálníci.“

► A uleví se i vám samotným. Naučíte se totiž včas rozpoznat a zastavit situace, které vám nevyhovují. Ve kterých jste doteď pořád dokola dětem ustupovali a ustupovali – aniž jste si toho možná všimli – až to nakonec stejně bouchlo a vy jste ječeli jako devítihlavá saň.

Ono totiž není potřeba kolem dětí neustále skákat a snažit se za každou cenu dohodnout.

Nejde o to jim donekonečna něco opakovat nebo všechno dovolit. Jde o to naučit se rozumět sobě a tomu, co je pro vás DOOPRAVDY důležité a co naopak ne. A umět to dětem laskavě a zároveň pevně říct.

Uvidíte, že jakmile začnete své nové vnitřní hranice používat, začnou se u vás doma věci rychle hýbat :) Nejen s dětmi, ale i s dospělými členy rodiny.

TÝDEN O SOUROZENCÍCH

Pomozte svým dětem, aby se měly doopravdy rády

Sourozenecké vztahy přivádí někdy rodiče k šílenství. Tolik se snažíme, aby se děti měly rády a neubližovaly si, a oni se v jednom kuse perou a jsou na sebe jako vzteklí psi. Někdy to dokonce vypadá, že se k sobě chovají čím dál tím hůř.

Je úplně pochopitelné, že to rodiče trápí, unavuje a chtějí, aby mezi jejich dětmi konečně zavládl klid a harmonie. Jenže… to se nestane :)

Sourozenecký vztah totiž není jen o tom, aby se děti přestaly pošťuchovat a byly na sebe milé a hodné

Naopak, je ze své podstaty živelný, dynamický a velmi silný. Plný lásky i vzteku. A formuje vaše děti pro teď i pro další vztahy v jejich budoucím životě.

A když k němu rodič správně přistupuje, můžou se v něm děti naučit obrovské množství věcí: 

► Vycházet zdravě s vrstevníky – sourozenci a kamarády ve školce, škole a nakonec i s kolegy v práci :)

► Vyrovnat se s odmítnutím a frustrací, když zrovna nemůže být po jejich

► Umět si v klidu ubránit to svoje před bráchou i starším dítětem na hřišti

► Statečně si stát za svým, ale taky umět ustoupit

► Mít pochopení pro potřeby druhého

► Spolupracovat, aby společně dosáhli toho, co chtějí

► Zlobit se, a přesto umět zvládat svoji agresi

► Odpouštět

► A milovat už minutu po tom, co druhého z duše nenáviděly

Sourozenecké vztahy nejde mít v jednom kuse idylické a zalité sluncem jak z obálky časopisu

Ani nejde děti trvale ochránit před drobnými bojůvkami, sprostými nadávkami nebo občasnými tahanicemi. A pokud to budete chtít, hrozně je okradete.

Co ale jde, je pomoct jim, aby jejich spory zeslábly a přestaly být na krev, plné zoufalství jednoho a nenávisti druhého. Jde je naučit s bráchou nebo ségrou komunikovat a respektovat se, i když spolu zrovna nesouhlasí a každý chce něco jiného. Jde jim ukázat, jak druhému říct, co potřebují i co je štve, aniž by ho museli mlátit, kousat nebo štípat.

Vašim dětem jde prostě pomoct, aby se jejich strkanice staly jen krátkými, ozdravnými přeháňkami v oceánu celoživotního přátelství.

Dejte svým dětem ještě něco navíc. Skutečnou zodpovědnost do života

Je ale ještě jedna mnohem důležitější věc, kterou si můžou vaše děti z dobře zvládnutých sourozeneckých vztahů odnést do života.

A to je skutečná zodpovědnost sama za sebe. Vědomí toho, co je moje povinnost a můj problém a co naopak má řešit někdo jiný. Schopnost rozpoznat svoje pocity a učit se s nimi pracovat místo toho, abychom za ně pořád obviňovali druhé v duchu „Jsem smutná kvůli němu, protože je na mě zlej.“ A to je obrovská věc, kterou neumí ani většina dnešních dospěláků a drtí je to ve vztazích.

To všechno vám a vašim dětem nabízíme ve čtvrtém týdnu kurzu. Celý jsme ho nově pojali, doplnili o nové informace, zážitky a techniky, které vás povedou.

Ukázat víc

Co konkrétně vás ve 4. týdnu čeká:

► Ukážeme vám, jak od začátku nerozbíhat sourozeneckou rivalitu a jak uzdravit šrámy, které už mezi dětmi vznikly. Zvlášť jestli máte pocit, že se mezi nimi na začátku něco nezdravě pokazilo a že už to nikdy nemůžete vrátit.

► Naučíme vás používat „Pravidlo minimální podpory“, které zařídí, že za dětmi nebudete muset stát jako dozorce, co je vždycky rozsoudí. Přirozeně začnou svoje spory, na které už stačí, řešit samy a vy snadno poznáte, které tahanice můžete s klidem nechat na nich a kam by bylo dobré přijít ještě na pomoc. Tím dětem pomůžete nejen ke kvalitním sourozeneckým vztahům, ale hlavně ke skutečné zodpovědnosti.

► Nabídneme vám jednoduchou techniku, která vám uleví nejen v sourozeneckých vztazích, ale například i v situacích, kdy vám vaše mamka nebo cizí pán v tramvaji mluví do výchovy.

► Ukážeme vám, čemu se ve výchově vyhnout, aby žádné z dětí netrpělo pocitem, že máte bráchu nebo ségru radši. Zjistíte, čím dost možná nechtěně podporujete mezi sourozenci rivalitu a nesnášenlivost. A jak to zastavit, aby mezi sebou přestali neustále soupeřit.

► Zjistíte, jak předejít tomu, aby jedno z vašich dětí bylo otloukánek a druhé agresor, který neudělá bráchovi nebo ségře nic dobrého, a přitom se v koutku duše cítí sám.

► Naučíte se mezi dětmi rozdělovat zodpovědnost tak, aby jedno nebylo přetížené a druhé nemělo všechno na salámu. A společně se postaráme i o to, aby z žádného z vašich dětí nerostl sobec, kterého kromě něj nikdo jiný nezajímá.

► Jestli právě čekáte miminko, pomůžeme vám se na něj se starším bráškou nebo sestřičkou dobře připravit.

► Pokud miminko doma už máte, pochopíte, co se děje se starším, pokud najednou začal jančit a není na něj spoleh. A ukážeme vám, jak dát staršímu příležitost podílet se na životě s miminkem a současně na něj nenakládat neúměrnou zodpovědnost za mladšího sourozence.

► Na závěr sourozeneckého týdne vám ukážeme jednoduchou zážitkovou techniku, která pomůže řešit dětské spory i tehdy, když zrovna slova selhávají.

To všechno vám a vašim dětem teď nabízíme. Opravdové a zdravé sourozenecké vztahy, jejichž principy ale využijete, i když máte jen jedno dítě a chcete předejít tomu, aby z něj vyrostl sobecký jedináček.

Po čtvrtém týdnu získáte větší jistotu, že vychováváte zodpovědného člověka, který má zdravé sebevědomí a umí se k problémům postavit čelem, když zrovna přijdou. Rádi vám s tím pomůžeme. 💚

TÝDEN O RODIČÍCH

Aby od vás vaše dítě odkoukalo, jak dobře žít svůj život

Je jedno tajemství, o kterém se mezi rodiči moc nemluví:

Dítě nevychováváte tím, co mu říkáte, ale tím, jaký život žijete

Učí se od vás v každém okamžiku. Jako houba nasává váš přístup k životu, vaše řešení problémů, to, jak zacházíte se sebou i s druhými, to, jak se radujete i zlobíte.

Takže když rodiče říkají:
„Nemůžu si odpočinout, nemám na to čas.“
„Když máš jednou děti, všechno ostatní musí jít stranou.“
„Dítě je vždycky na prvním místě.“
zapomínají na jednu zásadní věc:

Tenhle vzorec nasává i jejich dítě

Zapomínají, že aby mu předali opravdu funkční přístup ke světu a životu, musí se máma s tátou naučit, že na nich taky záleží. 💚

Takovou hezkou paralelu najdete v letadle.
Když v letadle vznikne podtlak a vypadnou dýchací přístroje, platí naprosto jasná instrukce: „První nasaď masku sobě, teprve až pak dítěti.“
Proč? Protože když to uděláte obráceně a budete nejdřív obstarávat dítě, dost možná upadnete do bezvědomí dřív, než budete mít možnost postarat se o něj.

Zachraňte nejdřív sebe. Aby vaše dítě mohlo vyrůst ve šťastného člověka

A tahle jednoduchá zákonitost dokonale platí i ve výchově, pokud tedy nechcete v rodičovství vyhořet a ječet obden vyčerpáním.

Prostě nejdřív vy a pak dítě.

Naučte se něco, co vaše máma neuměla

Zní to tvrdě? Jenže víte, ono to vůbec neznamená, že necháte děti napospas osudu a nedáte jim péči, kterou potřebují. Naopak. Znamená to udělat několik velmi důležitých věcí:

► Začít se starat i o sebe a svoji pohodu. A umět říct třeba: „Já teď potřebuju chvíli voraz, jsem unavená, a když si neodpočinu, budu protivná. A to nechci.“

► Pečovat o svoje pocity a učit se s nimi pracovat. Přestat si konečně namlouvat, že za moje naštvání může to moje zlobivé dítě, a připustit, že se třeba zlobím, protože mu neumím rozumět, nebo že se cítím nemožná, jak mě vůbec neposlouchá.

► Přestat na sebe zapomínat, sebeobětovat se a donekonečna padat únavou. Prostě udělat i něco pro sebe.

► Naučit se odpouštět si drobné i ty velké rodičovské přešlapy. Nevyčítat si každou dětskou slzičku ani pokaženou oslavu narozenin, ale pochopit, že chyba je vždycky příležitost společně vyrůst a něco se naučit.

► A hlavně zacházet se sebou jako s nejdůležitějším člověkem v životě svých dětí. S pochopením a respektem.

Dovednosti, které dnes rozhodují, jaký život budou děti jednou žít

Jsou to dovednosti, které v učebnici rodičovství nenajdete. Přesto jsou naprosto klíčové a z velké části rozhodují, jak bude vaše rodičovství úspěšné. A jaký život budou nakonec žít i vaše děti.

Ale jestli vás napadá, že tohle by u vás nešlo. Že na sebe nemáte čas s malým dítětem, s velkým dítětem, že jste na to sami… tak nebojte, to je na začátku normální. Ukážeme vám, jak na to, v kompletně přepracovaném pátém týdnu kurzu.

Je celý zaměřený na rodičovské emoce, rodičovskou spokojenost a všechny ty staré nefunkční vzorce sebeobětování a sebeobviňování, které vám s dětmi dnes a denně nenápadně podráží nohy. Jestli chcete, společně je postupně začneme mazat.
Ale nejen to. V pátém týdnu získáte mnohem víc.

Ukázat víc

Co nového se v 5. týdnu naučíte:

► Ukážeme vám, jak líp zvládnout svoje emoce, aby je neodnášely děti.

► Pro těžké chvíle vám dáme pomocníka jménem „Vyndej z toho dítě“. Techniku, která pomůže, když vám přeci jen nervy ujedou a vybouchnete. Aby se s vámi děti cítily bezpečně a vy jste si nemuseli vyčítat, že je nějak poznamenáte.

► Jestli jste „nervák“ nebo „výbušná povaha“, podíváme se, co dělat, když cítíte, že se blíží výbuch, neumíte ho ještě zastavit, ale nechcete ho pustit na děti.

► Ukážeme si, jak nebezpečné je sebeobětování a co ve skutečnosti děti učíte ve všech těch situacích, když jste k smrti unavení a neumíte si odpočinout. Nebo když se zatnutými zuby děláte věci, které nechcete.

► Zjistíte, že Nevýchova není jen pro zenové mistry a superklidné rodiče. A přesvědčíte se, že v sobě nemusíte dusit svoje emoce, abyste byli „správný rodič“. Naopak. Ukážeme vám, jak funguje Nevýchova v krizi, když zrovna všechno není sluníčkové a zalité duhou :)

Prostě se postaráme společně o vás, mámo, táto. Aby od vás vaše dítě mohlo odkoukat životní strategie, které chcete jednoho dne vidět v jeho vlastním životě a v jeho vztazích.

A jistě, není to změna na jedno odpoledne, bude chtít svůj čas. Ale když vytrváte, dáte tím svému dítěti doživotní dar, zdravé sebevědomí a odvahu žít svůj život, ne život někoho jiného. S Nevýchovou vás na té cestě budeme rádi provázet.

Kurz vás povede krok za krokem

Celý kurz jsme pro vás poskládali jako smysluplný celek, který vás krůček po krůčku povede. Aby vám všechno ještě líp fungovalo a sloužilo, přidali jsme navíc nové typy videí i hluboké zážitky. Podívejte, co přesně na vás v kurzu čeká:

Strategie, které vám podráží nohy.
Pryč s nimi

Hned na začátku každého týdne najdete objevné video „Nefunkční rodičovské strategie“. Podíváme se v něm na nejčastější rodičovské chyby, které vám kazí vztah s dětmi, komunikaci, důvěru i hranice, a co s nimi, aby začaly z vašeho domova postupně mizet.

Nová zážitková audia. Udělají kus
práce za vás

Pokud máte rádi zážitky na webináři, ty kurzové jsou ještě větší síla. Hloubková exkurze do dětské duše a dětských bolestí, která způsobí, že už nikdy nebudete stejná máma nebo stejný táta. Změní vás, zcitliví, pomohou vám porozumět. Zalezou vám pod kůži a udělají z vás zase o kus víc Nevýchovného rodiče.

Principy, které vás naučí rozumět dětem

V každém z principových videí vám ukážeme jeden Nevýchovný princip, který vás povede odteď do konce života, a přidáme k němu potřebnou komunikační techniku. Provedeme vás nástrahami dohod, budováním důvěry, vnitřními hranicemi, sourozeneckými vztahy a zodpovědností i vztahem k sobě samým a ke svému rodičovství. Zazní v nich nové informace, které nikde jinde nezazněly, a všechny dokonale zapadají jedna do druhé.

Praktický trénink. Aby vás nezaskočil maraton života

Po tom, co si principy a techniky v každém týdnu osvojíte, je samozřejmě potřeba začít je trénovat. K tomu je připravené tréninkové video s konkrétními příběhy rodičů i konkrétními tréninkovými situacemi. Získáte v nich potřebnou jistotu na „ostrý provoz s dětmi“ :)

Zážitkové „urychlovače“. Přivedou vás k srdci vašeho dítěte

Nové zážitkové techniky nenápadně udělají velký kus práce za vás. Ukážou vám, kde ještě policajtujete, učitelujete nebo nadšencujete, prostě kde to ještě drhne. Přirozeně změní atmosféru u vás doma a nenásilně pomůžou dětem spolupracovat i tam, kde to doteď nešlo.

Máte doma mrňouska?

Kurz je vhodný pro rodiče s dětmi v každém věku. Stejně tak ho uplatníte i s dospělými (partnery, babičkami, šéfy v práci, protože Nevýchova je o způsobu komunikace, a ten funguje univerzálně).

Ale speciálně pro rodiče těch nejmenších jsme připravili nové, propracované Rozšíření pro mrňousky. Využijete ho, pokud máte malé dítě, které ještě nemluví (nebo mluví jen málo), stejně jako pro vašeho dvouleťáčka nebo tříleťáčka. Anebo se vám hodí, pokud plánujete další :)

Ukážeme vám,
jak začít od miminka

Sledovali jsme, co se rodičům s mrňousky nedaří, kde nejvíc tápou i kde dělají nechtěné chyby. A celé Rozšíření jsme udělali jako praktický „manuál“, jak používat principy a techniky z hlavního kurzu u malých dětí (už od miminka) a jak postupovat v konkrétních situacích, které vás trápí.

Abyste už nemuseli přemýšlet, jak na to

když dělá pořád dokola věci, které se vám nelíbí (trhá kytky, hází jídlem, krámuje),
když si nechce nechat vyměnit plínu, oblíknout bundu, ostříhat nehty, umýt hlavu,
když pláče, vzteká se, chce pořád nosit, nechce spát, nenechá vás nic doma udělat,

a uměli jste to vyřešit.

Doplnili jsme nové informace. Abyste dobře pochopili, v čem je podstata Nevýchovy s malými dětmi

Zařadili jsme postupy, jak rozumět mrňouskovým projevům (např. jeho pláči nebo jeho protestům), jak mu naslouchat a jak se dozvědět, co potřebuje. Popsali jsme možná úskalí, o kterých víme, že na ně rodiče narážejí, abyste se na nich nezasekávali a Nevýchova vám šla snáz.

Přidali jsme příklady a ukázky z praxe. Aby vám to spolu šlo

Všechny lekce v novém Rozšíření jsou plné praktických tipů, vychytávek a příkladů, abyste si s mrňouskem dokázali poradit v nejrůznějších situacích.

Povedeme vás, abyste líp porozuměli jeho světu a jeho potřebám.

Pomůžeme vám vidět, jak s vámi mrňousek komunikuje a co vám „říká“

I když ještě nemluví, nebo zatím říká jen první slova.

Možná poprvé zažijete ten boží pocit, že mu fakt rozumíte :) A naučíte se, jak na jeho komunikaci reagovat. Aby i mrňousek poznal, že ho chápete, a začal vám jít naproti v tom, co potřebujete vy.

Pustíte si ho do ucha. U kojení nebo na procházce

Víme, že pro rodiče mrňousků není lehké najít chvilku času, proto jsme vám celé Rozšíření natočili jako audia. Nemusíte u nich sedět a koukat do počítače. Pustíte si je do uší a můžete u toho klidně vařit nebo kojit nebo vyrazit na procházku s prckem :)

A můžete se těšit i na nový hlas a příjemné podání Evy Kodešové, kterou znáte z některých audií na blogu. Eva je maminka 3 dětí, profesí herečka, absolventka kurzu Nevýchovy.

Zeptejte se na cokoli. V Nevýchovném fóru

Jako součást ročního členství v kurzu dostanete i přístup do Nevýchovného fóra. Je to naše unikátní diskuzní prostředí, přístupné pouze rodičům z kurzu, a můžete se tam neomezeně ptát, probírat vaše konkrétní situace, vyměňovat si zkušenosti a čerpat podporu.

Najdete tam kvalitní diskuze na nejrůznější témata, která rodiče během kurzu řeší, tisíce zasvěcených odpovědí i důležitých aha momentů, ale především jedinečná fungující řešení na stovky situací s dětmi.

Potkáte v něm rodiče, kteří jdou ve výchově stejnou cestou jako vy. Někteří z nich už jsou zkušení „Nevýchováci“ a dělí se o svoje vhledy. Jiní teprve začínají, ptají se nebo sdílejí svoje první úspěchy.

Můžete čerpat ze zkušeností ostatních rodičů nebo přímo požádat o radu. A vždycky dostanete inspiraci a podporu. Ale i respekt, porozumění, nadhled, bez toho, že by vás někdo kritizoval nebo hodnotil. A možná tam najdete i nové přátele ve vašem okolí, kteří chtějí vychovávat děti stejně jako vy.

Ve fóru o vás také pečují školené zkušené Mámy Nevýchovy. Jsou součástí Nevýchovného týmu a znají dobře Nevýchovné principy. Všechny prošly kurzem, žijí Nevýchovu se svými dětmi a nasbíraly spoustu zkušeností. Umí poradit, ukázat nový pohled, když si s něčím nevíte rady, i laskavě „popostrčit“, když budete potřebovat.

Fórum je jako celý další kurz

Přesně to o něm říkají naši absolventi. Nejenže se tu můžete neomezeně ptát a najdete tu kvalitní Nevýchovné odpovědi. Ale i pokud se stydíte psát, nebo prostě nechcete ventilovat svoje problémy, uvidíte tu všechny diskuze přehledně roztříděné podle témat, takže můžete snadno objevit řešení přesně na vaši situaci.

Ve fóru najdete i spousty vychytávek, které vám zpříjemní a usnadní diskutování.

Tady jsou:

Sledujte jen to, co vás zajímá

Jestli si ke svým dětem už nesedáte na bobek, ale potřebujete spíš štafle, když jim chcete dát pusu :), nemáte asi chuť číst si o dudlících a uspávání miminek, že?

Ve fóru najdete témata přehledně rozdělená podle věkových skupin, takže můžete snadno najít rodiče se stejně starými dětmi a mluvit spolu o tom, co vás zrovna teď trápí a zajímá.

Vyhledejte si vaše téma

Podle klíčových slov snadno vyhledáte diskuze ostatních rodičů, které se týkají právě vašeho problému. Někdo totiž už určitě řešil a vyřešil podobnou potíž, která právě tíží vás. Proto si stačí jednoduše vyhledat svoje téma a rovnou si přečíst odpovědi.

Poznejte rodiče ve vašem okolí

Ve fóru je teď mnohem snazší najít Nevýchovné přátele, o kterých jste doteď nevěděli a kteří bydlí ve stejném městě, vesnici nebo někde poblíž vás.

Pokud se budete chtít poznat, díky novým funkcím fóra spolu snadno navážete kontakt.

A až se seznámíte, domluvíte se třeba na vzájemném hlídání dětí, na společné návštěvě hřiště nebo na večerním kafču bez dětí.

Podpoříme vás :)

Zkušení Nevýchovní rodiče přímo z týmu Nevýchovy vás budou podporovat v diskuzích i pečovat o vzájemný respekt. Jsou neocenitelná a dlouhodobá podpora, která rodičům z kurzu dennodenně pomáhá měnit myšlení i vztah k dětem. Nasbírali už v Nevýchově obrovské množství zkušeností a umí vás dovést k jádru problému.

Vybíráme vám to nejlepší

Ale nejen to. Poznají nejužitečnější diskuze a budou vám pravidelně vybírat příspěvky, které stojí za to vidět.

A stejně tak budete moct oceňovat přínosné komentáře i vy. Svým hlasem zvýrazníte ty odpovědi, které vás inspirovaly a pomohly, a pomůžete tak ostatním mámám a tátům učit se z toho nejlepšího, co Nevýchovné fórum nabízí.

Načerpejte nové síly

Jestli občas propadáte beznaději, když se zrovna nedaří, a potřebovali byste rychlou vzpruhu, vytvořili jsme pro vás ve fóru nekonečnou studnici optimismu a rodičovské naděje ‒ téma „Naše úspěchy a radosti“.

Tam si můžete každý den dojít pro inspiraci, povzbuzení a naději, že každý problém má v Nevýchově řešení. A když se něco podaří u vás doma, můžete na oplátku vy podpořit ostatní rodiče svým úspěšným příběhem...

Zbrusu nové webové prostředí. Buďte v kurzu jako doma

Nové prostředí kurzu má krásnou novou grafiku a mnohem intuitivnější a přátelštější ovládání na počítači, tabletu i na mobilu. Raz dva se v něm zorientujete. A neztratí se tu ani babička, která od vás dostane do kurzu přístup.

Jděte svým tempem

Navíc na sebe nemusíte při sledování spěchat. Kurz se umí přizpůsobit vašemu tempu a nebude vás zbytečně honit. Co to znamená? Když budete například ve 3. týdnu potřebovat víc času, upraví vám automaticky otevírání dalších lekcí a nebude vám posílat upozornění, že už máte být v týdnu pátém.

Pokud se ale někde zaseknete příliš dlouho, popožene vás milou připomínkou. Jednoduše řečeno nemusíte na nic myslet, hlídáme to za vás :)

Snadno pokračujte ve sledování

Zbytek si ale řídíte sami. Videa každého týdne se zpřístupní najednou a bude jen na vás, kdy na ně kouknete. V novém kurzovém prostředí rychle poznáte, které lekce máte rozsledované, které už jste viděli a co nového přibylo.

Nebudete si muset pamatovat, kde přesně jste ve sledování videí skončili. Kurz si to zapamatuje za vás a příště vás vrátí přesně do správného místa. Jednoduše sednete k rozkoukané lekci, nebo si ji pustíte do uší, a jedete dál :)

Máte na to celý rok

Členství v kurzu si kupujete na rok. Což znamená, že máte na všechno dostatek času. Jednotlivé lekce si pustíte tolikrát, kolikrát budete potřebovat. Kdykoliv se znovu vrátíte k libovolnému videu nebo tématu.

Ne jako na docházkovém kurzu, kde lekce skončí a dál už máte jenom svoje poznámky. Poslechnete si svoje oblíbené pasáže nebo důležitá místa třeba stokrát, když budete chtít :) A všechno si stihnete v klidu vstřebat, zažít a vyzkoušet.

Další novinky a vychytávky

Anglické titulky
Pokud máte partnera, který neumí česky, může si teď váš kurz pustit s anglickými titulky. Připravili je pro vás naši zkušení překladatelé, rodilí mluvčí, takže váš partner nebude o nic ochuzený.

Restartujte si kurz
Partner by si rád kurz prošel a vy mu chcete zařídit stejný zážitek a servis, jako jste měli na začátku vy? To není problém. Celý kurz můžete restartovat a procházet jím, jako by byl úplně nový.

České titulky pro neslyšící
Kurz je teď bezbariérový i pro naše neslyšící rodiče. Čtete nás na blogu? A těšili jste se i do kurzu, jenže zatím to nešlo? Zapněte si české titulky a můžete začít :)

Mobilní aplikace

Poslouchejte i offline na cestách

Pokud máte chytrý telefon a chcete kurz poslouchat i na cestách, žádný problém. Součástí kurzu je teď i naše mobilní aplikace pro Androidy i iPhony.*

Kurz máte kdykoliv po ruce

Chcete poslouchat Nevýchovu na hřišti nebo cestou do práce, a nemáte internet v telefonu? Nebo jedete na hory a nevíte, jestli tam chytnete signál? Nevadí. Na jedno kliknutí si všechny lekce stáhnete do mobilu a můžete je poslouchat jako audio kdykoliv i bez připojení k internetu.

Pamatuje si všechno za vás

Jestli jste si někdy u sledování videa řekli: „Ježiš, já bych to teď potřebovala zastavit, nakrmit děti a za chvíli se vrátit na stejné místo“, prima, nová aplikace přesně tohle umí. Bude si za vás pamatovat, kde jste skončili, a rovnou se vám otevře na správném místě.

A jestli budete chtít, může za vás myslet i na to, že vás čeká další týden kurzu, a automaticky vám pošle upozornění, abyste nezapomněli.

* Medovník není součástí aplikace :)

Co říkají rodiče, kteří už v kurzu jsou

Blanka Kvasničková Ahoj NEVYCHOVO 😉 Nenasla jsem zadne vhodne misto, kam napsat sve ohodnoceni, nebo nazor na Novy kurz, ve kterem prave prozivam (znovu) trochu jinak 1.tyden… Fantazie, fakt.
Zacla bych tim, ze cela struktura kurzu je super, presne vidis, co uz jsi shledla, prosla a prozila, takze jasna kontrola toho, ze jsi nic nepreskocila. To mi velmi vyhovuje, ten prehled, to si nekdo dal evidentne praci 😁 Bavi me i to, ze dokud neprojdes tydnem 1, nedostanes se do tydnu 3, nebo 4 😂 Principy… tady jsem trochu mela pocit, ze se na nas Katka zlobi, ze jsme vubec dopustili dostat se do faze Policajt/Ucitel, ke konci pochopite proc. Absolutne jasne vysvetleni slova RESPEKT. Takze jo, beru to, libi se mi kurz moc a priznam se, ze jsem v nem vic aktivnejsi, nez v kurzu minulem a opet plati, ze opakovani je matka moudrosti 😍 A do­porucuju ZADNA RASENKA, pali jako cert 😜

Lucie Vašíčková Teda musím vypíchnout tyden2 lék na důvěru…já normálně u videií nebrečím,ani u zážitkových,ale toto tedy,no toto mě dostalo…jako úplně. A nechápu proč vlastně. Bulím jak želva. Takže za mě…já ho potřebovala,já ho chtěla,já ho mám,já ho miluji. Děkuji <3

Eny A ještě jsem vám chtěla neskutecne moc pochválit video hranice princip část 1, to bylo zatím za mě top! tolikrát jen ziram s otevřenou pusou a říkám si “no jo, vždyť ono to tak je..” Jsem toho tak plná, cítím se tak skvěle a šťastně a vdecne..a moc jsem vám to chtěla říct, aby jste věděli, jak moc pomáháte, ikdyz to určitě víte z vícero směrů..

Petra Kostolaniova Aj ja som tam a stastna ako blcha. 😀 Zatial som videla len 1.video. Velmi sa mi paci ten priestor, v ktorom Katka rozprava. Hned by som si lahla na tie velke vankuse 😃. Prvy tyzden je opakovanie a potom sa tesim na novinky. 💁‍♀️

Katka Paterová Mne nejvic prijde rozdil v rozebirani tech principu, podrobneji a s novymi perspektivami a treba tema hranic je podle me v novem kurzu uplne fantasticke... skoro bych rekla (jsem za pulkou noveho a stary jsem dokoncila zacatkem roku), ze vic nez o tom, jak vychovavat/vychazet s detmi je to o tom, jak si srovnat vnitrni integritu a byt spokojeny, vyrovnany clovek, coz se pak nutne odrazi i na vztazich okolo, primarne samozrejme na detech. Je to vlastne daleko vic o tom, jak je potreba zacit u sebe, a to je podle me alfa omega.

Monika Sofia Vedralová Pro mě jsou super videa, že jsou kratší. Kurz je vážně úžasný a jsem ráda, že znovu investuji peníze 👏❤️

Jarča Havrdová Je to skoro 3 roky co jsem kupovala kurz a synovi byli 2 roky. Popravdě ani nevím jestli v něm bylo něco pro mrnousky nebo jestli jsem to přeskočila 🙈

Každopádně mám teď druhého syna je mu mu 14m. Koupila jsem si nový kurz. Nevím kdo namlouvá mrnousky ale je to super a moc za to děkuju.
Je to asi 3tydny co jsem Sebikovi vždycky řekla že je potřeba dát suchou plinku, vždy ke mě přišel a natahoval ručičky tak jsem to brala jako ze ví co bude. Položila jsem ho na prebalovak a v tu chvíli se nedal udržet. Měla jsem co dělat aby mi nespadnul a tak jsem mu to povidala znova podávala krém a plinku atd... No byl to boj.

Je to cca týden co jsem doposlouchala druhý týden kurzu DŮVĚRA. Zaznělo tam ze je potřeba se občas zastavit a zkoumat, poslouchat a představovat si jak se naše dítko asi cítí. Udělala jsem to. Sebik nemluví teda jen máma táta nene a hmmm(A kývne u toho hlavou na souhlas) .

Takže když přišlo na prebalovani a on se začal točit ze strany na stranu tak jsem ho vzali do ruky abych ho uklidnila a řekla jsem mu že tohle prebalovani se mu asi nelíbí na to udělal jen své hmm a snažil se dostat na zem. Položila jsem ho a a říkám mu ze bych mu opravdu ráda dala suchou plinku a ze to můžeme zkusit na zemi v obýváku jak má deku a hračky. Hned tam běžel a lehnul si a čekal. Byla jsem v šoku ale říkala jsem si že to bude náhoda. No nemohla jsem se dočkat dalšího prebalovani 😂

Vzala jsem do ruky plinku krém a ubrousky šla jsem za Sebikem a říkám: Sebi, potřebuju ti dát suchou plinku, můžeme?
Jen pronese své hmmm a běží do obýváku na deku kde sw nechá v klidu prebalit.

Ono to vážně funguje i na děti co nemluví 😍😍
Děkuju NEVYCHOVO!

Dáša Přidám se k poděkování,jsem na začátku a je to moc krásné 💗 a srdce otevírající , přívětivé....těším se na další kroky s novým kurzem.

Martina ja taky koupila cca pred rokem a pul a vubec nelituju, neni to 'stejna' investice. Pro me je to dalsi level prave proto, ze ten puvodni mam 🙃😊 a z neho jsem si vzala neco, ty uplny zaklady a diky tomu z toho dalsiho si muzu vzit ty prohlubujici veci

Monika Sharpe Ja zatim len 1 tyden, ale ano je tam skutocne vidiet pokrok a zatim sa mi to paci ovela viacej ako prvy kurz lebo tiez sa mi paci ze tam jedna myslienka nie je vela obkecavana. A strasne sa mi paci ako to je zrozumitelne a navigacia super. Za mna super

Michaela Parkanová Chtěla jsem si poslechnout jen ty první dva týdny nového kurzu a pak využít možnost jej vrátit, ale líbili se mi tak, že pokračuju dál. Přijde mi mnohé srozumitelnější, spoustu věcí jsem si najednou uvědomila, fakt stojí za to.

Dáša Bašová Chci poděkovat za nový kurz a doporučit všem komu to jako mě drhne hlavně přes vlastní emoce,tak u mě dochází k aha momentům právě po prvním týdnu ke komunikaci tak moc,že mám pocit že taky snad začínáme znova a jinak....kecala bych kdybych řekla,že se nám nevedlo do teď,jen jsem to přes ty emoce a pocity viny tak nevnímala..a často zazdila...nestačilo mě pár nádechů a výdechů...potřebovala jsem to co mě přinesl i tenhle kurz a už jsem to psala v komentářích...takovej přívětivej otevírač srdce...(i do těch dechů teď a tady)nejvíc jsem teď pochopila,že jsem si emoce sice uvědomila a připustila,ale nedovolila si je prožít a ty pak ,,unikly,, vůči druhým,i synovi útočným způsobem (ochrana),

Můj starší syn 4,5 za mnou teď chodí a tak krásně se na mě dívá,tak důvěřivě...no a ten mrňous 19m spolupracuje jakoby ani nevytvářel nějakej protitlak... neříkám,že nemáme horký chvilky a prověřovačky... uspávání, oblíkání atd. ale už to neovládají moje emoce ....na svých emocích pracuju už přes rok.. vědomě myslím...a první týden v novém kurzu mě ukázal další podstatný střípky do té skládačky a věřím,že mě povede v souladu přesně k mýmu záměru...nenechat emoce aby mě zatemnily mozek na cestě k porozumění, přijetí a ochotě otevřít se.

Děkuji a posílám i já na oplátku podporu všem z Nevýchovy,budu vás podporovat tím,že to s rodinou ,, začínáme,, žít...(oni ty začátky někdy nevypadají tak jak si představujeme a jsme ochotný přijmout) a snad i šířit 💗💗💗

Př.dnes dokázala jsem autenticky říct synovi,že dnes potřebuji aby spal ve školce,bez těch právě pocitů viny a on to prostě přijal...dokázala jsem pustit vzmitajici se žížalu a bez pocitů vzteku a naléhavosti počkat,až bude chtít přebalit a on si potom fakt lehnul a nechal se a ještě se na mě smál..(do teď rád držel mastičku 😉,ale taky se mu muselo chtít).

Takže díky 🌹

Paulína Ja som síce v Nevychove nová. Mám čerstvo prejdenu starú verziu a prechádzam novú a musím povedať že nová je bomba. Veľa nejasností s pôvodnej verzie krásne dopĺňa. Ja jednoznačne odporúčam novú verziu.

Marie Klížová Já si jedu novy kurz pomalu i s poznámkami, znovu si užívám podpory Kačky, že to děláme dobře, že i ty těžké věci spolu zvládneme, protože jsem jinak na děti téměř sama… Manžel většinu času tráví mimo domov a když už doma je,chce spíš klid než něco řešit. Katka mi znova pomáhá hledat, kde ještě frčím na starých zvycích a kde je zdroj potíží. Jsem na začátku, ale je tam spousta nových pohledů a povzbuzení. Těším se na další dobrodružství se svými dětmi a s Vámi tady 😍😍😍 diky!

Lucka Zrovna jsem se rozhoupavala pro opacko stareho kurzu,kdyz mi prisel email s nabidkou noveho. Sla jsem do toho po hlave a jsem rada. Prijde mi ze za cokolady a flasky vina na uklidneni jsem uz zaplatila mnohem vic . Kurz je pro me lip zpracovaný. Nevim jak to vyjadrit, nez ze je to vse lepe podane. Uz se tesim na dalsi tyden. Ten prvni mam hotovy a dost me to nakoplo

Lenka Milá Nevýchovo. Chci Vám poděkovat za nový kurz. Když mi přišly od Vás informace, neváhala jsem ani minutu a jsem nadšená. Je to pro mě mnohem srozumitelnější, dokonale propracované, vysvětlené... Musí za tím být neskutečné práce a je to opravdu znát. Úplně mě to vcuclo a začalo mi to dávat ještě mnohem víc smysl. Díky za to, co a jak děláte ❤️

Zdena Nohejlová Nový kurz je jednoduše BOŽÍ!!! I ten předchozí byl super,ale tento je do detailů propracovaný a vyladěný. Mám to jako pohádku. Klid a vděčnost za tuto možnost si připomínám každý večer. Děkuji je snad málo.. milá Nevýchovo.

Marie Jsem mega spokojená!!! Nejlépe utracené peníze.

Markétka Brandejsová Milá Nevýchovo,
Starý kurz jsem si koupila před rokem, když jsem zjistila, že jsem těhotná a nechtěla pokračovat ve starých policajtsko-učitelských vzorcích. Když se před pár týdny objevil kurz nový, ani chvilku jsem neváhala. Musím říct, že kurz předčil mé očekávání. Co se týče technické stránky, tak oceňuji hlavně aplikaci a „pamatovák“, který mě umožní se vrátit třeba doprostřed videa, když jsem nucena sledování přerušit.

Jsem ráda, že jsem se do kurzu pustila, i když to někdy pěkně bolí a všechny ty potlačované emoce se najednou derou ven. Moje dcera má teprve necelé 4 měsíce, ale komunikaci založenou na nevýchově používám v každodenních vztazích.

A ještě perlička: I mámy v Kanadě jedou v policajtování a učitelství. Minulý pátek jsem byla ve „play group“ a slyším maminku říkat „neházej… nedělej… nechoď tam.. nelez na to, spadneš“ a říká druhé mamince: „ hrozný, teď máme asi to období vzdoru, pořád jen říká „nenene já sám“.
Tak jsem se pousmála a v duchu jsem si řekla, jak vděčná jsem, že tyto strategie už jsem prokoukla. Nový kurz nevýchovy k tomu určitě velmi dopomohl

Marie Hamáková Pokud ti to i po starem drhne, ten novy budes milovat. Alespon v to verim. Je to muj subjektivni nazor. Nekupovala jsem ho proto, ze by nam stary nefungoval, ale byla jsme na novy zvedava a touzila jsme ho mit. Restart. Na vse se kouknout odznovu. A miluju ho. ♥️♥️♥️

Petra Kostolaniova Prave som skoncila 3.tyzden. Som stastna, ze mam tento novy kurz! Tolko prikladov, ziadna omacka, vsetko jasne zrozumitelne. A tie prilohy pre malicke deti su skvele. Prave tam mi vsetko z temy, ktora sa v dannom tyzdni prebera, docvakne. A to uz malicke deti nemam a pocuvam to preto, ze chcem ozaj vsetko vypocut a nic nevynechat. Uplne najviac mi dal 1. tyzden - skvele definicie respektu. A hlavne ta cast, ze si mame vybavit osobu, ktora je pre nas najviac respektu hodna.... tak to ma uplne dostalo a otvorilo mi oci. Zajtra zacinam 4. tyzden. 💁‍♀️

Tady je všechno, co dostanete v ceně kurzu

Pokud se do kurzu pustíte a vytrváte, získáte hodnotu, ze které budete s dětmi těžit do konce života. Hodnotu, kterou ani při nejlepší vůli nejde vyčíslit žádnými penězi. Za tím si v Nevýchově stojíme.

Celý náš kurz funguje jako pečlivě propracovaný celek a jeho jednotlivé části nejde oddělit. Pokud bychom ale přeci jen měli upřímně odhadnout hodnotu jednotlivých součástí kurzu, vypadalo by to takhle:

Roční členství v kurzu Nevýchovy

Citlivě jsme vylepšovali Nevýchovnou filozofii, pilovali obsahy videí, aby vám co nejvíc sloužily, ladili jsme zážitky. Vložili jsme do kurzu tisíce hodin práce, nekonečně lásky a taky 2x tolik obsahu. Byla to mravenčí práce. Ale celou tu dobu nás vedla upřímná touha vybudovat ten nejlepší systém, který vám bude sloužit a úspěšně vás dovede k cíli. Jsme přesvědčeni, že se nám to povedlo.

Hodnota 4.790 Kč

Rozšíření pro každý věk. Domluvíte se s mrňouskem i s teenagerem

Nevýchova je především přístup k člověku – k velkému i tomu malinkému. Proto jde s jistotou říct, že vám bude fungovat s mrňouskem, dospívajícím, babičkou, partnerem i se šéfem v práci. Každý věk je ale současně v něčem jedinečný, proto jsme pro vás vytvořili speciální Rozšíření pro mrňousky a Rozšíření pro starší děti. Pomůžou vám, abyste si uměli poradit v každé situaci a v každém věku. V peřince, v období vzdoru, stejně jako v pubertě.

Hodnota každého Rozšíření 1.990 Kč
(Jedno Rozšíření podle vašeho výběru získáte ke kurzu zdarma)

Nejlaskavější rodičovská komunita na českém internetu

Každý den v Nevýchově vznikají nová přátelství, podporujeme se v těžkých okamžicích, pomáháme si s dětmi i v životě celkově. Společně jsme vytvořili největší podpůrnou respektující komunitu na českém internetu. Společenství, jehož součástí je nám ctí být.

Můžete z něj dennodenně čerpat pomoc a posílat ji dál

Hodnota: k nezaplacení

Nevýchovné fórum. Místo, kde se můžete zeptat na cokoliv

Ve fóru najdete kromě cenné rodičovské výměny zkušeností i školené Mámy Nevýchovy. V Nevýchově dlouhodobě pracují, pravidelně se vzdělávají a nepřetržitě se rozvíjí pod vedením zkušených koučů a terapeutů. Můžete se spolehnout, že jejich odpovědi jsou kvalitní a plné pochopení a podpory. Každý den rodičům ve fóru pomáhají hledat svoji jedinečnou cestu k dětem.

Měsíční náklady na provozování fóra 493.000 Kč

 

Vymakané technické zázemí pro vaše pohodlí

Příjemné a přehledné webové prostředí

Bude si za vás pamatovat, co máte hotové i co jste rozkoukali, a příště vás vrátí na správné místo. A bez bloudění vás provede celým kurzem, ať jste na počítači, tabletu, nebo mobilu.

Nevýchovná mobilní aplikace 

Pomůcka, která vám šetří čas i data :) Na jedno kliknutí si všechny lekce stáhnete do mobilu. A můžete poslouchat, kdykoliv máte chvilku, i když jste offline.

Nové vychytávky v rodičovském fóru

Díky novým funkcím vám neutečou žádné zajímavé otázky ani rady zkušených rodičů. Diskuze jsme vám roztřídili do přehledných kategorií. Takže se v nich raz dva zorientujete. Najdete si, co přesně vás zajímá. A když budete chtít, nová funkce Setkávání vám pomůže poznat Nevýchovné rodiče ve vašem okolí.

Naše investice do vašeho pohodlí 3.700.000 Kč

S kurzem darujete lásku
hned dvakrát

Pokaždé, když doma vyměníte křik za porozumění, výčitku za přijetí a naštvání za blízkost, děláte pravděpodobně tu nejdůležitější věc na světě. Dáváte svým dětem lásku, respekt a bezpečí a pomáháte jim růst v sebevědomé, vyrovnané a moudré lidi.

Vaše děti měly štěstí. Mají vás. Bohužel všechny děti takové štěstí neměly a v milující rodině vyrůstat nemůžou. Nemůžou se schovat mámě a tátovi do náruče, když to zrovna potřebují.

My v Nevýchově věříme, že je naší povinností takovým dětem pomáhat a přispívat k tomu, aby si každé jedno dítě mohlo zažít obyčejnou rodičovskou blízkost, lásku a podporu. Věříme, že tím dáváme naději nejen jim, ale i světu.

I díky vám teď můžeme pomáhat ještě víc.

Za každý prodaný kurz pošleme příspěvek SOS dětským vesničkám, které se už přes 50 let starají o děti v těžkých životních situacích, v pěstounských rodinách i děti bez domova. Mohli jsme tak věnovat 242.897 Kč.

Cena

V tomto nejnovějším kurzu Nevýchovy je 2x tolik unikátního obsahu, než bylo v prvním kurzu a je plný technických vychytávek, nových funkcí a neocenitelných zkušeností, informací a zážitků, které nikde jinde nezazněly.

Cena ročního členství je 4.790 Kč + DPH. Můžete si ji rozložit do malých splátek bez navýšení. Podívejte se dole.

Proč jdeme do kurzu

Co říkají rodiče o svých důvodech

  • Veronika · Před 4 dny
    Mám doma dcerku (necelé 3 roky) a miminko (1 měsíc). Dosud jsem při naší komunikaci s dcerou spoléhala spíše na svoji intuici, ale čím dál víc v poslední době narážím na její reakce, se kterými si nevím rady (vztekání, domluvy nefungují, utíkání na ulici, apod). Jen mi jasné, že něco dělám blbě, ale nevím, jak to změnit. Ráda bych si tedy nechala poradit, jak na to, aby nám to společně i s novým bráchou doma dobře fungovalo :)
  • Jitka · Před 5 dny
    Potřebujeme najít cestu, jak vycházet se starší dcerkou, která se pomalu dostává do puberty, od malička se neustále vzteká, teď se navíc neustále hádá s manželem, sestřičkou...a celkově naladit v rodině větší pohodu.
  • Lenka · Před 6 dny
    Mám dvojčata, někdy to není jednoduché, s únavou se objevuje moje stinná stránka. Nikdy jsem netušila, čínské ve mě skrývá. Absolvovala jsem webinář a zážitek - být malým dítětem byl tak silný, že mě stopnul v reakci, která by přišla. Chci absolvovat celý kurz a byt "lepší" máma, taková, která má důvěru a řeší věci v klidu, po dobrém, v souladu s potřebami děti.
  • Markéta · Před 6 dny
    Máme dvouletou holčičku a chceme jít jinou cestou než šli naši rodiče. Při webináři jsme s manželem zjistili, že tohle je naše cesta, ta kterou se zatím docela obstojně ubíráme a chceme vědět víc. Být připraveni.
  • Jitka · Před 6 dny
    Mám syna 3r a bojujeme s oblékáním a večer s koupáním a ukládáním do postele. Mam ještě dceru 4m a chtěla bych, aby na sebe do budoucna nežárlili a spolu hezky vycházeli.
Načíst další

Cesty do kurzu.
Vyberte si, která vám sedí

EUR
Nejsnazší
cestou

12 měsíčních splátek
bez navýšení :)

399 Kč
+ DPH

483 Kč včetně DPH

Pozvolna
střední cestou

6 měsíčních splátek.
Bez navýšení

798 Kč
+ DPH

966 Kč včetně DPH

V pohodě
na třikrát

3 splátky po měsíci.
Bez navýšení

1.597 Kč
+ DPH

1.932 Kč včetně DPH

Jednou
a hotovo

Celá platba najednou

4.790 Kč
+ DPH

5.796 Kč včetně DPH

Nejsnazší
cestou

12 měsíčních splátek
bez navýšení :)

16 €
+ DPH

19,2 € včetně DPH

Pozvolna
střední cestou

6 měsíčních splátek.
Bez navýšení

32 €
+ DPH

38,4 € včetně DPH

V pohodě
na třikrát

3 splátky po měsíci.
Bez navýšení

64 €
+ DPH

76,8 € včetně DPH

Jednou
a hotovo

Celá platba najednou

192 €
+ DPH

230,4 € včetně DPH

Na přihlášce si vyberete, jestli chcete kurz s Rozšířením pro mrňousky nebo pro starší děti.
A vypočítá se vám přesná výše DPH, pokud kupujete ze zahraničí.

Tudy na přihlášku

Ještě se rozhodujete?

Vyzkoušejte kurz bez rizika

V kurzu jste 100% chráněni 14denní garancí vrácení peněz. Naši rodiče už se na ni spoléhají od roku 2013.

A když si nebudete myslet, že jsme blázni :), poradíme vám, jak ji maximálně využít.

Jestli jste teď zvědaví a chtěli byste se podívat do kurzu, jak funguje, nasát nové myšlenky i kouknout na všechna vylepšení, udělejte to takhle:

Kupte si kurz, zaplaťte první splátku (třeba tu nejnižší 399 Kč + DPH) a 14 dní si zkoušejte všechno, co vám nabízí.

Stáhněte si mobilní aplikaci a poslechněte si všechna videa prvního i druhého týdne. Projděte hlubokými zážitky, zažijte si situace očima dítěte, trénujte s ostatními rodiči v tréninkových videích. Naučte se dvě klíčové Nevýchovné techniky, které vám doma pomůžou s komunikací a dětskou i rodičovskou důvěrou.

Prostě vezměte si z prvního a druhého týdne všechno, co jde. A teprve pak se rozhodněte, jestli jdete dál. Až když si budete jistí, že to opravdu stojí za to.

Jednoduše buď budete kurz milovat, nebo si zdarma odneste 40 % jeho obsahu. Vědomosti, zážitky a uvědomění prvních dvou týdnů, které vám už nikdy nikdo nevezme.

A pokud náhodou během 14 dnů zjistíte, že kurz nechcete, nevadí. Dáte nám mailem vědět a naše ochotná zákaznická podpora vám obratem vrátí peníze zpátky.

Nemusíte se bát, že nás tím naštvete. Naopak, budeme rádi, když kurz vyzkoušíte. Chceme, abyste měli to nejlepší z Nevýchovy, a proto prvních 14 dní bereme všechna rizika jen na sebe.

Nemůžete nic ztratit, jen získat všechno :)

A říkáme to tak jistě, protože víme, že budete nadšení.

Teď, když jsou děti malé a každý den rostou jako z vody, neztrácejte drahocenný čas opakováním začátečnických chyb. Není potřeba bloudit ve slepých uličkách ani složitě hledat, co by zabralo právě u vás doma.

Udělali jsme to všechno za vás a nabízíme vám to zabalené v uceleném balíčku jménem kurz Nevýchovy :) Stačí se do něj jen pustit, vzít si, co nabízí, radovat se z pokroků a konečně si s dětmi začít naplno užívat společný čas.

Brzo se uvidíme uvnitř

Tudy na přihlášku

Máte otázku? Jsme tu pro vás

Potřebuju vůbec nějaký kurz o výchově? +

Možná nepotřebujete. Otázkou pak ale je, co děláte na téhle stránce :) Možná jste sem přišli, protože vás s dětmi něco trápí, něco vám nefunguje, a hledáte radu?

Protože v momentě, kdy se člověk stane rodičem, začne se dostávat do situací, které jsou pro něj nové, nepředvídatelné, náročné. Měl o výchově svoje představy, než se mu dítě narodilo, a ty představy najednou berou za své. Protože přichází únava a vyčerpání. Protože se to dítě nechová „vzorově“, podle učebnic a tabulek o vývoji, chová se svým vlastním způsobem a má svoji hlavu. Znáte to asi?

A najednou se ten rodič, který chtěl vychovávat podle svého nejlepšího citu a zdravého rozumu, slyší říkat stejné věty, které říkali jeho rodiče. V dětství ho štvaly nebo zraňovaly, a teď je automaticky opakuje, dokonce i s tím nepříjemně kousavým tónem, který ho jako dítě bolel do uší. A neumí to zastavit. V tu chvíli jsou rozum i cit v koncích a rodič si jenom přeje, aby to jeho dítě aspoň chvíli „normálně fungovalo“.

Prošli jste si nebo procházíte něčím podobným? Dostáváte se do situací, kdy se cítíte bezradní?

Jak je to možné? „Každý rodič ví přece nejlíp, jak vychovávat svoje dítě,“ zní opakovaně mezi rodiči. A přesto tak často nevíme.

Proč rozum a cit někdy nestačí

Důvodů existuje celá řada. Jedním z nich je, že si s sebou do dospělosti neseme svá dětská zranění, způsobená v dobré víře právě výchovou. A často pak ve vypjaté situaci (třeba když děťátko celou noc pláče) automaticky reagujeme z pozice zraněného dítěte, ne z pozice zralého rodiče. To jsou přesně ty chvíle, kdy víte, jak je to správně a že byste neměli na dítě křičet, a přesto se neubráníte emočním výlevům, které vás následně mrzí.

Dalším důvodem je např. to, že jednoduše opakujeme, co známe. I když jsme třeba zažili výchovu, která nám zpětně nepřipadá ideální, a chtěli bychom to dělat jinak, v mnoha situacích nám najednou chybí „know-how“. Chceme to jinak, ale nevíme jak, takže automaticky sáhneme po tom, co známe od svých rodičů nebo vidíme ve svém okolí.

To nemusí být vždycky nutně špatně, cílem není kritizovat výchovu našich rodičů a zříct se jí. Dělali to nejlepší, co v tu chvíli uměli, a díky nim jste tady. Ale pokud se v tom teď vy necítíte dobře a vaše problémy s dětmi se opakují, je to zpráva, že výchovné vzorce, které opakujete, nemusí být funkční.

Pokud cítíte, že vám to rodičovské know-how někdy chybí, nebo pokud vidíte, že se vaše výchova ubírá směrem, jakým nechcete, a vaše dítě na vás nereaguje, jak byste si přáli, je tu možnost, že byste kurz o výchově a nový pohled zvenčí ocenili.

K čemu je dobrý kurz

V kurzu Nevýchovy neradíme rodičům, co mají dělat, to by bylo příliš málo pro nejdůležitější práci na světě :) Učíme je, jak objevit svoje vlastní rodičovské know-how. Tím, že jim pomáháme:

  • vidět staré výchovné vzorce, které automaticky opakují, a zbavit se jich,
  • zažít svět z pohledu svého dítěte, porozumět mu a vyhnout se díky tomu nefunkčním výchovným strategiím,
  • naučit se komunikovat se svým dítětem tak, aby jim rozumělo a mohlo jim začít vycházet vstříc.
Není to jen kurz o výchově. Jde o víc

Kurz Nevýchovy není jen kurz o výchově a o tom, jak se zbavit problémů s dětmi (i když to samozřejmě v první řadě). Je i o tom, co chceme svým dětem předávat. O tom, jestli i ony jednou budou jako rodiče bezradní a budou potřebovat kurz, nebo díky naší výchově už nepřevezmou nefunkční výchovné strategie a půjdou do dospělého života lépe připravení než my.

Je totiž mnoho pravdy na tom, když slyšíte: vychovávej vlastním citem, každý rodič ví nejlíp, jak má svoje dítě vychovávat. Máme tu rodičovskou dovednost přirozeně v sobě. Ale je přikrytá a zdeformovaná spoustou výchovných vzorců, omylů a záseků, které si předáváme z generace na generaci a které způsobují, že v něčem tak samozřejmém, jako je porozumění svému dítěti, tápeme.

Kurz Nevýchovy je možnost, jak přestat tápat, a stát se rodičem, který už žádné další kurzy nepotřebuje.

Od kolika let má smysl začít? +

Od narození. Vlastně už od těhotenství :), někteří rodiče to tak udělali, že vstoupili do kurzu dřív, než se dítě narodilo. Aby měli náskok a rozuměli si se svým miminkem hned od začátku. To je totiž ideální, spousta problémů pak vůbec nemusí nastat. Ale jinak, začít se dá kdykoliv, Nevýchova funguje v každém věku.

Možná si ale říkáte, jak se můžu s dítětem domlouvat, když ještě nemluví?

Komunikace, to nejsou jen slova a řeč. Lidé (i ti maličcí) spolu komunikují také tím, že pláčou nebo se smějí, tónem hlasu, výrazem v obličeji, pohybem nebo i tím, jak se chovají, co dělají.

Tahle neverbální komunikace je často dokonce důležitější než slova.

Koukněte sami:

„To se ti fakt povedlo“ pronesené upřímným tónem s úsměvem.
„To se ti fakt povedlo“ pronesené sarkastickým tónem s úšklebkem.

V čem je skrytý ten skutečný význam? Ve slovech? Nebo právě v tónu a výrazu druhého člověka?

Problém není v tom, že dítě ještě nemluví, ale v tom, že rodiče nejsou zvyklí vnímat jeho projevy jako komunikaci. Čekají, až se naučí slova, a tím snadno přehlédnou jeho „řeč“, kterou s nimi komunikuje už teď.

A to je škoda, protože často stačí málo a můžete se spolu se svým děťátkem dorozumět. A vyhnout se tak spoustě vzteklých nebo plačtivých scén i rodičovských frustrací, že nevíte, co chce.

Nevýchova vás naučí, jak začít s malým dítětem komunikovat i jak vnímat jeho komunikaci, abyste si dokázali porozumět.

Mýtus: Nerozumí mi, protože ještě neumí mluvit

Skutečnost, že dítě ještě nemluví, zdaleka neznamená, že nerozumí. Má totiž schopnost vás vnímat, díky které vám rozumí daleko dřív, než samo použije první slova.

Nepotřebuje rozumět konkrétním slovům, aby pochopilo vaše sdělení. Vnímá váš hlas, tón, jakým s ním mluvíte, váš výraz, vaše rozpoložení, vaše emoce.

Stejně jako to vnímáte vy třeba u partnera nebo partnerky. Poznáte například, když je naštvaný nebo utahaný a nemá na vás náladu, aniž by cokoliv řekl. Poznáte to z jeho hlasu, výrazu obličeje, z jeho chování. A klidně vám může říkat ne, nic mi není, miláčku, ale vy cítíte, že je to jinak, jeho slova nejsou to rozhodující.

Malé dítě má tuhle vnímavost možná dokonce ještě víc rozvinutou než my dospělí, protože dokud nezná slova, je to to jediné, co má. A jakmile rodič začne s jeho vnímavostí počítat a naučí se na ni reagovat, brzy většinou začne vidět, že jeho malé dítě chápe mnohem víc, než si myslel.

Pro rodiče, když začnou s Nevýchovou, je to někdy překvapivé, někdy až fascinující podle jejich slov :), ale většinou to popisují jako dobrý pocit, že si se svým dítětem konečně rozumí.

Mýtus: Ještě z toho nemá rozum

Rozum možná ne, ale vždycky z toho má nějaký pocit. Z toho, jak k němu odmalička přistupujete, vnímá a cítí vaše dítě spoustu věcí. A od prvního dne se z nich učí.

Učí se od vás nápodobou váš přístup, váš tón, vaše reakce. A už teď se od vás učí první věty, které od něj jednou uslyšíte, až začne mluvit.

Funguje to velmi jednoduše. Když mu nasloucháte, učí se vám naslouchat. Když ho naopak neposloucháte, učí se vás neposlouchat. Když s ním bojujete, učí se s vámi bojovat. Když se vztekáte, že vám spolu něco nejde, učí se vztekat, když mu něco nepůjde. A když říkáte nenene, ošklivá holčička, když udělá něco, co se vám nelíbí, učí se od vás říkat nenene, když uděláte něco, co se mu nebude líbit.

Proto není jedno, jaký přístup od začátku zvolíte. Právě teď se rozhoduje o tom, jak spolu budete později vycházet. Jestli na vás bude ječet a vztekat se, nebo si v klidu řekne o to, co potřebuje. Jestli jeho první slova budou Ne! Ne! Ne! Tytyty máma! nebo Máma, pomoc.

Nejde o slova, jde o přístup

Nevýchova nejsou nějaké naučené věty z knížky, kterým by dítě nerozumělo. Nevýchova je o novém přístupu. O tom, že dítě od začátku berete jako malého parťáka, který s vámi přišel sdílet svět. Kterému se postupně učíte naslouchat a rozumět (a on se pak to stejné učí od vás). A vůbec nejde o to ho nějak přetěžovat, ale naopak lépe porozumět jeho potřebám, jeho komunikaci, jeho světu. Proto z naší zkušenosti platí, čím dřív spolu začnete, tím líp :)

Každé dítě je jiné. Funguje Nevýchova u všech? +

Funguje lžíce na každé dítě? Každé dítě je přece jiné. Přesto miliony dětí jedí lžící. I když má každé jinou povahu, jiné geny, jiný temperament, s každým z nich lžíce funguje. Je to tím, že lžíce je jednoduchý a praktický nástroj. Stačí se ho naučit používat a funguje vám.

S Nevýchovou je to podobné.

V Nevýchově vám dáme nástroj, ne návod

Nevýchova není návod na dítě v duchu „udělejte tohle, řekněte tohle, to vám zabere“. Nejsou to naučené fráze ani teorie z knížek. Je to úplně jiný přístup k dítěti. Přístup, ve kterém nehledáme, jak na něj, ale jak s ním.

Jak na něj znamená, že rodič chce, aby dítě něco udělalo nebo naopak nedělalo. A hledá páku, kterou toho docílí. Problém je v tom, že právě tenhle přístup vůbec nepočítá s tím, že každé dítě je jiné.

V praxi to vypadá např. tak, že dítě zlobí, zasekne se třeba na hřišti, že nepůjde domů, rodič se ho na nic neptá a zkouší různé triky, jak ho ze hřiště dostat. Např. vyhrožuje – tak já tě tu nechám. Uplácí – tak pojď, hele, koupíme zmrzlinku. Nebo zastrašuje – mám ti dát na zadek? Ve výsledku se nakonec nějak ze hřiště dostanou, ale spokojený není ani jeden. Rodič je vyčerpaný a naštvaný, že se musí s dítětem dohadovat, a dítě je rozmrzelé a vzteklé, že se muselo podvolit.

Jak s ním oproti tomu znamená, že rodič nehledá fígle, a místo toho s dítětem opravdově komunikuje. Nechce ho jen dotlačit k tomu, aby poslechlo, chce mu rozumět, zjistit, v čem je problém. Ale také bez manipulativních strategií dítěti říká, co sám chce a potřebuje, a ptá se, co chce a potřebuje ono. A spolu najdou řešení, ve kterém jsou spokojení oba.

Rozdíl mezi návodem a nástrojem

V Nevýchově vám neřekneme: dejte dítěti na cestu lahvičku, když chcete, aby odešlo v klidu ze hřiště. To je řešení konkrétní maminky s konkrétním dítětem, na které spolu přišly a které vyhovuje právě jim dvěma. Kdybyste ho použili vy, nemuselo by vám vyhovovat ani fungovat. Protože byste jen kopírovali cizí návod.

Stejné je to se všemi návody typu: dej mu dudlík, nedávej mu dudlík, dej ho do postýlky, nedávej ho do postýlky, vyprávěj mu před spaním, ať se zklidní, nemluv na něj před spaním, ať se nerozdovádí, nauč ho psát úkoly, hned jak přijde ze školy, ať má řád, nenuť ho psát úkoly, hned jak přijde ze školy, ať si odpočine, atd. Jsou to jen cizí zkušenosti, často velmi protichůdné, které můžete naslepo zkoušet a které můžou, ale nemusí vám zabrat. Nejsou totiž o vás a nijak neřeší, že každé dítě je jiné (stejně jako každý rodič).

V Nevýchově vám proto nedáme návod na jednotlivé situace. Dáme vám nástroj, jak s dítětem najít SVOJE řešení ve SVÉ situaci. Co konkrétně to znamená?

Naučíme vás

Jak s dítětem komunikovat, abyste mu rozuměli a uměli zjistit, co konkrétně ono potřebuje. A jak se spolu domlouvat, aby přestalo vzdorovat, protestovat nebo dělat naschvály a začalo vám vycházet vstříc v tom, co konkrétně potřebujete vy.

Jakmile tohle umění ovládnete, může vám Nevýchova fungovat s každým dítětem (i dospělým). Protože vaše řešení budou vycházet z vás a vašich potřeb, ne z rad jiných lidí, kteří o vás a vašem dítěti dohromady nic nevědí.

U nás by to nešlo. Moje dítě na tyhle otázky neslyší

Nevýchova není jen o konkrétních otázkách, které máte dítěti položit. To bychom se dostali zpátky k návodům – udělejte tohle, řekněte tohle, to vám zabere – které nikdy univerzálně nefungují. Nevýchova je o celkové změně přístupu k dítěti: z rodiče policajta / učitele / nadšence – na nevýchovného rodiče.

Vaše dítě, ať chcete nebo ne, slyší daleko víc, než jen to, co mu říkáte. Slyší tón, jakým s ním mluvíte. Slyší v něm vaši důvěru nebo naopak nedůvěru, se kterou se ho ptáte. Vnímá vaše rodičovské nastavení: jestli hledáte, jak na něj, nebo jak s ním. Jestli v něm vidíte malého spojence, který má schopnost spolupracovat a říct, co potřebuje, nebo spíš malého nezbedu, kterého musíte zpacifikovat.

Komunikace nejsou jen slova

Komunikace totiž zdaleka nejsou jen slova, ale i to, co cítíte, co prožíváte, když s dětmi mluvíte, co je za slovy. Dítě to vnímá a reaguje na to. Proto nestačí opakovat věty z videa nebo článku, položit otázku a čekat, že odteď bude sekat latinu. Je třeba změnit přístup, abyste mu skutečně porozuměli a dokázali se spolu domluvit.

A to neznamená ve všem se mu přizpůsobovat.
Ani o všem donekonečna diskutovat.
Anebo čekat, až povyroste a začne mluvit.

Znamená to přestat hledat návody, jak na něj, a naučit se hledat, jak s ním. Jakmile s touhle změnou přístupu začnete, vaše dítě vám to brzy v dobrém vrátí. Přestane se chovat, jako když vás ani nevnímá, a začne mít ochotu vás poslouchat a spolupracovat. A vy si můžete oddechnout, že už na něj žádný návod nepotřebujete, protože najdete řešení spolu.

Co když má druhý rodič jiný přístup. Bude to fungovat? +

Ano, bude. Nevýchova funguje, i když s ní začne jen jeden z rodičů. Děti se od vás z velké části učí nápodobou. To znamená, že od vás okoukávají, co děláte, jak s nimi jednáte, jak věci řešíte. A když začnete s Nevýchovným přístupem, brzy ho začnou používat taky. Postupně opustí staré strategie, stejně jako vy, takže např. přestanou křičet, vynucovat si věci vztekem, odmlouvat, urážet se, lhát, a místo toho začnou s vámi mluvit o tom, co je trápí, co potřebují, a hledat s vámi řešení, která budou vyhovovat vám oběma.

S druhým rodičem možná zatím dál pojedou ve starých kolejích, ale to nevadí. Učí se díky tomu, že všichni lidi nejsou stejní, že mají různé reakce, různé názory, dokonce i různě postavené hranice. Což je výborný trenažér pro život, kde se taky nebudou setkávat jen se stejností, budou se dostávat do nejrůznějších situací a nebudou od druhých lidí zažívat jen otevřenou komunikaci.

A právě v rodinném prostředí, s lidmi, kteří je milují (druhý rodič, babička, děda), byť třeba mají jiný styl výchovy, si děti můžou trénovat, jak se s lidmi domlouvat. Nebo i to, že jsou situace, kdy se domluvit nedá, komunikace je zavřená a prostě to nedopadne. I to k životu někdy patří.

Ale oba rodiče musí být jednotní, nebo ne?

To přesvědčení, že oba rodiče musí mít jednotný přístup, často vychází z toho, že se bojí, aby jim dítě nepřerostlo přes hlavu. Aby nebylo zmatené, když teda každý dělají něco jiného.

V životě taky ale přece neplatí všude stejná pravidla. V kině je třeba OK chroupat popcorn, zatímco v divadle ne. A neznamená to zmatek, jen různost. A dítě si jí všímá. Začíná rozlišovat, jak to kde chodí, a brzy se v tom vyzná. Takže když půjdete do kina, bude možná chtít popcorn, protože minule jste si ho taky koupili :), ale když půjdete do divadla, popcorn ho nejspíš ani nenapadne.

A zrovna tak v rodině. Velmi rychle například pochopí, že když večer ukládá maminka, tak čteme pohádku, ale když ukládá tatínek, tak spolu před spaním blbneme pod peřinou – a není z toho zmatené. A stejně tak pochopí, že jeden rodič s ním jedná Nevýchovně a druhý ne.

Všímá si ale toho rozdílu, jak s ním komunikujete vy a jak druhý rodič. A všimne si i toho, že vám spolu začne být dobře a že si čím dál víc rozumíte. No a když zjistí, že už před vámi nemusí kličkovat, ječet, vymýšlet si, protestovat, a místo toho se s vámi může domluvit, často se stane, že to začne používat i s druhým rodičem (babičkou, dědou) a i jejich vztah se následně zlepší. Postupně tak spolu možná taky najedou na Nevýchovu.

Bojím se, že na tohle partner/ka, babička, děda nikdy nepřistoupí

Představa, že by časem mohl druhý rodič nebo prarodič přejít na Nevýchovu, se vám teď možná zdá jako sci-fi, zvlášť jestli spolu moc nevycházíte a každý pokus o domluvu u vás končí hádkou.

Ani to nevadí. Začněte s Nevýchovnou komunikací tam, kde to jde a kde vám to dává smysl – se svými dětmi. Soustřeďte se na to, aby vám to začalo fungovat tam, a nesnažte se měnit lidi ve svém okolí. Nápodoba totiž funguje na všechny strany. A často se stane, že partner, který byl ze začátku proti, začne váš přístup přirozeně „okoukávat“, když uvidí, jak se děti mění a že vám to s nimi klape.

A co střídavá péče?

Právě v případě střídavé péče je velmi důležité, aby měli rodič a dítě blízký, důvěrný vztah a dítě mohlo bezpečně vyjadřovat všechny svoje nejistoty, strachy a frustrace. Není to totiž úplně jednoduchá situace, každý týden měnit prostředí i lidi, se kterými jste.

No a právě bezpečný vztah s dítětem, kde je přítomna otevřená komunikace a důvěra, je to, co s Nevýchovou získáte. Takže přesto, že zavést Nevýchovu v případě střídavé péče může být na začátku o něco komplikovanější (např. když se spolu rodiče moc nebaví a druhý rodič Nevýchovnému stylu výchovy nerozumí), na konci z toho především dítě obrovsky vytěží.

Vedle bezpečného, otevřeného rodiče, kterému se může kdykoliv svěřit a hledat spolu s ním řešení toho, co ho trápí, se dokáže s celou situací daleko líp vyrovnat.

Chci do kurzu, ale partner/ka nesouhlasí

Pokud se vám kurz Nevýchovy líbí, chcete ho vyzkoušet, ale druhý rodič nesouhlasí a nevíte, jak se doma domluvit, tady si stáhněte pdf „Nevýchova v kostce“, které vám s tím pomůže.

Funguje Nevýchova, i když mám dítě s diagnózou? +

V kurzu máme i rodiče dětí s ADHD, Aspergerovým syndromem nebo Downovým syndromem. Shodují se, že jim Nevýchovný přístup pomohl. Všechny děti mají totiž jedno společné: Touží si se svými rodiči rozumět.

Můžu kurz někomu koupit jako dárek? Jak? +

Ano.

Pokud chcete darovat kurz, objednejte tady.

Po zaplacení vám pošleme dárkový poukaz, který můžete věnovat.

Jak funguje roční členství v kurzu? +

Roční členství znamená, že po dobu jednoho roku máte přístup do kurzu, se všemi jeho materiály, a může jím procházet ve vašem vlastním tempu a čase. U všech lekcí se můžete zdržet, jak potřebujete, a průběžně se k nim vracet. Máte tak dostatek času si všechno v klidu poslechnout, zažít i zopakovat. 

Když budete chtít, stihnete za tu dobu projít celým kurzem i několikrát :) Nejdřív třeba sami a pak i s partnerem (druhým rodičem), se kterým můžete svůj přístup bezplatně sdílet. Stejně tak jako s prarodiči vašich dětí. Funkce Restart, kterou v kurzu najdete, vám umožní procházet jím opakovaně jako by byl nový, a postupně si odškrtávat lekce, které jste viděli. 

Jako součást ročního členství dostanete také přístup do fóra, kde se můžete neomezeně ptát, vyměňovat si zkušenosti s Nevýchovnými rodiči a probírat vaše konkrétní situace. 

Až se bude vaše roční členství blížit ke konci, včas vás upozorníme. A pokud zjistíte, že potřebujete víc času, budete si moct přístup ještě prodloužit formou předplatného. Třeba o měsíc, o dva, nebo i o delší dobu, jak budete chtít. Ke kurzu se také můžete kdykoliv vrátit a udělat si opáčko třeba jenom na měsíc, aniž byste si ho museli znovu kupovat za plnou cenu.

A jak to funguje prakticky?

Velmi jednoduše. Se začátkem kurzu dostanete svoje přístupové údaje, kterými se snadno přihlásíte do prostředí kurzu. Ze svého počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. 

Takže nikam nedojíždíte :) Stačí mít připojení k internetu. A pak už si kurzem procházíte, jak potřebujete. Ve svém vlastním čase, svým vlastním tempem. Máte na to celý rok. 

Nemusíte se bát žádných složitostí. Prostředí kurzu je přátelské a přehledné, takže vás povede. A neztratíte se v něm, ani pokud třeba zrovna nejste technický typ.

Můžete poslouchat i v mobilní aplikaci

Díky naší mobilní aplikaci si taky můžete celý kurz stáhnout do mobilu jako audio. Máte ho pak vždycky po ruce ve svém telefonu, nemusíte u něj sedět a můžete poslouchat kdykoliv a kdekoliv. Na procházce, na hřišti, v autě, na chalupě, na horách… I když zrovna nejste na wi-fi nebo nemáte data.

Appku stáhnete jednoduše tady

Android: Google Play
iOS: App store

Jestli se v mobilních aplikacích zatím moc nevyznáte a je to pro vás spíš trochu „španělská vesnice“, nic se neděje. Kurz vám samozřejmě bude dobře sloužit i bez aplikace. Ale možná, když požádáte někoho z rodiny, aby vám ji do telefonu stáhnul, tak nakonec oceníte, jak je pohodlná :) Je jednoduchá na ovládání, rychle se to naučíte, a na jedno kliknutí si pustíte kurz, kdykoliv zrovna máte chvilku.

Kolik na kurz potřebuju času? +

To záleží jen na vás, celý kurz je online, takže si volíte vlastní tempo. Sami si rozhodujete o tom, kolik času denně nebo týdně můžete věnovat. Nikdo vás nehoní :)

Na druhou stranu, ze zkušenosti doporučujeme kurz příliš neodkládat a věnovat mu čas pravidelně. Jdete do kurzu, protože vás něco s dětmi trápí, něco doma není tak, jak byste si přáli. A tak nemá smysl vyčkávat a nechávat problémy, aby se hromadily.

Pravidelné poslouchání vám ulehčí mobilní aplikace, která je součástí kurzu. Díky ní si celý kurz stáhnete do mobilu a nemusíte u něj sedět. Pustíte si ho do uší třeba při vaření nebo cestou do práce.

Na jak dlouho platí přístup do kurzu a do fóra? +

Kurz je rozdělený na 5 týdnů, podle 5 témat, ale přístup do něj máte na 1 rok od zakoupení (kupujete si roční členství). Chtěli jsme, aby rodiče měli dostatek času si vším projít. Svým vlastním tempem, v klidu, a třeba i víckrát. Aby se v době, kdy se učí používat Nevýchovné principy, mohli do kurzu vracet, pustit si jednotlivé lekce tolikrát, kolikrát potřebují, a všechno si dobře zažít. Ne jako na docházkovém kurzu, kde skončí lekce, lektor se rozloučí a dál už se musíte spolehnout jen na svoje poznámky :) Víme, že učení chce svůj čas.

Zároveň ale víme, že velká část lidí kupuje kurzy a knížky, má je doma „v šuplíku“, ale nikdy je neotevře. Nechávají si je na později, až… děti povyrostou / budou problémy ještě větší / budou mít konečně čas. A my vás chceme podpořit, abyste tu změnu neodkládali.

Protože život s dětmi přináší pořád nové výzvy a nové události, a když nebudete mít hodinu týdně teď, abyste se do kurzu pustili, nebudete ji mít pravděpodobně ani za 10 let. Teď si kurz pořizujete z nějakého důvodu, který je pro vás důležitý. A proto je teď ten nejlepší čas s ním začít a naplno ho využít. A nečekat na dobu, kdy budou děti větší nebo problémy horší.

Přístup na rok tak na jednu stranu umožňuje zvolit si vlastní tempo, vracet se k lekcím a všechno v klidu vstřebat. A na druhou stranu rodiče podporuje, aby kurz „v šuplíku“ nezapomněli a neodkládali ho donekonečna.

Až do konce ročního členství máte taky přístup do fóra. Můžete si s druhými rodiči vyměňovat zkušenosti, ptát se, probírat vaše konkrétní situace, sdílet úspěchy, nebo si jen číst a vyhledávat odpovědi. Jak budete potřebovat. Tohle laskavé prostředí vás bude až do konce kurzu podporovat, abyste se Nevýchovný přístup naučili opravdu dobře a s dětmi vám to klapalo. Nikdo vás tu nebude kritizovat nebo odsuzovat, naopak se tu setkáte s respektem a pochopením. Přijďte probrat, cokoli vás s dětmi trápí.

A co po roce?

Pokud ke konci ročního členství zjistíte, že přece jen potřebujete víc času, můžete si přístup do kurzu ještě prodloužit formou předplatného. Třeba jen o měsíc, nebo o delší dobu, záleží na vás.

Až se váš rok přiblíží ke konci, dáme vám včas vědět a na možnost předplatného vás ještě upozorníme. Budete mít na výběr ze dvou variant, můžete si nechat do kurzu plný přístup, nebo už jen nahlížet do fóra pro inspiraci, uvidíte, co bude pro vás v tu chvíli užitečnější. Teď na to nemusíte myslet a můžete se v klidu pustit do kurzu. Rok je dostatečně dlouhá doba, abyste si z něj mohli odnést všechno, co nabízí.

Jako absolvent kurzu můžete pak předplatné využívat i do budoucna. To znamená, že když se později po kurzu rozhodnete, že si ho chcete zopakovat, nemusíte si ho kupovat celý znova. Jednoduše si v rámci předplatného obnovíte přístup, na jak dlouho potřebujete, a jedete opáčko :)

Budu mít možnost konzultace? +

Po dokončení 3. týdne kurzu budete mít přístup do Nevýchovného fóra. Můžete tam cokoliv probrat s ostatními rodiči. A poradit se i se zkušenými rodiči Nevýchovy, kteří s Nevýchovou spolupracují.

Můžu kurz s někým sdílet? +

Kurz můžete sdílet s vaším partnerem nebo partnerkou (druhým rodičem) nebo prarodiči vašich dětí. Záleží nám na tom, abyste se mohli doma podporovat a měli možnost „nasát“ Nevýchovný přístup všichni, máma, táta, děda i babička :) Samozřejmě pokud budou váš partner, partnerka nebo prarodiče chtít.

Jak to bude s přístupem druhého rodiče nebo prarodiče:

Váš blízký dostane svoje vlastní přístupové údaje. Může sledovat videa a audia v prostředí kurzu nebo si stáhnout mobilní aplikaci a poslouchat na mobilu.

S nikým dalším kurz sdílet nemůžete.

Jeden kurz je určený pro rodiče a prarodiče jedněch dětí. Sdílení kurzu s dalším člověkem (např. kamarádkou, sestrou) je proti podmínkám kurzu. Děkujeme, že kurz používáte v souladu s jeho pravidly.

Jsme tu pro vás už od roku 2013. Vytváříme neplacené obsahy, webináře, články, aby Nevýchova mohla pomoct co největšímu počtu rodičů, staráme se o vás na zákaznické podpoře i uvnitř kurzu. Celou tu dobu stojíme na vlastních nohou. Neživí nás žádné granty ani dotace. Příjmy za placený kurz nám umožňují dělat naši práci, platit pracovité ruce našich 21 kolegů, kanceláře, technické vybavení…

Snažíme se být zodpovědní sami za sebe a starat se o to, aby se principy Nevýchovy šířily a další rodiče mohli dostat to, pro co si k nám přicházejí. A pokud každý rodič bude sdílet svůj kurz s dalšími x lidmi, nebudeme to moct dělat.

Do kurzu vkládáme nejen to nejlepší, co umíme a známe, ale taky naše srdce.

Věříme, že když do něj jde rodič naplno, jeho investice do vztahu s dětmi se mu mnohonásobně vrátí. A tak pokud chcete, aby měl kurz Nevýchovy někdo další, třeba vaše kamarádka, doporučujeme – řekněte jí o něm, podělte se s ní o to, co kurz přinesl vám, jak vám doma pomohl, inspirujte, ale nepřipravte ji sdílením kurzu o její vlastní odhodlání a o možnost jít do Nevýchovy opravdu naplno.

Jak funguje 14denní garance vrácení peněz? +

Abyste si mohli reálně vyzkoušet, jestli vám kurz vyhovuje, můžete si ho na 2 týdny v klidu otestovat.

Potom, co vyplníte přihlášku a přijde nám vaše platba nebo 1. splátka, vám pošleme přihlašovací údaje. Od té chvíle začíná běžet 2týdenní doba na vyzkoušení. Můžete projít všemi videi i zážitky prvních dvou týdnů a osahat si, jestli vám Nevýchova vyhovuje.

Pokud během té doby zjistíte, že tenhle kurz není pro vás, stačí, když nám napíšete na [email protected], že chcete s kurzem skončit, a my vám pošleme peníze zpátky. Bez dalších otázek nebo nepříjemných pocitů :)

Když budete chtít, můžete se do kurzu kdykoliv později zase vrátit.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Napište nám tady vpravo dole na chat, nebo na e-mail [email protected] anebo zavolejte: +420 739 386 220. Naše Aneta, Martina, Monika a Eliška na zákaznické podpoře vám s tím pomůžou :)